Long range drone camera control system (DCCS) by kuczy

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Long range drone camera control system (DCCS) by kuczy

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 22:52 przez kuczy, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Long range drone camera control system (DCCS) by kuczy

Post autor: pawelsky »

Wszystko fajnie, ale skoro jestes po fazie analizy rynku to moze bys napisal jakie sa jej wyniki? Jakich komponentow chcesz uzyc, jakich technologii? Co konkretnie zamierzasz zakupic za zebrane pieniadze?

Wydaje mi sie takze ze ponizsze stwierdzenie jest troszke naciagane
Na rynku UAV brakuje rozwiązań umożliwiających pełną kontrolę dla kamer profesjonalnych / półprofesjonalnych. Istniejące na rynku produkty umożliwiają samą transmisję obrazu do stacji naziemnej, albo też samą kontrolę – poprzez przesyłanie komend – bez podglądu.
W czym Twoj system bedzie lepszy od np. lightbridgea polaczonego z takim dajmy na to Cam-Ctrl? Jakie systemy przejrzales i dlaczego nie spelniaja oczekiwan?

Moge sie mylic ale chyba musisz poprzec swoj projekt czyms wiecej niz tylko dobrymi checiami zrobienia czegos fajnego, zeby zbiorka odniosla sukces. Ja np. chetnie bym popral fajny projekt, ale ten opis mnie kompletnie nie przekonuje...
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Long range drone camera control system (DCCS) by kuczy

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 22:52 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Long range drone camera control system (DCCS) by kuczy

Post autor: pawelsky »

A jaki przewidujesz docelowy koszt takiego rozwiazania? Bo zeby to mialo szanse powodzenia to musi byc albo znaczaco tansze niz np. lightbridge, albo duzo lepsze, w przeciwnym wypadku (szczegolnie przy niewielkiej skali) ciezko bedzie Ci konkurowac. Piszesz ze kierujesz w rynek kamer nawet profesjonalnch a profesjonalistow stac na lighbridge, focusy czy inne roniny. Byc moze powinienes to ukierunkowac bardziej na rynek hobbystyczny? Jesli celujesz tylko w Sony i Pixhawka, tez warto to uczciwie napisac, bo z opisu mozna odniesc wrazenie ze bedzie to system super uniwersalny.

Tak przy okazji, Lightbridge nie wymaga urzadzen DJI, mozesz go pozenic nawet z Pixhawkiem. Jak sie uprzesz to i telemetrie przeslesz...
kuczy pisze:Nie znamy się osobiście - a szkoda.. - myślę, że nie miałbyś wątpliwości że żadnych pieniędzy nie wydam na swoje potrzeby - czyjeś pieniądze dla mnie są jak świętość ;).
Co do tego absolutnie zadnych watpliwosci nie mam, ale takich projektow na etapie koncepcji na Indiegogo czy innych Kickstarterach jest cala masa, wiec warto pomyslec nad lepsza reklama. Pomysl tez o jakims fajnym gadgecie dla sponsorow, niech tez cos z tego maja :)
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Long range drone camera control system (DCCS) by kuczy

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 22:52 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
michal319
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 18 kwie 2017, 08:27
Lokalizacja: Wielkopolska.

Re: Long range drone camera control system (DCCS) by kuczy

Post autor: michal319 »

A czy jest możliwość wsparcia np. sprzętem, podzespołami ? Nie ukrywam jako elektronik troche "gratów" zawsze się zmagazynuje :-D
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Long range drone camera control system (DCCS) by kuczy

Post autor: pawelsky »

kuczy pisze:w okolicach 1000zł to powinno się bujać, ażeby miało sens na polskie warunki
Cena powinna zalezec przede wszystkim od tego na jakim poziomie Tobie sie to bedzie oplacalo (zakladam ze sobie to jakos wstepnie przeanalizowales). Pamietaj ze HW nie naprawisz wystawiona w sieci aktualizacja. Jesli chcesz na tym zarabiac musisz uwzglednic koszty zwrotow i napraw. Do tego dochodza certyfikacjie i inne takie. Przy 1000PLN nie wiem czy wyjdziesz na swoje...

No chyba ze traktujesz to jako projek hobbistyczny, ktory kazdy sobie moze wydlubac w domu w oparciu o gotowe komponenty (plus jakis Twoj magiczny modul spinajacy wszystko w calosc), tylko wtedy unikalbym okreslen "profesjonalny" w opisie ;-)

Tak czy siak - powodzenia!
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Long range drone camera control system (DCCS) by kuczy

Post autor: Tanner »

Ja to zrozumiałem tak, że Kuczy będzie eksperymentował i działał na froncie aby ów system powstał, wszystko będzie powiedziane, otwarte, każdy będzie mógł sobie zrobić dokładnie to samo. A zrzutka jest aby umożliwić Kuczemu zakup sprzętu i prace badawcze.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Long range drone camera control system (DCCS) by kuczy

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 22:53 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
TomekEs
Posty: 35
Rejestracja: sobota 21 lip 2018, 13:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: Long range drone camera control system (DCCS) by kuczy

Post autor: TomekEs »

Swojego czasu bawiłem się z aparatami Canona i chdk, przez ptp komunikowałem się z RPI 0. Działało to z całkiem niezłym efektem. Napisałem prosty soft w jeden wieczór, który pobierał podgląd z aparatu, umożliwiał pełną konfigurację (praktycznie wszystko o czym wspominasz w założeniach, za wyjątkiem wyboru punktu ostrzenia).
Waga RPI 0 przy masie aparatu jest pomijalna. FW CHDK jest do sporej grupy aparatów canona i tych starszych i nowych. RPI0 ma przy okazji uart-a który może gadać z FC.
To tylko moja taka podpowiedz na rozwiązanie częściowego problemu z HW.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Long range drone camera control system (DCCS) by kuczy

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 22:53 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Long range drone camera control system (DCCS) by kuczy

Post autor: Tanner »

Gratulację! Trzymam kciuki :-)
michal319
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 18 kwie 2017, 08:27
Lokalizacja: Wielkopolska.

Re: Long range drone camera control system (DCCS) by kuczy

Post autor: michal319 »

Gratulacje. Pierwszy sukces już jest :-D więc już o krok dalej do 1 prototypu a coś o tym wiem .
TomekEs
Posty: 35
Rejestracja: sobota 21 lip 2018, 13:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: Long range drone camera control system (DCCS) by kuczy

Post autor: TomekEs »

kuczy, Mavlink z tego co się orientuje opiera się na XML więc łatwo będzie to parsować.
Używając ptp zrobiłem 15 fps. Bez szału ale na podgląd wystarczyło, chociaż myślę, że dało by radę osiągnąć więcej, ograniczeniem było RPI0, online na podgląd nakładałem filtry. Jednak sterowanie samym dronem chyba lepiej zostawić na niezależnym linku.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Long range drone camera control system (DCCS) by kuczy

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 22:54 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