OSD by Zbig & Pitlab

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: zbipok »

Dzięki, asystent wiatru to jedna z najlepszych funkcjonalności i korzystam z niej w każdym locie .
Cenię w OSD możliwości konfiguracji, ważne jest dla mnie wyświetlanie tylko niezbędnego minimum informacji w środkowej części ekranu.
Zbyszek
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

Nowa wersja firmware 2.62rc1 (kandydat na wersję produkcyjną) jest gotowy! wiecej informacji i link do pobrania tutaj:
http://www.bigaj.com.pl/fpvsystem/

Poprawione zgłoszone błędy i dodana opcja diagnostyki GPS (można wywołać też w trakcie lotu).
Awatar użytkownika
Rufio
Posty: 1157
Rejestracja: sobota 23 kwie 2011, 22:57
Lokalizacja: Wa-wa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Rufio »

Zbig pisze:Nowa wersja firmware 2.62rc1 (kandydat na wersję produkcyjną) jest gotowy!
Super, jutro przed lotami wciągam, bo na 2.62 beta9 latać by się nie dało ;-).
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

Gdyby cokolwiek działo się z GPS, to pamiętaj żeby nagrać statystyki GPS (menu serwis->ustawienia GPS->GPS statistics), to pomoże w zdiagnozowaniu problemu.
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: TorFPV »

PitLab pisze:
toretto1995 pisze:Parametry OSD wyświetlają się u mnie tak jak by 3 nałożone na siebie
Spróbuj zmierzyć napięcie na obu stabilizatorach na płytce OSD. To może być efekt uszkodzonego stabilizatora 5V. Kiedyś była taka seria stabilizatorów, która łatwo się przegrzewała i dawała większe napięcie
Ewentualnie może być jakieś inne uszkodzenie w obwodzie synchronizacji video. Czy bez kamery też tak jest?

Nie udało mi się przez weekend zmierzyć napięcia na stabilizatorach ale mam zdjęcie tego jak to wygląda w realu:
20180618_210007 (Medium).jpg
20180618_210007 (Medium).jpg (423.29 KiB) Przejrzano 5213 razy
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
PitLab
Posty: 967
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 20:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: PitLab »

To wygląda na jakieś oscylacje w układzie synchronizacji. Zdalnie raczej nie pomogę. W wolnej chwili podeślij do mnie płytkę, obejrzę pod oscyloskopem, naprawię i odeślę. Adres do wysyłki jest na stronie.
Piotrek.
Z różnych form kontaktu preferuję e-mail
jwalentek
Posty: 228
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 11:38
Lokalizacja: Rzeszów

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: jwalentek »

zbipok pisze:Opcja dotyczy "Horizon" , więc jeśli jest wolne okienko powyżej "Wind speed" to tu.
Jeśli nie , to ewentualnie w "Speed" jest więcej wolnych okienek.

Zaznaczenie okienka wygasza prędkość wiatru przy strzałce i korzystamy z prędkości wyświetlonej w stałym miejscu ekranu OSD

Ewentualnie pojawienie się nowego pomiaru może być jakoś dodatkowo sygnalizowane tak jak do tej pory.
Zbig pisze:Wpisuję to na listę postulatów.
Bardzo proszę żeby wykreślić to z listy postulatów. Nie zgadzam się. Nie sztuka zrobić tysiące ustawień w systemie. Sztuka jest później się tym posługiwać. Każdy nowy gadżet generuje kilka/kilkanaście nowych problemów, testów, dyskusji, utrudnia poruszanie się po menu. Jeśli by tak każdą najmniej potrzebną zachciankę chcieć wdrażać to brakło by miejsca w menu na ustawienia a z systemu zrobił by się zniechęcający kombajn. Trzeba wyważyć realną potrzebę w stosunku do nakładu pracy i późniejszych komplikacji z tym związanych, choćby kolejne pytania od potencjalnych nowych użytkowników.
Ja cenię sobie np. łatwość i stabilność systemu i każde nowe dodatki tą stabilność mogą zachwiać. Proszę nie komplikować.

