DJI Phantom 4 Ultrasonic sensor error

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

trabinn
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 10 lip 2018, 21:44
Lokalizacja: Częstochowa

DJI Phantom 4 Ultrasonic sensor error

Post autor: trabinn »

Cześć chciałem się zapytać czy ktoś też ma może taki problem. Komunikat pojawia się od marca praktycznie przy każdym locie na najnowszej wersji oprogramowania. Dron zachowuje się ok, jedynie trzeba lądować manualnie.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Phantom 4 Ultrasonic sensor error

Post autor: Adrián »

Na poprzedniej też masz taki objaw?
trabinn
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 10 lip 2018, 21:44
Lokalizacja: Częstochowa

Re: DJI Phantom 4 Ultrasonic sensor error

Post autor: trabinn »

Jak cofnąłem do poprzedniej to miałem problem ze zniżaniem. Dawałem max w dół a on jakby miał laga nie reagował dopiero po jakimś czasie jakby się odblokowywał i stopniowo dało się zniżać. Kalibrowałem już wszystko od czujników po IMU i kompas. Tutaj filmik, widać to od około 28 s https://www.youtube.com/watch?v=zqvmEvwuNKE
Dron nigdy nie miał ani wypadku ani twardego lądowania. Wróciłem do najnowszej wersji gdzie wyskakuje tylko komunikat o błędzie sensorów ultradźwiękowych.
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI Phantom 4 Ultrasonic sensor error

Post autor: photolucas84 »

raz miałem dokładnie to samo co Ty po ostatniej aktualizacji softu w Mavic Pro. Jednak później przy drugim locie problemy zniknęły. Nie robiłem kolejnego lotu ponieważ pogoda na to nie pozwoliła. Może uda się znowu spróbować oblatać nowy soft

Edit:

zrobiłem dzisiaj oblot (wcześniej latałem na telefonie, dzisiaj znowu latałem na tablecie - czyli jak zawsze gdzie nie było żadnych problemów). Dodatkowo pojawiła się aktualizacja apki (DJIGO4) - zaktualizowałem - poszedłem na łąkę.
lot ok 4-5 minut - wszystko ok. Nagle na wysokości 74metrów : Ultrasonic sensor error - wyląduj natychmiast (dron sam zaczął lądować!)
Dopiero jak ruszyłem drążkami w górę to przerwał lądowanie - nie było to return to home ale wywaliło komunikat głosowy "landing".
Udało mi się wylądować ale strach był - dobrze że oblot robiłem na łące a nie gdzieś nad wodą czy budynkami

Napisałem do DJI i kazali mi zrobić kalibrację IMU - jeżeli to nie pomoże to odświeżyć aktualizację drona poprzez DJI Assistant. zobaczymy czy to coś zmieni
Ostatnio zmieniony czwartek 19 lip 2018, 17:25 przez photolucas84, łącznie zmieniany 1 raz.
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 4 Ultrasonic sensor error

Post autor: Verid »

trabinn pisze:Jak cofnąłem do poprzedniej to miałem problem ze zniżaniem. Dawałem max w dół a on jakby miał laga nie reagował dopiero po jakimś czasie jakby się odblokowywał i stopniowo dało się zniżać.
A to nie ma tak właśnie działać? Fakt faktem obserwacja dotyczy Mavic'a AIR ale robi dokładnie tak samo jak ląduję do łapy. Zawisam sobie nad głową, podkładam mu dłoń, daję w dół a ten chwilę "myśli" zanim zacznie lądować tak jakby potrzebował chwili na ogarnięcie podłoża i przystąpienie do lądowania.
Ten wredny...
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: DJI Phantom 4 Ultrasonic sensor error

Post autor: lesz »

Verid pisze:A to nie ma tak właśnie działać? Fakt faktem obserwacja dotyczy Mavic'a AIR ale robi dokładnie tak samo jak ląduję do łapy. Zawisam sobie nad głową, podkładam mu dłoń, daję w dół a ten chwilę "myśli" zanim zacznie lądować tak jakby potrzebował chwili na ogarnięcie podłoża i przystąpienie do lądowania.
tylko mowicie o 2 roznych sytuacjach
Tra o lagu jak dron jest wysoko w powietrzu (filmik pokazuje 30m i laga)
a V o samym ladowaniu - gdzie czujki rzeczywiscie czuja "ziemie" i dopiero po upewnieniu sie ze naprawde chcesz ladowac - wykonuja ta czynnosc
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 4 Ultrasonic sensor error

Post autor: Verid »

lesz pisze:tylko mowicie o 2 roznych sytuacjach
A no fakt - w locie nigdy laga nie miałem. Ale z drugie strony ultradźwięki mają ograniczony zasięg i z tego co pamiętam działają (są brane pod uwagę) tylko w pewnej odległości od podłoża więc nawet jak jest jakiś feler z nimi to nie powinny bruździć w normalnym locie...?
Ten wredny...
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI Phantom 4 Ultrasonic sensor error

Post autor: photolucas84 »

zrobiłem edit mojego poprzedniego postu wyżej - przeczytajcie
Mavic Pro Platinum Combo
trabinn
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 10 lip 2018, 21:44
Lokalizacja: Częstochowa

Re: DJI Phantom 4 Ultrasonic sensor error

Post autor: trabinn »

Dawniej na starej wersji było wszystko ok na nowej też. Problem zaczął się pod koniec marca. Robiłem factory reset przez dji asisstant i nic nie pomogło. Zrobiłem wtedy downgrade na starą wersję i zaczęły się problemy ze znizaniem. Dobrze ze wyleciałem nie za wysoko bo mogłaby być lipa przy małej ilości prądu. Po tych incydentach wróciłem szybko do najnowszej wersji. Dron lata ok wywala komunikat chwilę po starcie o błędzie sensorow ale lata dobrze, sam nie ląduje i reaguje normalnie na każde polecenie. Jedyne to że nie mam teraz możliwości automatycznego lądowania gdzie się sam poprawiał przed lądowaniem z około 30 cm tylko od razu może przygrzać o glebę.
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI Phantom 4 Ultrasonic sensor error

Post autor: photolucas84 »

@trabinn - powiedz mi czy masz jakieś przedłużenia nóg ? czy coś zamontowane pod dronem ? w sensie jakiekolwiek dodatkowe wyposażenie poniżej silników ?
Mavic Pro Platinum Combo
trabinn
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 10 lip 2018, 21:44
Lokalizacja: Częstochowa

Re: DJI Phantom 4 Ultrasonic sensor error

Post autor: trabinn »

Nie mam nic. Nigdy nic nie montowałem. Wszystko jest jak być powinno. Pisałem też na oficjalnym forum DJI i ludzie też mają takie przypadki jak mój. Mam nadzieję, że to jakaś wina oprogramowania.
ODPOWIEDZ