moduł djt problem

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Matti
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 10 mar 2016, 15:28
Lokalizacja: Leszno

moduł djt problem

Post autor: Matti »

Siemka ostatnio złożyłem rc do koptera, jest to turnigy 9x z combo djt + v8frII, do tego dołożyłem wzmacniacz sygnału 2000mw ( taki https://www.banggood.com/FPV-2_4G-2W-20 ... rehouse=CN ) i po przetestowaniu w 15 minut moduł zaczął piszczeć tak z częstotliwością raz na sekunde i teraz jak latałem miałem wrażenie że przycina sygnał radiowy... jestem mega zawiedziony miał ktoś tak?
Nie wiem czy wymienić moduł czy mogło się z nim coś stać, do tego boostera dołożyłem większą antene niż była w zestawie czy to też może być wina tego?
Lucfindal
Posty: 269
Rejestracja: środa 20 sie 2014, 23:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: moduł djt problem

Post autor: Lucfindal »

Jeżeli masz obawy to zrób test zasięgu wedle przepisu z instrukcji do modułu.
chrzanu
Posty: 58
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 16:55
Lokalizacja: Łódź/Piotrków Tryb.

Re: moduł djt problem

Post autor: chrzanu »

Chcesz jajka (sobie) smażyć z taką dopałką? o.O
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: moduł djt problem

Post autor: Majk99 »

Pomijając legalność tej dopałki to po co ci ona? Jeśli chcesz daleko to nie lepiej crossfire?
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: moduł djt problem

Post autor: tombstone »

a nie odpalałeś bez anteny ? mogłeś usmażyć wzmacniacz
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: moduł djt problem

Post autor: skazi »

Wincyj watów, 2W to mało i zero szacunku na dzielni, bez 5W nie ma co się pokazywać :-)
A tak na serio, to po co składać kopter i od razu walić do niego 2W? Przecież na fabrycznym DJT i v8frII bez większych problemów robi się 1km.
Lucfindal
Posty: 269
Rejestracja: środa 20 sie 2014, 23:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: moduł djt problem

Post autor: Lucfindal »

Celna uwaga, bo nawet nie wiadomo jakie to zatrważające odległości powodują kłopoty z zasięgiem na takim grillu. Mi na DJT i V8FR szybciej kończy się wizja niż zasięg, a wizja kończy się już na 500m.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: moduł djt problem

Post autor: kuczy »

Lucfindal, zgaduję, że masz troszkę dupne anteny do FPV... chinczyk ?
Lucfindal
Posty: 269
Rejestracja: środa 20 sie 2014, 23:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: moduł djt problem

Post autor: Lucfindal »

Kuczy Chwalone przez Bruce'a z RCModelsReview chińskie białe no name'y, a to z podstawowym odbiornikiem Boscam 305 i takim też podstawowym nadajnikiem.
Matti
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 10 mar 2016, 15:28
Lokalizacja: Leszno

Re: moduł djt problem

Post autor: Matti »

No dobra chłopaki w odpowiedzi na cały hejt, sugerowałem się setupem taty, który też ma bodajze 2w ale innej firmy, drona składałem dla osoby drugiej a nie dla siebie, więc pomyślałem hmm, skoro chce mieć duży zasięg to co mi może dać duzy zasięg? i cyk dopałka, porobiliśmy sobie jaja to teraz spróbujcie mi odpowiedzieć czy lepiej kupić odrazu nowy moduł czy spróbować jeszcze ten? zaraz podepne go do taranisa i zobacze czy będzie robił to samo i dam znać ;)
Lucfindal
Posty: 269
Rejestracja: środa 20 sie 2014, 23:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: moduł djt problem

Post autor: Lucfindal »

Ale nic nie powiedziałeś o zasięgu.
Co to znaczy duży zasięg ?
Kiedy moduł zaczyna pikać ?
Jak to wypada w porównaniu do aparatury bez dopałki ze zwykłą anteną ?
Mateusz1988
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 04 kwie 2016, 07:11

Re: moduł djt problem

Post autor: Mateusz1988 »

To jest normalne że odpowiedzi zazwyczaj dotyczą innych aspektów np. prawnych, nagonki etc.Przywyknij bardzo pospolite na forach.
Wracając do tematu usmażyć ciężko, oczywiście wzmianki są w instr. że podłączać tylko z anteną ale z doświadczenia wiem że nie tak łatwo usmażyć zwlaszcza taką małą moc. Jeżeli dokręciłeś cokolwiek czyt.antena to tym bardziej musiałbyś latać i używać spory czas by cokolwiek się stało.
Proponowałbym przenieść wzmacniacz w inne miejsce, odsunąć bo możliwe że zakłóca coś w nadajniku.Najlepszym sposobem będzie całkowite odseparowanie witaminy od reszty nadajnika np. folią allu. Może harmoniczne gdzieś idą i przez to zaczyna fiksować. Sam używałem ale troszkę inny wzmacniacz i kiedy witamina była przy samym nadajniku działy się cuda.Odsunięcie pomogło tylko że tam miałem 5w.
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: moduł djt problem

Post autor: Majk99 »

Jeśli chcesz duży zasięg to cyk Crossfire i masz 15km bez problemu i 40 w dobrych warunkach. Poza tym kopterem i tak nie polecisz tak daleko więc po co? Chyba, że chcesz płacić kilka k to spoko xD
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
Lucfindal
Posty: 269
Rejestracja: środa 20 sie 2014, 23:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: moduł djt problem

Post autor: Lucfindal »

Crossfire od czarnej owcy to też niemały wydatek.
Matti
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 10 mar 2016, 15:28
Lokalizacja: Leszno

Re: moduł djt problem

Post autor: Matti »

No i kolega dokładnie podsumował, crossfire to ogromny wydatek. Ogólnie to mam taki update, że djt w ogóle przestało mi działać, jak podłączam je do aparatury i ją włącze to nie świecą się ledy natomiast jak wyłączam to tak migną delikatnie raz tylko i to tyle.. Jakieś pomysły? a Majk mając na myśli płacenie kilka k to za co miałbym płacić bo nie rozumiem?
ODPOWIEDZ