Xiaomi Mi DRONE

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kluczbork
Posty: 94
Rejestracja: wtorek 27 maja 2014, 15:04
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Kluczbork »

Czy ktoś z szanownych forumowiczów podjąłby się sprawdzenie mojego mi drona ?
Był dzwon wyrwało kamerę , taśma wymieniona, uchwyt trzymający kamerę także
Dron lata ale kamera nic a nic nir reaguje
Jej stan jest dobry tzn z zewnątrz brak uszkodzeń
Ktoś kto bardziej zna się na dronach i elektronice pewnie dojdzie do tego co nie działa

Z góry dziękuję za odzew, jak coś to PW
MiDronek ;)
azizi
Posty: 64
Rejestracja: poniedziałek 27 lis 2017, 12:01
Lokalizacja: Łomża

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: azizi »

Chciałbym bardzo podziękować koledze Matt24, który będąc przejazdem (jadąc z drugiego końca polski) zabrał swojego drona i sprawdził moją kamerę. Dzięki niemu wiem, że jest sprawna i muszę szukać problemu w body. Wielkie dzięki kolego!!! Daj znać który silnik (z kropką czy bez) Cię interesuje. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Piotrowy »

azizi pisze:Chciałbym bardzo podziękować koledze Matt24, który będąc przejazdem (jadąc z drugiego końca polski) zabrał swojego drona i sprawdził moją kamerę.
Dobrze by było wprowadzić możliwość dodawania "piwek" na forum, żeby przy okazji zlotów było wiadomo z kim szczególnie warto się później napić ;-)
Awatar użytkownika
JankeS_Toruń
Posty: 142
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2016, 07:58
Lokalizacja: Toruń

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: JankeS_Toruń »

Mi swego czasu pomógł w podobnej sytuacji kolega Conrad z Kwidzyna, którego również pozdrawiam :)
damian510
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 09 paź 2017, 17:37
Lokalizacja: sddsdf

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: damian510 »

Cześć znalazłem ostanio zdekompilowany kod źródłowy mi drone app i chciałbym usunąć limit wysokości lotu 500m wiecie może w którym pliku go znajdę: https://github.com/gmtandi/droneapp w dronach dji można to zrobic
azizi
Posty: 64
Rejestracja: poniedziałek 27 lis 2017, 12:01
Lokalizacja: Łomża

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: azizi »

Piotrowy pisze:
azizi pisze:Chciałbym bardzo podziękować koledze Matt24, który będąc przejazdem (jadąc z drugiego końca polski) zabrał swojego drona i sprawdził moją kamerę.
Dobrze by było wprowadzić możliwość dodawania "piwek" na forum, żeby przy okazji zlotów było wiadomo z kim szczególnie warto się później napić ;-)
Ja za! :)
sqrski
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 06 lis 2017, 13:20
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: sqrski »

No to może tym razem mi się uda ;)

Czym może być spowodowanie rwanie i lagi w transmisji FPV? Niemal od razu po wzniesieniu siła sygnału FPV przechodzi w medium, wystarczy że polecę 50m w góre, a spada jeszcze bardziej. Manipulowałem konektorami od anten pod radiatorem. Niestety zero efektu. Sygnał sterowania cały czas "strong". Czy kamera ma jakieś własne anteny? Czy istnieją jakieś "domowe" sposoby na poprawienie tego zasięgu?
cybernetic87
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2017, 12:06
Lokalizacja: Sieradz

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: cybernetic87 »

Też pierwsze słyszę by gimbal się psuł od za szybkich lotów o_O.
Jakieś źródło takich rewelacji ?

Pytanie trochę z innej beczki, też macie problemy z odtworzeniem filmików z drona np na TV ?
Mam philips smart tv 4k android i nie da się odczytać tych filmików ani orginalnym odtwarzaczem ani VLC ze sklepu play. Dopiero jak przerobię je przez format factory da się odtwarzać.
sadix
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 08 wrz 2016, 10:06

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: sadix »

Mam Philipsa 55pus6551 też z androidem i nie ma problemów z odtwarzaniem, może masz starszy model.

Sprawdziłem, nie działają filmy zapisane w 2.7k.
Rafal4774
Posty: 1
Rejestracja: środa 27 cze 2018, 11:35
Lokalizacja: Podlasie

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rafal4774 »

Problem z baterią. Stan wskaźnika baterii podczas loty zatrzymuje się na 95 procentach. Wyświetla się komunikat, że bateria rozładowana. Latać mogę dalej, ale nie wiem ile procent baterii pozostało. Czy jak zmienię baterię to problem zniknie? Pomocy
pier82
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 14:52

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: pier82 »

Witam, mam mały problem. Latam od wiosny i do tej pory wszytsko było ok, ale wczoraj podczas lotu na apce nie było widac stanu bateri podczas lotu, tzn była widoczna 99% ale sie nie zmieniala,pozniej wyskoczył komunikat zeby wracac do bazy bo jest niebezpieczenstwo, gdy zaczałem wracac był juz komunikat o niskim stanie baterii a potem zaczął awaryjne lądowanie juz (pewnie było ponizej 15%)czy ktos sie spotkal z czyms takim?
Matt24
Posty: 38
Rejestracja: sobota 08 paź 2016, 19:46
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Matt24 »

To już dwa takie przypadki najszybciej otrzymacie pomoc jak napiszcie bezpośrednio do xiaomi pewnie poprawią wam soft bo raczej sama bateria będzie ok.
kielbuszek
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 05 cze 2018, 11:41
Lokalizacja: Gorlice

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: kielbuszek »

Matt24 pisze:To już dwa takie przypadki najszybciej otrzymacie pomoc jak napiszcie bezpośrednio do xiaomi pewnie poprawią wam soft bo raczej sama bateria będzie ok.
Nie koniecznie, pisałem bezpośrednio do Fimi i zlewają sprawę. Chińczyk kazał wyczyścić styki (te szpilki w dronie i tylne złącze w baterii) ale to nie pomagało. Okazało się że po kupnie nowej batki problem całkowicie ustał.
Matt24
Posty: 38
Rejestracja: sobota 08 paź 2016, 19:46
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Matt24 »

To może warto zresetować elektronikę w starej bateri. Pytanie tylko co oprócz licznika cykli ladowania i balansera się tam znajduje.
Awatar użytkownika
kendopoludnie
Posty: 37
Rejestracja: sobota 28 lut 2015, 02:11
Lokalizacja: starachowice

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: kendopoludnie »

Ja miałem podobny problem, bateria stawała na 75% i trzeba było ja włączać od nowa, dalej było już ok. Wyczytałem żeby rozładować ja do zera czy 3.20 na celi dron wtedy sam się wyłączy, ładujemy aż wszystkie diody zgasną.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