Niepoprawna praca dwóch silników

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

wioras
Posty: 23
Rejestracja: środa 04 lip 2018, 08:43

Niepoprawna praca dwóch silników

Post autor: wioras »

Witajcie,
Mam następujący problem przy składaniu drona. Silniki które podłączyłem według zalecanej kolejności nie pracują poprawnie. Po kalibracji regulatorów ESC w zakładce motors przy ustawieniu suwaków 2 z 4 silników obracają się nie w sposób ciągły tylko robią kilka powolnych obrotów a następnie naze32 robi beep i te 2 silniki zaprzestają się w ogolę obracać do momentu aż znowu nie zjade suwakiem do 1000.

Silniki te to 3 i 1 wedlug tego obrazka:

Obrazek

Przy podlaczeniu do aparatury problem jest identyczny. Macie jakieś rady co mogłem skiepścić? :)


Przepinałem te silniki na inne kanały naze32 ale objaw nie ustępuje. Teoretycznie ktoś może mi napisać, że jest uszkodzony silnik lub regulator ale wydaje mi się to mało prawdopodobne ponieważ wszystkie części miałem nowe i jest to pierwsze uruchomienie drona więc dziwne by było gdyby 2 silniku lub regulatory były uszkodzone. Nie mam tego jednak na 100% jak teraz sprawdzic bo jestem na wsi bez lutownicy.
michal319
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 18 kwie 2017, 08:27
Lokalizacja: Wielkopolska.

Re: Niepoprawna praca dwóch silników

Post autor: michal319 »

Od ppoczątku:
- kalibracja ESC
- podmiana ESC
- podmiana silnika
Po tych krokach bedziemy myśleć dalej.
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Niepoprawna praca dwóch silników

Post autor: Majk99 »

Najpierw napisz co w tym kopterze masz. Druga sprawa, to niestety ale naze32 jest już dość stare i już nie ma supportu w nowych wersjach betaflight więc dobrze pomyśleć o czymś nowszym ;-)
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
wioras
Posty: 23
Rejestracja: środa 04 lip 2018, 08:43

Re: Niepoprawna praca dwóch silników

Post autor: wioras »

Ehhh Panowie jednak chyba naprawdę mam niefart...

Stwierdziłem, że do regulator ESC który cechował się poprawną pracą podłącze po kolei wszystkie silniki. Efekt taki, że 2 z 4 silników nie działają poprawnie. Jeszcze zeby sie upewnić podłączyłem wszystkie regulatory ESC i po kolei posprawdzałem na nich silniki. Efekt taki sam. 2 silniki wariują..

Jak to możliwe? Są to silniki racestar i nigdy ich nie używałem. Widocznie kupiłem uszkodzone.
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Niepoprawna praca dwóch silników

Post autor: Z.W15 »

wioras pisze:Jak to możliwe? Są to silniki racestar i nigdy ich nie używałem. Widocznie kupiłem uszkodzone.
a srubki mocujace te silniki nie sa za dlugie przypadkiem?
wioras
Posty: 23
Rejestracja: środa 04 lip 2018, 08:43

Re: Niepoprawna praca dwóch silników

Post autor: wioras »

Wszystkie silniki mają takie same śrubki (fabryczne) i nie jest to problem. Może warto spróbować pod inny uklad ESC jeszcze te 2 silniki podlaczyć. Dziwna sprawa
dob12
Posty: 102
Rejestracja: sobota 03 mar 2018, 09:03
Lokalizacja: 52.7,-6.7

Re: Niepoprawna praca dwóch silników

Post autor: dob12 »

wioras pisze: Widocznie kupiłem uszkodzone.
Czasem tak bywa.
warto zaopatrzyc sie w taki prosty servo tester.
https://www.aliexpress.com/item/Hight-Q ... 31031.html
Dla tego zawsze sprawdzam esc i silniki przed montazem, jesli jet cos nie tak reklamuje
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Niepoprawna praca dwóch silników

Post autor: pawelsky »

wioras pisze:Wszystkie silniki mają takie same śrubki (fabryczne) i nie jest to problem.
To ze wszystkie silniki maja takie same sruby i sa one fabryczne jeszcze nie oznacza ze nie sa on za dluge w Twoim konkretnym przypadku. Najlepiej pokaz te swoje silniki, sruby i mocowanie.
michal319
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 18 kwie 2017, 08:27
Lokalizacja: Wielkopolska.

Re: Niepoprawna praca dwóch silników

Post autor: michal319 »

Śrubki moga być ok dla płyty np. 3mm a jeśli masz 2mm to mogą wadzić o uzwojenia.
ODPOWIEDZ