MJX BUGS 3 opinie

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

robertcb
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 26 gru 2017, 18:43

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: robertcb »

Na czym polega tryb szybki/wolny?
Chodzi o to że wolny ma np 70% mocy przepustnicy a szybki 100, czy o coś innego?
Czytałem że przyciskiem zewnętrznym obok czerwonego, ale nie wiem czy krótko przycisnąć, czy przytrzymać, czy jest jakiś sygnał dźwiękowy itp.
Robert
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: LordOfTheDeath »

Naciśnij, coś tam zapiszczy. Będziesz widział różnicę w pochyleniu podczas lotu.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: Verid »

robertcb pisze:Chodzi o to że wolny ma np 70% mocy przepustnicy a szybki 100
Przepustnica to jedno ale są jeszcze kąty wychylenia koptera które w przypadku trybów "Slow" czy "Beginner" czy jak je tam zwał zostają mocno ograniczone tak, by zbytnia nerwowość na drążkach nie przenosiła się za mocno na maszynę.
Ten wredny...
robertcb
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 26 gru 2017, 18:43

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: robertcb »

Tak zauważyłem że w trybie szybkim można latać przy silniejszym wietrze.
Przechył jest większy przy skrętach i łatwiej korygować manewry.

Pytanie, czy w BUGS 3 wybór trybu szybkiego zostaje zapamiętany po wyłączeniu aparatury - czy też należy go każdorazowo uaktywniać po włączeniu?
Robert
maxgt
Posty: 39
Rejestracja: sobota 23 maja 2015, 17:15

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: maxgt »

Każdorazowo

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
robertcb
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 26 gru 2017, 18:43

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: robertcb »

Dzięki.

Idzie jakoś zabezpieczyć tego drona przed ucieczką spowodowaną utratą zasięgu?
Dziś stracił w pewnym momencie zasięg (normalnie zdarzało się chwilowo, pikanie, ale zaraz odzyskiwał) a teraz zero reakcji na aparaturę i poszedł nagle w dół...
spadł na zalesiony teren (całe szczęście że nie zawisł na drzewie i się nie połamał).

Można dokupić do niego moduł GPS, by w razie utraty zasięgu wracał na miejsce startu?
Robert
Alton881
Posty: 9
Rejestracja: sobota 30 cze 2018, 14:42

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: Alton881 »

Mi się jeszcze nie zdarzyło stracić zasięgu, ale kilka razy przy nocnych lotach straciłem orientacje, gdzie przód a gdzie tył, niby są mocne diody i przednia dioda ale jednak...
Myślałem czy by nie przykleić naklejek odblaskowych, jak dron upadnie gdzieś dalej, mocna latarka i pewnie w jakimś stopniu może pomóc w odnalezieniu, jakie macie zdanie na ten temat?
robertcb
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 26 gru 2017, 18:43

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: robertcb »

Myślę że pomoże latanie pod wiatr - wtedy w razie utraty zasięgu dron będzie niejako wracał niesiony wiatrem.

Smartfon podczepiony od spodu się wyłączył po upadku, więc jeśli stosować lokalizator gps to chyba tylko z przylutowanym zasilaniem,
bo takie na styki (jak baterie w smartfonach) może zawieść.

Prędzej od latarki i naklejek odblaskowych sprawdziła by się syrenka alarmowa (są takie małe i lekkie) tylko jak sprawić, by działała tylko w razie utraty zasięgu lub wyłączenia aparatury?

np. https://static5.redcart.pl/templates/im ... d618d.jpeg

W BUGS 3 jest jedno wolne miejsce na zasilanie 5V i dużo miejsca na kamerę FPV tam gdzie płytka z diodą i za nią, dlatego pytam o tam pasujący moduł GPS, a może od razu z FPV - 2 w 1?

http://modsynergy.com/Modsynergy%20file ... bugs48.jpg
Robert
maxgt
Posty: 39
Rejestracja: sobota 23 maja 2015, 17:15

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: maxgt »

Chyba najprościej a nie najtaniej dać inny FC z GPS. Albo kamerę z GPS z fpv

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
robertcb
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 26 gru 2017, 18:43

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: robertcb »

Co się dzieje z B3 po (dłuższej) utracie zasięgu?

Czy możliwa jest utrata zasięgu np na 20 sekund i ponowne jego odzyskanie,
czy dron automatycznie przejdzie po kilku sekundach w stan uśpienia, podobnie jak po dłuższym naciśnięciu czerwonego?
Robert
maxgt
Posty: 39
Rejestracja: sobota 23 maja 2015, 17:15

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: maxgt »

Sprawdź zanim wzbijesz się w powietrze, będzie bezpieczniej , mi kilka razy się zdarzyło latać na krawędzi zasięgu, lecz całkiem się nie zerwał

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
robertcb
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 26 gru 2017, 18:43

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: robertcb »

Np. na włączonym podkręcić delikatnie obroty śmigieł i wyłączyć aparaturę?

Tylko go trzeba przytwierdzić do ziemi, żeby nie wystartował bez kontroli w razie jakby reakcją na brak zasięgu była pełna moc...
Robert
maxgt
Posty: 39
Rejestracja: sobota 23 maja 2015, 17:15

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: maxgt »

Raczej oddalić się na tyle aby zaczęło rwać łączność , a druga osoba niech obserwuje drona co się dzieje, gazu na tyle aby miał mały zawis nad ziemią

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: Verid »

Włączasz zabawkę, ustawiasz minimalne obroty, aparaturę kładziesz na glebę tak żeby ci nikt jej nie skubnął i nie podeptał, kopter w łapę i maszerujesz.
Przy aparaturze na glebie powinno zerwać dość szybko - obserwuj co się wtedy dzieje jak szybko się cofniesz kilka kroków z powrotem w zasięg a co będzie jak zerwiesz, postoisz chwilę i potem dopiero wrócisz..
Test zasięgu tak samo tylko kładziesz aparaturę na wysokości podobnej do tej na jakiej trzymasz ją latając, np. na masce samochodu.

W większości kopterów jakimi się bawiłem, w momencie wejścia w zasięg (nie ważne jak długo był poza) wraca możliwość sterowania. W niektórych od razu, inne (jak DJI) wymagają odpowiedniej sekwencji. Te tańsze reagują natychmiast więc istotnym jest że jak glebniesz i idziesz z aparaturą szukać maszyny to gaz na zero bo jak złapie zasięg leżąc w krzakach to będzie młócił otoczenie śmigłami a to z kolei grozi spaleniem silników lub/i regli.
Ten wredny...
robertcb
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 26 gru 2017, 18:43

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: robertcb »

Verid, dzięki.

Wczoraj jak mi uciekł, to szukałem z wyłączoną aparaturą.
Robert
ODPOWIEDZ