Mój pierwszy FPV w Phantom 2 i kilka problemów

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

TomekEs
Posty: 35
Rejestracja: sobota 21 lip 2018, 13:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: Mój pierwszy FPV w Phantom 2 i kilka problemów

Post autor: TomekEs »

doleciałem 120 m i w tym miejscu uznałem, że koniec bo zbliżałem się do ogródków działkowych nad które wolałem nie wlatywać.
Od 100 m zaczęło wyraźnie śnieżyć jednak jakość była wystarczająca by ogarnąć orientację.
Po wszystkich modyfikacjach spokojnie uzyskuje zasięg 200-250m. Dalej nie latam. Okazjonalnie łapie zakłócenia
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mój pierwszy FPV w Phantom 2 i kilka problemów

Post autor: pawelsky »

TomekEs pisze:doleciałem 120 m i w tym miejscu uznałem, że koniec bo zbliżałem się do ogródków działkowych nad które wolałem nie wlatywać.
Od 100 m zaczęło wyraźnie śnieżyć jednak jakość była wystarczająca by ogarnąć orientację.
Po wszystkich modyfikacjach spokojnie uzyskuje zasięg 200-250m. Dalej nie latam. Okazjonalnie łapie zakłócenia
Czyli z tym duzo to troche przesadziles, rownie dobrze moglo to spowodowac inne ulozenie anten...

Zobacz moj EDIT ponizej. Test zrobiony w warunkach 'laboratoryjnych' (bez wplywu otoczenia, uksztaltowania terenu, itp, itd.), takie samo ustawienie nadajnika i odbiornika, jedyna roznica to zasilanie OSD.

Zapewniam Cie ze zasilanie OSD mialo absolutnie absolutnie znikomy wplyw na Twoj zasieg...
TomekEs
Posty: 35
Rejestracja: sobota 21 lip 2018, 13:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: Mój pierwszy FPV w Phantom 2 i kilka problemów

Post autor: TomekEs »

Ok określenie lepiej czy też znacznie lepiej jest względne.
Z żenujących 50m na 100-120 dla mnie było znacznie lepiej.
Faktem jest, że osd było zasilane w moim przypadku poniżej napięcia przewidzianego przez producenta.
Znalazłem opinie wskazujące na poprawę jakości obrazu po poprawieniu zasilania osd.
Poza tym wspomniałem o osd opartym na MAX7456
Jest też chip np LC74736PT gdzie zasilanie to 3.3V.
Więc najpierw sprawdź na jakim chipie oparte jest Twoje osd.
Jeżeli na chipie zasilanym napięciem 3.3 V to rzeczywiście żadna różnica.
Na tym będę kończył ze swojej strony dyskusję. Bo ten poruszany problem dotyczy zupełnie innej konstrukcji.

Edit. Wpływ też może mieć fakt, że nie pracowały silniki które powodują masę zakłóceń w torach video. Czyli wzmacniacz wejściowy nadajnika nie miał szumów do wzmacniania.
Ostatnio zmieniony wtorek 07 sie 2018, 21:16 przez TomekEs, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mój pierwszy FPV w Phantom 2 i kilka problemów

Post autor: pawelsky »

TomekEs pisze:Poza tym wspomniałem o osd opartym na MAX7456
Moje testy byly robione rowniez na MAX7456.
ODPOWIEDZ