Parrot Bebop Drone

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

tomolowski
Posty: 51
Rejestracja: wtorek 21 lip 2015, 17:28
Lokalizacja: Śląsk

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: tomolowski »

Na ładowarce masz opis pinów akumulatora.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Polecam taki adapter https://zapodaj.net/d5b0f6b172963.jpg.html

jeśli chodzi o ładowanie cel z osobna, to trzeba się podłączyć najpierw tylko pod 1 i 2 pin (1 ogniwo) na złączu balanseta i naładować, potem 2 i 3 (2 ogniwo) i na końcu 3 i 4 (3 ogniwo). Po takim zbalansowaniu możliwe, że później będzie się balansował normalnie. Ale najpierw sprawdził bym jakie są różnice w napięciach na celach, jeśli niezbyt duże, to można standardowym balansowaniem oferowanym przez ładowarkę. Jakby było np. 3.2V, 3.5V, 3.9V to lepiej naładować cele osobno. Jakby było np. 3.3V, 3.5V, 3.6V to standardowe balansowanie powinno jeszcze sobie poradzić.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
Victor
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 23 lip 2018, 07:19
Lokalizacja: Gdansk

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Victor »

Widziałem ten adapter ale tylko na YouTube, w sprzedaży nie znalazłem.
Za to lutownica nie jest mi obca i jeżeli ładowarka jest rozbieralna to ją przerobię.
Victor
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 23 lip 2018, 07:19
Lokalizacja: Gdansk

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Victor »

Nie wiecie jak się nazywa to złącze balance charger w ładowarce bebop 1?
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Główne złącze nazywa się tamiya mini
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
Victor
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 23 lip 2018, 07:19
Lokalizacja: Gdansk

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Victor »

Przyszedł do mnie klon ładowarki imax b6, no i mam kilka pytań.
Bebop lata ok. 6min.
Pomiar cel po wylądowaniu bebop ok. 3,7V, bebop wylądował sam ponieważ według FreeFlight miał już 4% akumulatora.
Ładowanie aku, ładowarka pokazuje, że cele ładują się na: 4,18; 4,19; 4,20, i że wepchnęła w aku ok. 650mAh.
Lot bebop do rozładowania aku, znowu ok. 6 min, pomiar aku ok. 3,7V na celę.
Rozładowanie aku przez ładowarkę do 3,2V, ładowarka pokazuję że pobrała ok. 500mAh.
Ładowanie do pełna i ładowarka pokazuję że wepchnęła ok. 1150mAh.

Czy to jet normalne, że pozostaje w aku ok. połowa prądu? Nie powinien on latać aż naięcie spadnie do ok. 3V, czyli dopuszczalnego min. dla LIPO?
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Po wylądowaniu jest 3,7V czyli w trakcie lotu pod pod obciążeniem może być 3,2V. Gdy bateria nie jest obciążona napięcie się podnosi. Wydaje mi się, że bateria zużyta. Można przerobić zwykłą baterię 3s 1200-1800mAh z przyzwoitym C i zrobić przejściówkę z XT60 na tamiya mini. Baterię można przymocować tylko opaską. Niestety nie będzie to wyglądało tak elegancko jak w przypadku dedykowanej baterii. Ewentualnie z dedykowanych zamienników polecam GENS ACE&TATTU 1700mAh. Oryginalne baterie jak dla mnie były słabe. Są też wersje 2500mAh, ale już sporo cięższe i dron może latać niestabilnie.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
Victor
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 23 lip 2018, 07:19
Lokalizacja: Gdansk

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Victor »

przyzwoite C to jakie? na oryginalnej jest 20C.
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Niby 20C powinno wystarczyć, to nie jest racer. ACE&TATTU teoretycznie mają 15/30C. Można przetestować jakąś min 25/50C ok. 1500mAh, max 75/150C czy czasy się poprawią. Trzeba zachować balans między C, pojemnością i wagą (w granicach 130g).
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
arczipl
Posty: 1
Rejestracja: piątek 20 lip 2018, 17:08
Lokalizacja: chrzanów

