DJI Mavic

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI Mavic

Post autor: photolucas84 »

@Adrián - dziękuję i jestem za ;)
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic

Post autor: Verid »

photolucas84 pisze:Raz piszesz że mam coś podłożyć pod nóżki czy drona (paczki papierosów itp itd).
Po chwili piszesz że
No to przeczytaj całość ze zrozumieniem i wszystkie słowa a nie tylko te które ci się podobają i wszystko stanie się jasne.
photolucas84 pisze:nie każdy jest urodzonym specem jak TY
Powiem więcej, NIKT nie jest urodzonym specem bo nikt się z wiedzą nie rodzi. Każdy spec pracowicie gromadzi swoją wiedzę. Dzięki temu KAŻDY może stać się specem ale nie każdy chce.
photolucas84 pisze:Zresztą po to jest forum by pytać
Nie, forum jest po to by czytać. Dopiero potem pytać. I na pewno nie o zawartość instrukcji. Stąd obserwowane nerwy.
photolucas84 pisze:Lecz wtedy moje pytania w sprawie kalibracji właśnie się "podwoiły" bo z jednej kalibracji IMU powstał problem z kompasem - czy powinno wtedy wywalać błąd kompasu itd.
Itd? Znaczy u ciebie dzieje się coś jeszcze poza błędem kompasu?
photolucas84 pisze:szkoda tylko że nikt z posiadaczy MAVIC-a nie spróbował tego samego u siebie - czyli kalibracji imu ze złożonymi ramionami.
Skąd ten wniosek? Skoro instrukcja mówi "kalibruj IMU ze złożonymi ramionami" to mniemam że przynajmniej 90% posiadaczy Mavica tak właśnie robi. Jeżeli przy okazji dostaną "compas error" to po skalibrowaniu IMU idą na łączkę, robią Naza Dance i po kłopocie

Edit - Adrian ma szybszą klawiaturę.
Ten wredny...
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI Mavic

Post autor: photolucas84 »

Panowie mam dwa pytanka:

Dzisiaj podczas próby lotu wieczorem zauważyłem że po starcie (dopiero kiedy jestem w powietrzu) - nie świecą mi diody na ramionach pod silnikami - kiedy stoję na ziemi to świecą - kiedy zaczynam lecieć to nie świecą. Szukałem opcji wyłączenia/wyłączenia tych diod ale nie potrafię tego odnaleźć w ustawieniach - widziałem filmiki na Youtube jak to włączyć lub wyłączyć ale u mnie w najnowszej wersji DJI GO 4 nie ma tego (w poprzednich wersjach były). Da się to zmienić tak aby dron był bardziej widoczny wieczorami bądź w nocy ?

Drugie pytanko:

Próbowałem nagrać film po zachodzie słońca (nie było jeszcze całkiem ciemno) - ale nie mogę wyostrzyć kamery - rozjaśniłem obraz na ISO (widziałem juz dobrze drzewa, siebie itd), ale kamera ciągle nie potrafiła naostrzyć obrazu.
Wiem że ludzie robią zdjęcia w nocy za pomocą Mavic-a ale jak to wygląda z filmami ? Może na zdjęciach da się wyostrzyć a na filmach nocnych nie ?

z góry dziękuję za odpowiedź lub nakierowanie na takie wyjaśnienie
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic

Post autor: pawelsky »

photolucas84 pisze:Dzisiaj podczas próby lotu wieczorem zauważyłem że po starcie (dopiero kiedy jestem w powietrzu) - nie świecą mi diody na ramionach pod silnikami ?
Sprawdz czy nie masz wlaczonej opcji "Head LEDs auto turn off" w ustawieniach video/zdjec. Wlaczanie/wylaczanie LEDow mozesz tez sobie przypisac do guzikow C1/C2 na kontrolerze.
photolucas84 pisze:kamera ciągle nie potrafiła naostrzyć obrazu.
Przelacz sie na manual focus i ustaw ostrosc recznie.
Awatar użytkownika
kwinto
Posty: 304
Rejestracja: środa 27 lis 2013, 04:16
Lokalizacja: Toronto GTA

Re: DJI Mavic

Post autor: kwinto »

Hej
2 sek po starcie zaczęło nim kręcić jak w pralce i lądowanie było dość twarde z 10 metrów. Mavic nadal na gwarancji czy ktoś wie jakie są koszty takiej naprawy? z widocznych uszkodzen to ramię do wymiany i shell.

https://ibb.co/iRZmQe
https://ibb.co/dStkJz

Z góry za info...
Pozytywnie Zakręcony :)
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI Mavic

Post autor: photolucas84 »

kwinto pisze:Hej
2 sek po starcie zaczęło nim kręcić jak w pralce i lądowanie było dość twarde z 10 metrów. Mavic nadal na gwarancji czy ktoś wie jakie są koszty takiej naprawy? z widocznych uszkodzen to ramię do wymiany i shell.

