Monitorek ok 7"

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Monitorek ok 7"

Post autor: MorF »

Czesc,
poniewaz ostatnio latam troche bardziej eLeReSowo mam juz dosc siedzenia w kubel-goglach szczegolnie w lato.

Chcialem zakupic monitorek okolo 7" --> natrafilem na SkyZone HD02 (oraz jego m.in dosc pozytywne opinie).
Sprzet malo popularny chyba ale zdecydowanym plusem jest jasnosc oraz rozdzialka 1024 x 600 px.
Niestety wysoka cena ok 130$ naklonila mnie do szukania alternatywy.

Jako alternatywe jest podobny eachine LCD5802D lub LCD5802S ale rozdzielczosc juz slabsza 800x480.

Natrafilem jeszcze na 8" TV manty 801 (ktory podobno ma wylaczalne BS) ale tam jakosciowo chyba w ogole juz padaka.

Macie jeszcze jakies pomysly/podpowiedzi w temacie?
Od razu podpowiem ze wbudowany odbiornik 5.8 nie jest mi zupelnie potrzebny bo latam na 1.2
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Monitorek ok 7"

Post autor: Verid »

Z tą rozdziałką to bym się tak nie podniecał bo z 1.2GHz więcej jak PAL nie wyciśniesz a wpisanie takiej w specyfikację z automatu podnosi cenę. 800x600 ci w zupełności wystarczy. Co do jasności zgoda - przydaje się. Jeżeli bajery typu wbudowany odbiornik czy nagrywarka ci zbędne to może warto rozważyć jakieś DIY? Swego czasu dorwałem uszkodzone (podświetlenie) monitorki reklamowe LookTV - 5 dych za 3 sztuki. Dwa rozdałem po znajomych, jeden do dziś służy w bazie samoróbce po podstawieniu LEDów zamiast spalonych świetlówek. Dobrym źródłem ekraników są też uszkodzone DVD samochodowe - byle z AV-in było.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Monitorek ok 7"

Post autor: MorF »

Dzieki za podopowiedzi Verid,
ale tez rozwazalem DIY ale z drugiej strony taki "gotowiec" jest fajnie estetyczny i ogolnie duza szansa na dzialajacy bez przebojow :)

Znalazlem jeszcze cos takiego https://www.aliexpress.com/item/-/32736262793.html (sorry za linka do ali)
Z wygladu jakby znana konstrucja ale rzekomo "new version" z lepsza rozdzielczoscia, ciekawe tylko jak podswietlenie, cena duzo lepsza w moim przypadku
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Monitorek ok 7"

Post autor: Verid »

Estetyka zależy od wykonania. W dobie dostępności szerokiego wachlarza obudów tudzież drukarek 3D wszysto zależy tylko od finezji konstruktora.
To samo tyczy się działania - ładnie polutujesz i nie będziesz oszczędzał na termokurczach to nie ma podstaw paść.

BTW - linki do Ali nie są zakazane jako takie. Ścigane są te z programu lojalnościowego.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Monitorek ok 7"

Post autor: analogowy »

Jestem posiadaczem monitorka Skyzone HD02 o którym wspominasz na początku. Muszę przyznać że obraz jest "zaje...ty" i podana w specyfikacji rozdzielczość i jasność matrycy nie są przesadzone.
Mam wersję bez nagrywarki więc w tej kwestii się nie wypowiem.
Atutem jest wewnętrzna bateria i mocowanie które pozwala w łatwy sposób zamocować monitor np. do aparatury.
Wielki minus jest za czułość głowic 5.8GHz. Przy odległości ok. 500-600 metrów obraz zaczyna mocno szarpać.

@Verid zapraszam w Konarzynach na porównanie jakości obrazu ;-) za pączka dam Ci popaczać ;-)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Monitorek ok 7"

Post autor: Verid »

Analogowy - ale ja jestem mordowkubłowy... :mrgreen:
Ten wredny...
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Monitorek ok 7"

Post autor: MorF »

@analogowy a gdzie kupowales BG/Ali?
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Monitorek ok 7"

Post autor: analogowy »

BG
ODPOWIEDZ