Parrot bepop drone

Post autor: arczipl »

Witam.
Podczas zdejmowania gps z bepopa 1 śrubokręt zleciał na płytę główną i zahaczył o układ regulatora obrotów,najprawdopodobniej doszło do zwarcia. Od tego momentu nie mogę się z nim połączyć.
Podczas włączania nie testuje silników. Jeżeli ktoś ma taki sam przypadek lub zna się na tym proszę o pomoc.
gegat
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 06 sie 2018, 16:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: gegat »

Witam wszystkich,

Właśnie wszedłem w posiadanie drogą kupna drona Parrot Bebop 1 z kontrolerem Skycontroller - niebieski (nówka w kartonie).
Poczytałem sobie co nieco na forum i mam kilka pytań przed pierwszym uruchomieniem, a w zasadzie o listę czynności i ich kolejność.
- czy najpierw odpalić, sprawdzić czy wszystko działa, a potem bawić się w aktualizacje;
- czy lepiej najpierw zaktualizować kontroler, a jeśli tak, to do jakiej wersji;
A może ktoś pokusił by się o jakąś krótką, przedstartową check-listę?
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Według mnie:
1. najpierw najlepiej zaktualizować skycontroller do 1.7.4 https://community.parrot.com/t5/Skycont ... troller_EN
2. zaktualizować bebopa (można bez kontrolera, czyli bezpośrednio łącząc bebopa z telefonem)
3. Przy rutynowym uruchamianiu warto zwrócić uwagę, aby telefon nie połączył się bezpośrednio z bebopem jeśli chcemy używać skycontrollera.
Jeśli mnie pamięć nie myli, to najpierw uruchamiałem Skycontroller, łączyłem się telefonem z jego siecią wifi, następnie włączałem bebopa, który automatycznie łączył się z skycontrollerem. Albo włączałem skycontroller, bebopa, czekałem aż się połączą, włączałem sieć wifi na telefonie i łączyłem się z skycontrollerem.

Przed wystartowaniem należy upewnić się, czy mamy GPS fixa, a w sekcji kanałów wifi, czy nie jesteśmy na zaszumionym paśmie i ewentualnie zmienić kanał. Polecam starować z czystej powierzchni. Wentylator zasysa piasek. Polecam pomalować nos na czarno, ponieważ styropian przepuszcza światło, a barometr jest czuły na promienie UV. W konsekwencji przy wlatywaniu ze słońca do cienia (i odwrotnie) dron wariuje z utrzymaniem wysokości.

p.s możliwe, że po aktualizacji kontrolera i/lub bebopa nie połączą się automatycznie. Wtedy należy kontroler podpiąć do telewizora/monitora przez HDMI i w sekcji wifi połączyć się z bebopem. Po tej czynności połączenie powinno być automatyczne (możliwe, że do kolejnej poważniejszej aktualizacji)
Ostatnio zmieniony czwartek 23 sie 2018, 09:13 przez dragonfly24, łącznie zmieniany 1 raz.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
gegat
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 06 sie 2018, 16:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: gegat »

Dzięki za wskazówki, ale pojawił się mały problem. Odpaliłem drona, ale nie widzę jego sieci... Nie wykrywam żadnej sieci Bebop_xxxx :/

Skycontroler wykrywa drona, sam telefon nie... Za to telefon po połączeniu ze skycontrolerem twierdzi, że nie ma żadnych kontrolerów...
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Możliwe, że sieć skycontrollera jest w trybie 5GHz, a telefon nie obsługuje jej. W ustawieniach kontrolera w podglądzie przez HDMI można przestawić na 2.4Ghz.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
gegat
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 06 sie 2018, 16:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: gegat »

Problem był mniej skomplikowany. Mój telefon stwierdził, że jeśli łączy się z siecią (wifi kontrolera), która nie udostępnia internetu, to nie ma po co udostępniać jej aplikacjom. Po przegrzebaniu ustawień wszystko śmiga. Jeszcze raz dzięki.
ODPOWIEDZ