https://ibb.co/iRZmQe
https://ibb.co/dStkJz

Z góry za info...
Pytanie czemu zaczęło Ci nim kręcić, awaria silnika, źle zamocowane/uszkodzone smigło, czy sama usterka drona / softu. Wszystko powinno być w logach. Bo jeżeli to nie Twoja wina to powinni Ci to naprawić za free (odsyłając do dji). Naprawa odpłatna to jakies 500 zl na pewno (mi za tyle wymienili w platinum dwa ramienia (były delikatnie otarte i jedno wykrzywione, ale nie wyłamane jak u Ciebie). Dodatkowo wymienili mi dolny radiator bo ukruszyła się nóżka. Za wszystko dałem ok 114 euro. Części są tańsze ale za wymianę też sobie ładnie liczą. Ale tak jak mowie, upewnij się kogo to była wina. Za mało szczegółów nam podałeś.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Mavic Pro Platinum Combo
talib1990
Posty: 156
Rejestracja: wtorek 10 sty 2017, 16:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: DJI Mavic

Post autor: talib1990 »

iPad 2 Mini a w nim najnowszy IOS + najnowsze DJI GO - ma ktoś jak ja problemy z podglądem ?

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic

Post autor: Adrián »

Mam najnowszy ios i najnowszą dji go i nie mam problemu (mam sparka, ale to bez różnicy).
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Mavic

Post autor: Jagoda »

talib1990 pisze:iPad 2 Mini a w nim najnowszy IOS + najnowsze DJI GO - ma ktoś jak ja problemy z podglądem ?
U mnie (Phantom 4) od pewnego czasu jest zagwozdka/ciekawostka.
Ipad mini 3 przy połączeniu z RC GL300A ma duże zakłócenia video niezależnie od odległości.
Trudno winić DJI GO 4 bo na Litchi jest to samo.
Trudno winić RC bo poprawnie pracuje z szajsami Note4, S5, Galaxy, Tab4
Trudno winić iPada czy kabel bo poprawnie działa z RC GL300C czy z PC.
Wersja FW na obu RC taka sama.
:roll:

Ps.
oczywiście kable wymieniane, styki czyszczone, zamieniane mod. USB.
Pozdrawiam. :), :)
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: DJI Mavic

Post autor: mohinder »

Witam
Mialem dziwna sytuacje wczoraj kiedy to wybralem sie z kolega na latanie. Ja z Maviciem Pro on z Air. Nasze Mavic'i lecialy w ta sama strone, my stalismy obok siebie I w pewnym momencie starcilem lacznosc z dronem I jak sie okazalo kolega rowniez. W tym samym momencie. Bylismy wlasciwie w szczerym polu, bez linii energetycznych bez zadnych zrodel zaklocen. Stalo sie to tylko raz. Jak bym byl sam to bym pomyslal, ze wina w aplikacji DJI GO ale w dwoch na raz? Dziwne
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: DJI Mavic

Post autor: notgroove »

A jaka była to odległość między modelem a aparaturą?
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Mavic

Post autor: s050197 »

KP był dość wysoki ale z tendencją spadkową. Może tu trzeba poszukać przyczyny...
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
Banan1970
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 31 lip 2018, 08:36
Lokalizacja: Poznań

Re: DJI Mavic

Post autor: Banan1970 »

mohinder pisze:Mialem dziwna sytuacje wczoraj kiedy to wybralem sie z kolega na latanie. Ja z Maviciem Pro on z Air. Nasze Mavic'i lecialy w ta sama strone, my stalismy obok siebie I w pewnym momencie starcilem lacznosc z dronem I jak sie okazalo kolega rowniez. W tym samym momencie. Bylismy wlasciwie w szczerym polu, bez linii energetycznych bez zadnych zrodel zaklocen. Stalo sie to tylko raz. Jak bym byl sam to bym pomyslal, ze wina w aplikacji DJI GO ale w dwoch na raz? Dziwne
Głośno myślę :-) Chciały jednocześnie skorzystać z tego samego kanału łączności? Wykryły silne źródło zakłóceń obok, rozłączyły się i połączyły na innych kanałach.
Pozdrawiam
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: DJI Mavic

Post autor: mohinder »

Nie mam pojęcia, być może. Tylko, że to był OcuSync i Wifi ale być może się pokłóciły :) a odległość od aparatury do latadła to było jakieś 300-400 metrów.
Awatar użytkownika
kwinto
Posty: 304
Rejestracja: środa 27 lis 2013, 04:16
Lokalizacja: Toronto GTA

Re: DJI Mavic

Post autor: kwinto »

Hej wysłałem mojego rozbitego mavic-a pro do dji tech. no i dali mi nowego :-D ale ten nowy ma problem z przesyłaniem video na ipad. Lagi zaraz po starcie wraz z oddalaniem coraz gorzej a video zapisane na karcie bez problemów. Ten sam kontroler, ipad, kabel na rozbitym mavic-u działało super bez problemów. Ktoś miał podobny problem lub zna rozwiązanie?
Pozdrawiam
Pozytywnie Zakręcony :)
ODPOWIEDZ