Skrzydło ... The Interceptor

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Skrzydło ... The Interceptor

Post autor: yoseph »

Fakt, spalić kasę to poważna wtopa. Ja teraz się z mojej sytuacji tylko śmieję:)


A nazwa, nie wiem chyba stąd się wzięła :D
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Skrzydło ... The Interceptor

Post autor: yoseph »

Po mozolnym oklejaniu koniec na dzisiaj. Prace miały się zakończyć na zrobionych wingletach i zamontowanym silniku ale mam dość na dzisiaj.
Oprócz oklejania: wyciąłem wręgę silnika, wrzuciłem na pokład regulator i okablowanie do niego, oraz zasilanie do fpv, serwa i to czego nie lubię najbardziej, czyli napędy też znalazły się na pokładzie.
Już widzę, że na weekend na który chcę go ze sobą zabrać nie ogarnę wszystkiego, będę miał tylko jedną szansę go oblatać, więc zrezygnuję z fc i vtx 1.2GHz na rzecz zwykłego odbiornika i 5.8 GHz. Niestety iNav nie bardzo chce mnie słuchać i czuję że będę miał z nim dłuższe boje i nie skończy się na jednym wyjściu. Obecnie projektuję mocowanie session tak, żeby jutro po pracy od razu puścić wydruk :)
Jutro oprócz modelu muszę wypolerować podstawy pucharów które zobligowałem się zrobić na zawody które organizujemy w najbliższy weekend w aeroklubie Pińczowskim :) Oczywiście serdecznie zapraszam, zawodu bez napinania się, bardziej nastawione na integrację. Kontynuujemy tradycję p. Stefana Piotrowskiego który organizował je do tej pory i od którego każdy nauczył się że taki wyjazd przede wszystkim ma integrować ludzi a nie ze względu na rywalizację dzielić.
Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie www.zonk-team.pl

ObrazekObrazek
KObrazek
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Skrzydło ... The Interceptor

Post autor: yoseph »

No i model wczoraj poleciał, dzięki poprzednim doświadczeniom nie wymagał zmiany środka ciężkości ani nawet trymowania Obrazek lata dość szybko, doskonałość też spora. Tak jak poprzednie jest bardzo czułe na roznicowosc lotek. Jeśli nie jest idealnie dobrana to przy ruchu lotek model nabiera albo traci wysokość. Widać taka przypadłość tego układu. Model jest większy i cięższy a dzięki pojedynczemu silnikowi lata dłużej niż na dwóch silnikach od raceraObrazek sunnysky 2814-1100 na 3s5000 i śmigle 9x5 zapewnia ciąg równy masie modelu więc spokojnie można polować na chmury Obrazek
Teraz czeka mnie jeszcze ozenienie tego z inavem, myśl o tym przyprawia mnie o dreszcze- nie mam dobrych doświadczeń.
Wczoraj było mega turbulentnie i wietrznie więc filmy do niczego się nie nadają. ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Skrzydło ... The Interceptor

Post autor: Verid »

yoseph pisze:Teraz czeka mnie jeszcze ozenienie tego z inavem, myśl o tym przyprawia mnie o dreszcze- nie mam dobrych doświadczeń.
Nic mi nie mów - mam nówka pewex płyteczki od Marbalona pod iNav'a z przeznaczeniem do szybola no i nie mogę się przełamać...
A modelik ci zacny wyszedł :mrgreen:
Ten wredny...
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Skrzydło ... The Interceptor

Post autor: yoseph »

Verid pisze:
yoseph pisze:Teraz czeka mnie jeszcze ozenienie tego z inavem, myśl o tym przyprawia mnie o dreszcze- nie mam dobrych doświadczeń.
Nic mi nie mów - mam nówka pewex płyteczki od Marbalona pod iNav'a z przeznaczeniem do szybola no i nie mogę się przełamać...
A modelik ci zacny wyszedł :mrgreen:
Dzięki Obrazek a odnośnie inava to podejrzewam że ja jestem taki ułomny. Apma ustawiłem bez problemu, ale chcę mieć teraz wszystko na jednej płytce
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Skrzydło ... The Interceptor

