OSD by Zbig & Pitlab

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Piotrowy »

marceli pisze:To spory zawód, bo jakoś tak liczyłem że starczą na dłużej.
W przypadku telefonu GSM też na to liczyłeś ? Podstawowe funkcje działają, bardziej wyszukane już raczej nie :-/
Awatar użytkownika
komanndos
Posty: 61
Rejestracja: piątek 22 lis 2013, 14:34
Lokalizacja: Marki

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: komanndos »

marceli pisze:...Jest jakis sposób na wykonanie ich upgrade?
Wgraj wersję 2.60, jest to ostatnia wersja kompatybilna ze starymi płytkami, nadal w pełni funkcjonalna i stabilna, w kolejnych wersjach doszła obsługa mavlinka i kilka innych funkcjonalności.
SS2000, SC2400, DIY FT Guinea Pig :-)
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1585
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: marceli »

Piotrowy pisze:
marceli pisze:To spory zawód, bo jakoś tak liczyłem że starczą na dłużej.
W przypadku telefonu GSM też na to liczyłeś ? Podstawowe funkcje działają, bardziej wyszukane już raczej nie :-/
W przypadku telefonów brak kompatybilności z nowszymi distro androida często wymuszany jest przez producentów w celu "przekonania" do zakupu nowego modelu. Tę sprawę czasem załatwiają customowe distro z xda-developers.
W tym przypadku osd chodzi o jakieś ograniczenia sprzętowe - brak wydajności czy po prostu kwestia kosztów rozwoju softu?
Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa.
Julian T.
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: zbipok »

Nie bardzo rozumiem po co Zbig ma się tłumaczyć z rozwoju sprzętu i oprogramowania.
Zbyszek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Verid »

marceli pisze:W przypadku telefonów brak kompatybilności z nowszymi distro androida często wymuszany jest przez producentów w celu "przekonania" do zakupu nowego modelu
Troszkę teorią spiskową zajechało bo te "nowsze" modele zwykle jednak coś nowego zawierają co wymaga nowszej wersji softu. Skoro te "starsze" modele tego nie mają więc logicznym się wydaje że nowszy soft może na nich nie chodzić, szczególnie jeżeli zmiana nie dotyczy tylko peryferiów a czegoś głębiej jak procek.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

marceli pisze:Czesc Zbyszek,
dawno tu nie zaglądałem i nie odpalałem swoich zestawów osd + autopilot a mam ich dwa.
Czy dobrze zrozumialem, ze pojawila sie jakas nowa wersja sprzetowa osd i nie mozna tych moich juz aktualizowac?
To spory zawód, bo jakoś tak liczyłem że starczą na dłużej.
Jest jakis sposób na wykonanie ich upgrade?
Na pewno możesz do nich wgrać bez problemu aktualną wersję 2.60c ze stron www Pitlaba.
Po wgraniu i uruchomieniu OSD w wersji 2.60 sprawdź na ekranie startowym jaką masz wersję płytki, jeśli po numerze seryjnym OSD wyświetli (hw 2), to bez problemu będziesz mógł używać również kolejnej wersji 2.62 która jest obecnie w wersji pre-release.
p.s. Ostatnia zmiana płytki była ładnych kilka lat temu, a dopiero teraz wykorzystujemy dokonane wówczas zmiany ze względu na zwiększoną funkcjonalność firmware (mavlink) i większe obciążenie procesora.
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1585
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: marceli »

No raczej pierwszy zestaw ma numer zdaje się 6 lub 7 ale przy drugim sprawdzę, może się załapie ;)
Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa.
Julian T.
Awatar użytkownika
kostek
Posty: 374
Rejestracja: niedziela 16 maja 2010, 20:20
Lokalizacja: Kutno

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: kostek »

Witam wszystkich po długiej nieobecności.
Zbyszku jakie jest minimalne napięcie zasilania OSD/Autopilota.
OSD wyświetla poprawnie nawet poniżęj 5V , ale nie wiem czy jakieś czujniki nie potrzebują wyższego napięcia.
Chciałbym wszystko zasilać z z pakietu LIFE żeby uniknąć dodatkowych przetwornic.
Kazimierz
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: krall »

kostek!
wszelki duch.... ;-)
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: marekj »

Cześć Kostek :-D, fajnie Cię znów wiedzieć na forum.
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Ben »

Podpisuję się obiema przednimi kończynami pod słowami Marka :-)
pozdrawiam
Ben
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

kostek pisze:Witam wszystkich po długiej nieobecności.
Zbyszku jakie jest minimalne napięcie zasilania OSD/Autopilota.
OSD wyświetla poprawnie nawet poniżęj 5V , ale nie wiem czy jakieś czujniki nie potrzebują wyższego napięcia.
Chciałbym wszystko zasilać z z pakietu LIFE żeby uniknąć dodatkowych przetwornic.
W OSD jest liniowy stabilizator 5V, projektowaliśmy układ pod minimum 2S LiPo, czyli 6V pod koniec rozładowania baterii, co gwarantuje stabilne napięcie dla wszystkich układów w tym zewnętrznych (GPS, airspeed BuddyFlight). OSD jak zauważyłeś działa przy jeszcze niższych napięciach, ale gdyby na zasilaniu były jakieś pulsacje, to np. mogłyby przenikać na tor wizji, który jest zasilany bezpośrednio z tych 5V.
Awatar użytkownika
kostek
Posty: 374
Rejestracja: niedziela 16 maja 2010, 20:20
Lokalizacja: Kutno

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: kostek »

Dzięki Zbyszku.
Jest jak przypuszczałem , stabilizator 5V jest LDO wieć nie powinno być kłopotów.
Krzysiu , Marku , Ben , zniesmaczyła mnie wiadoma ustawa do tego stopnia ze przestałem latać FPV.
Były konsultacje , opinie a w konsekwencji mało brakowało żeby przed modelem musiała lecieć czarownica z pochodnią
ostrzegając wróble i komary.
Ale potem było wiele gorszych ustaw więc postanowiłem tej odpuścić .
Kazimierz
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: TorFPV »

Od niedawna używam mikrofonu w modelu i mam specyficzne buczenie. Co ciekawe jeśli przełączę się na ekran bez żadnych danych osd to buczenie ustępuje. W czym może leżeć problem ?
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: jelcyn »

Za pewne obraz nakłada się na dźwięk w zestawie vtx-vrx. Wypnij OSD na kilka lotów, a się przekonasz.
ODPOWIEDZ