Dji ph3 A - czy da się to jakoś naprawić?

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

phantom3maniek
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 21 maja 2018, 11:23

Dji ph3 A - czy da się to jakoś naprawić?

Post autor: phantom3maniek »

Czy ktoś pomoże? Mam taki (nietypowy pewnie) problem. Kilka dni temu wyszedłem polatać moim P3 Advanced. Polatałem na jednej baterii, potem przełożyłem drugą, włączyłem sprzęt i wtedy na wyświetlaczu smartfona pojawił się komunikat o nowym oprogramowaniu do RC z zapytaniem, czy chcę zaktualizować. Kliknąłem OK, rozpoczęło się pobieranie i aktualizacja, po czym proces się wysypał i aktualizacja została przerwana. Dopiero wtedy zauważyłem, że DJI Go źle rozpoznał mój sprzęt, zamiast Advanced widział Professional i to do tego sprzętu ładował mi firmware. Był to zbieg okoliczności, że w tym momencie uszkodziło mi się gniazdo w moim smartfonie. Poszedł jakiś pin, który odpowiedzialny jest za komunikację. Od tego czasu za każdym razem, kiedy włączam drona, DJI Go rozpoznaje Professional. Latać mogę wszsytkie funkcje działają, ale nie mam podglądu na (nowym już) smartfonie. Moje pytanie brzmi jak przywrócić poprzednią wersję firmware RC, pomijając aplikację DJI? bo DJI chce mi przywócić, ale do modelu Professional. Dodam jeszcze, że model mojego RC to GL300C.
Awatar użytkownika
KuChar
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2014, 01:07
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Czy da się to jakoś naprawić?

Post autor: KuChar »

Spróbuj z karty pamięci wgrać fw do P3A.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Czy da się to jakoś naprawić?

Post autor: pawelsky »

KuChar pisze:Spróbuj z karty pamięci wgrać fw do P3A.
RC GL300C nie obsluguje wgrywania firmware z karty wiec nie ma nawet co probowac.
Awatar użytkownika
KuChar
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2014, 01:07
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Czy da się to jakoś naprawić?

Post autor: KuChar »

Dobra, ale w RC można powrócić do wcześniejszego fw. Wystarczy przytrzymać przycisk z 3 kreskami. Wybierz może Adv i spróbuj.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Czy da się to jakoś naprawić?

Post autor: pawelsky »

KuChar pisze:Dobra, ale w RC można powrócić do wcześniejszego fw. Wystarczy przytrzymać przycisk z 3 kreskami. Wybierz może Adv i spróbuj.
Oczywiscie ze mozna, ale nie przez karte.
phantom3maniek
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 21 maja 2018, 11:23

Re: Dji ph3 A - czy da się to jakoś naprawić?

Post autor: phantom3maniek »

No cóż udało mi się przywrócić firmware od P3A i wykonać kilka lotów próbnych po czym po kilku dniach problem powrócił. Próbuję w różnej kolejności uruchamiać sprzęt i cały czas to samo. Po uruchomieniu DJI GO aplikacja uruchamia się automatycznie wykrywając wersję PROFFESIONAL i nie da się tego zmienić. Latać mogę, ale nie mam podglądu z kamery, pewnie dlatego że wersja PRO ma inną kamerę.
gorszysort
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 17:55
Lokalizacja: Pomorskie/Zachodniopom.

Re: Dji ph3 A - czy da się to jakoś naprawić?

Post autor: gorszysort »

phantom3maniek pisze:kiedy włączam drona, DJI Go rozpoznaje Professional. Latać mogę wszsytkie funkcje działają, ale nie mam podglądu na (nowym już) smartfonie.
phantom3maniek pisze:Próbuję w różnej kolejności uruchamiać sprzęt i cały czas to samo.
A tak, widziałem wątki omawiające kolejność uruchamiania. Brakuje tylko tańców do boga elektroniki.
phantom3maniek pisze:Po uruchomieniu DJI GO aplikacja uruchamia się automatycznie wykrywając wersję PROFFESIONAL i nie da się tego zmienić. Latać mogę, ale nie mam podglądu z kamery, pewnie dlatego że wersja PRO ma inną kamerę.
Zgadza się, Pro ma inną kamerę. Ale sposób w jakie sygnał z kamery jest zakodowany, oraz jak jest transmitowany i dekodowany po stronie RC i smartfona jest taki sam. Różnica jest więc tylko w samej kamerze, a dokładnie w jedynie jednej płytce w kamerze.

Przy połączeniu RC z dronem, RC (a raczej aplikacja mobilna) odpytuje różne moduły drona o wersję. Jeśli nie dostanie odpowiedzi od kamery, ale dostanie odpowiedź od kontrolera lotu (FC) - to przyjmuje pierwszy znany model pasujący do tego FC - przy Phantomach 3 jest to model Pro. Jeśli nie otrzymał by zrozumiałej odpowiedzi nawet od FC, to przedstawił by twojego drona jako Inspire.

Jakie z tego wnioski:
- Upgrade/downgrade RC nie wpływa na widziany typ drona.
- Typ drona zmienił by się na Pro, gdybyś miał problem z transmisją danych z kamery
- Taki problem z transmisja danych spowodował by też brak obrazu z kamery

A więc, problemy z kamerą nie mają nic wspólnego z twoimi zabawami z firmwarem na RC. Najpewniej komunikacja pomiędzy kamerą a OFDM szwankuje. Odłącz i wyczyść szary kabelek łączący je.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Dji ph3 A - czy da się to jakoś naprawić?

Post autor: pawelsky »

phantom3maniek pisze:No cóż udało mi się przywrócić firmware od P3A i wykonać kilka lotów próbnych po czym po kilku dniach problem powrócił. Próbuję w różnej kolejności uruchamiać sprzęt i cały czas to samo. Po uruchomieniu DJI GO aplikacja uruchamia się automatycznie wykrywając wersję PROFFESIONAL i nie da się tego zmienić. Latać mogę, ale nie mam podglądu z kamery, pewnie dlatego że wersja PRO ma inną kamerę.
Zacznijmy od rzeczy podstawowej czyli od tego jakie masz wersje:
  • firmware w dronie
  • firmware w aparaturze
  • aplikacji
Bez tego to mozemy sobie wrozyc z fusow...
phantom3maniek
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 21 maja 2018, 11:23

Re: Dji ph3 A - czy da się to jakoś naprawić?

Post autor: phantom3maniek »

Szare kabelki wypięte i wpięte ponownie i bez zmian. Co do firmware to proszę.
Załączniki
03.jpg
03.jpg (31.18 KiB) Przejrzano 3072 razy
02.jpg
02.jpg (42.54 KiB) Przejrzano 3072 razy
01.jpg
01.jpg (40.51 KiB) Przejrzano 3072 razy
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Dji ph3 A - czy da się to jakoś naprawić?

Post autor: pawelsky »

phantom3maniek pisze:Co do firmware to proszę.
Aplikacje masz dosc prehistoryczna (aktualna to 3.1.42). Zaczalbym od aktualizacji...
phantom3maniek
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 21 maja 2018, 11:23

Re: Dji ph3 A - czy da się to jakoś naprawić?

Post autor: phantom3maniek »

No tak faktycznie. Wczoraj poszukałem w archiwach i zainstalowałem wersję sprzed roku myśląc, że być może to coś zmieni, ale niestety nie. Zaraz przywrócę najnowszą.
ODPOWIEDZ