Post autor: Verid »

yoseph pisze:podejrzewam że ja jestem taki ułomny
Przynajmniej nie czuję się osamotniony w swojej ułomności :mrgreen:
Ten wredny...
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Skrzydło ... The Interceptor

Post autor: Assur92 »

Aż chce się popatrzeć jak pojawia się na forum własna konstrukcja, a nie następna sklejona pianka :)
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Skrzydło ... The Interceptor

Post autor: yoseph »

Dziękuję za uznanie, jedno zdanie a tak dobrze motywuje do budowy własnych modeli :)
Tak na szybko bez montażu wklejam film ze wspólnego latania, bo wygląda na to że latają już dwa takie same skrzydła* :)
Co najlepsze ja ze wszystkimi systemami, a kolega na żywca, na 2.4 GHz, wideo 5.8 i to wszystko :) W pewnym momencie obraz zaczął mu śnieżyć, stracił orientację i gdybym nie leciał za nim to zgubiłby model bo myśląc że leci do nas, oddalał się:) Chwilowa przesiadka z pulpitu na kciuki mi nie służy i latanie w formacji nie wychodzi ;) i jakoś tak daleko od ziemi też brakuje odpowiedniej perspektywy :D


* modele nie są takie same bo kumpel sobie pomylił skosy. U mnie natarcia tworzą linię prosta, a u niego spływy Obrazek latają tak samo.
[img]//uploads.tapatalk-cdn.com/201807 ... fa2165.jpg[/img]
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: Skrzydło ... The Interceptor

Post autor: lgojniczek »

Kurde jak tobie to ładnie płynnie lata szok :shock: nic a nic nie telepie tym skrzydłem. Czym to nagrywałeś?
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Skrzydło ... The Interceptor

Post autor: yoseph »

Myk polega na tym ze o tej porze wczoraj to było masełko a nie powietrze kompletny brak ruchu powietrza. Chociaż przy wietrze przy którym s800 telepie się jak ruski ciągnik, to ten leci bardzo przyzwoicie. A nagrywane GP session 5. Oczywiście bez stabilizacji i lot w manualu
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzydło ... The Interceptor

Post autor: MorF »

lgojniczek pisze:Kurde jak tobie to ładnie płynnie lata szok :shock: nic a nic nie telepie tym skrzydłem. Czym to nagrywałeś?
Super plynnie! Ogolnie rewelka przyjmujesz zamowienia? :-)
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Skrzydło ... The Interceptor

Post autor: yoseph »

Morf. Model jest już raczej dopracowany, ale mój ploter ma pewne wady których nie mam czasu obecnie wyeliminować. Dokładnie problem softwarowy, jedna połówka skrzydła wychodzi grubsza od drugiej o 1.5mm. Dlatego narazie nie myślałem o sprzedaży.

Tymczasem znowu było latane, tym razem dosyć blisko bo w promieniu 2km, dalej nie było nic ciekawego, albo musielibyśmy wlatywac nad miasto, a to nierozsadne. Nie miałem jak rozstawiac masztu na samochodzie. Antena vrx była na wysokości metra. A obraz był dobry pomimo tego że stałem praktycznie w otoczeniu drzew. Może dzisiaj z innego miejsca uda się podniesc poprzeczkę zasięgu na linku frsky r9m.
Obecnie jest to około 8kmObrazek

ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Skrzydło ... The Interceptor

Post autor: Majk99 »

1.5mm w te czy we wte, co za różnica? Ważne, że lata :-P Jakby co też bym chciał wiedzieć +/- jaka cena i kiedy dostępne żebym mógł sprzedaż nerki zaplanować :-P
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Skrzydło ... The Interceptor

Post autor: yoseph »

Chciałbym się pochwalić czymś co nie każde skrzydło potrafi, czyli ... lot na wysokich kątach natarcia. Nawet przy takich jak na zdjęciu model jest w pełni stabilny. Dodatkowo po włączeniu stabilizacji żyroskopem w Kfc potrafi jeszcze nieco więcej, ale wtedy jak się przegnie pałę to już niewiele pozostaje do zrobienia :roll:
Obrazek
Obrazek
Dodatkowo fota z ostatnich lotów :)
Obrazek
ODPOWIEDZ