Co ci przeszkadza ta cyferka w strzałce??? Wręcz można powiedzieć, że to jest idealny i najlepszy pomysł na wizualizację kierunku i mocy wiatru. Ja również za każdym razem najpierw robię kółko żeby sprawdzić wiatr. I patrzę na tą strzałkę bardzo często.

Pozdrawiam
Jarek

SkyCruiser 2.4m, Rmielec 433MHz, 5,8GHz 2W video TX, PitLab OSD+AP+GS+Dedalus, Bevrc PV700.
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

Ja wszystkie postulaty skrzętnie notuję, więc ten:
jwalentek pisze: (...)
Bardzo proszę żeby wykreślić to z listy postulatów.
(...)
również dopisałem do do listy ;-).
Awatar użytkownika
Plotek
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 16:33
Lokalizacja: Białystok

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Plotek »

Skończyłem dłubać przy my twin dreamie zasilanym 4s, w którym zastosowałem podwójny BEC Matek 12V i 5V. Ten czort generuje zakłócenia na ekranie, kiedy to zasilam OSD właśnie z 12V uzyskane z ww regulatora. Filmik poniżej. Gdy podepnę osobne zasilanie dla OSD, problemu nie ma. Wiem, że niektórzy z was mają step down z 4s. Czy wykorzystujecie ferryt na tej linii 12V?

Grafas Maxi 3,52m, Pitlab AP+OSD, TBS Crossfire 868Mhz, Lawmate 1.2Ghz
Awatar użytkownika
rycerz100
Posty: 992
Rejestracja: piątek 23 gru 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: rycerz100 »

Mocno mnie korcił ten BEC Mateka i widzę że dobrze zrobiłem nie kupując dziada ;)
Ferryt nigdy mi na zakłócenia nie pomógł ale zawsze od niego zaczynam walkę z zakłóceniami.
Pomagał mi przeważnie filterek forumowy
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=15533#p15533
Mirek
Awatar użytkownika
Plotek
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 16:33
Lokalizacja: Białystok

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Plotek »

Ok, będziemy zatem próbować.. ;)
Grafas Maxi 3,52m, Pitlab AP+OSD, TBS Crossfire 868Mhz, Lawmate 1.2Ghz
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: marekj »

Stosuję przetwornicę do zasilania OSD i nigdy nie zauważyłem zakłóceń w torze AV. Stwierdziłem jednak zdecydowany wpływ na zasięg eleresa. Powodem są zapewne generowane spore szumy na zasilaniu. Zastosowałem więc ferryty na wyjściu i wejściu przetwornicy i sytuacja zdecydowanie się poprawiła. Tak czy inaczej, te kilka zwojów na pierścieniu ferrytowym stanowi filtr górno zaporowy i warto to zawsze zrobić.
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

Widać, że przetwornica pracuje na niskiej częstotliwości, potrzebne będą duże elektrolity na wyjściu, żeby to odfiltrować.
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: zbipok »

Wylatałem ostatnio na górze Żar ponad 7 godzin z nowym softem.
Nie mam do niego żadnych zastrzeżeń, a szczególnie do strzałki bez liczby którą polubiłem od pierwszego wejrzenia ;).
Zbyszek
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1585
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: marceli »

Czesc Zbyszek,
dawno tu nie zaglądałem i nie odpalałem swoich zestawów osd + autopilot a mam ich dwa.
Czy dobrze zrozumialem, ze pojawila sie jakas nowa wersja sprzetowa osd i nie mozna tych moich juz aktualizowac?
To spory zawód, bo jakoś tak liczyłem że starczą na dłużej.
Jest jakis sposób na wykonanie ich upgrade?
Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa.
Julian T.
ODPOWIEDZ