Silniki Tarot MT2205Ⅱ

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

dudus
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek 21 maja 2018, 20:04
Lokalizacja: Rzeszów

Silniki Tarot MT2205Ⅱ

Post autor: dudus »

Witam, padł mi silink Tarot MT2205Ⅱ CCW 2300KV
Obrazek
Coś wpadło pomiędzy magnes a uzwojenie. I jak uzbrajałem drona to ten silnik się nie kręcił tylko tak dziwnie przeskakiwał a po dodaniu gazu było ok, ale podczas lotu nagle dron zaczął nurkować w ziemie.
I teraz pytanie, czy kupić nowy ten silnik za 45zł z polski czy kupić coś lepszego ?
Są to bardzo podobne silniki do EMax RS2205 2300 KV
Ale też szkoda mi kupować nowych silników a stare są sprawne.
Co sądzicie o tych silnikach ???
Lucfindal
Posty: 269
Rejestracja: środa 20 sie 2014, 23:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Silniki Tarot MT2205Ⅱ

Post autor: Lucfindal »

Jak sam napisałeś, są bardzo podobne do EMAXów i zapewne w istocie to jedno i to samo.
I teraz jak silnik traci synchro, czyli przerywa to znaczy, że coś się stało z podłączeniem silnika do regulatora albo z samym regulatorem. Wnioskując z tego co napisałeś to pewności nie masz, bo 'są sprawne'.
A teraz druga kwestia, czyli lepsze silniki. Jak chcesz lepsze to celuj w kwoty dwukrotnie wyższe za jeden silnik w porównaniu do tego co masz teraz. Oczywiście to nie da gwarancji niezawodności jak będziesz robił silnikom próby uderzeniowe.
dudus
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek 21 maja 2018, 20:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Silniki Tarot MT2205Ⅱ

Post autor: dudus »

Na pewno to nie esc bo jak ręką kręcę silnikiem to tak brzęczy, jak by coś było w środku. Raz się nawet zaciął. Chyba jakiś opiłek metalu się przyczepił do magnesu.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Silniki Tarot MT2205Ⅱ

Post autor: Verid »

To zdejmij rotor i wyczyść. Roboty na 5 minut a jak ci się zblokuje w locie to pójdziesz w koszty.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