Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 20:39 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: Verid »

kuczy pisze:Podczas redukcji tego materiału 90% drgań było w osi Pitch... - więc nie wiem, czy jeszcze tej osi się dokładnie nie przyjrzę..... ;)
kuczy pisze:Czekam na wasze opinie.
Dziwna sprawa, ja bym obstawiał oś roll. Co więcej, odnoszę subiektywne wrażenie ze szarpnięcia widoczne w pierwszej części filmu są widoczne tylko (albo przynajmniej mocniej) po lewej stronie ekranu, tak jakbyś miał obiektyw asymetrycznie względem silnika zamontowany.
Efekt narasta przy dodaniu gazu.

...a postproces ładnie wybiera. Nie wszystko wyłapał ale znamienitą większość.
Ten wredny...
zed
Posty: 215
Rejestracja: piątek 27 mar 2015, 11:37

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: zed »

wg mnie na pierwszym filmie widać efekty stabilizacji w aparacie, na czas testów powinieneś ją wyłączyć. Czy próbowałeś dać podkładkę izolującą drgania po IMU ?
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 20:39 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
zed
Posty: 215
Rejestracja: piątek 27 mar 2015, 11:37

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: zed »

Może tańsza będzie wkładka żelowa do butów (:
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: Tanner »

BTW ktoś gdzies kiedys wrzucił surowy plik - fotkę - z phantoma 4, wnioski były takie, że tam zachodzi kadrowanie, korekcja rybiego oka, kolory to wiadomo, więc przy tym wszystkim, byłoby dziwne jakby nie stabilizowali w locie :)
Też od jakiegoś czasu wydaje mi się, że porównywanie naszych surówek z plikami DJI nie ma sensu, tzn. plik zgrany z aparatu do takiego porównania trzeba poddać szablonowej obróbce - preset kolorów, korekcja zniekształceń obiektywu, stabilizacja - i wtedy można rozmawiać.
W sumie surowych plików i tak nigdy nikt nie widzi, wiadomo, że im lepsza surówka tym lepszy efekt końcowy, ale jakiś margines jest, warto poświęcić czas żeby doprowadzić do 90% ideału, ale już chyba szkoda drugie tyle czasu i pieniędzy na pozostałe 10% skoro obecnie software ogarnie to za nas.

Ale tak jak kuczy, też cierpię na perfekcjonizm i chciałbym mieć wszystko idealnie ;)
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 20:40 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Saures
Posty: 92
Rejestracja: niedziela 27 mar 2016, 08:56
Lokalizacja: Toszek

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: Saures »

Jestem posiadaczem Phantoma 4 Pro od jakiegoś czasu i widząc różnicę w stabilizacji, też się przekonuję że soft w DJI już stabilizuje materiał. Sama platforma nie jest jakaś mega stabilna bez wibracji a filmik żyleta.
Dlatego macie rację i czas zacząć porównywać filmy DJI do materiałów po stabilizacji softowej.

kuczy, Twój materiał po stabilizacji softowej jest mega. Nawet jak gdzieś lekko zatrzęsie to i tak finalnie wycina się taki kawałek materiału.
Z takiego materiału już można byłoby robić zlecenia :)
Pewnie będziesz dalej z tym cisnął więc nadal trzymam kciuki :D

Tanner, " więc przy tym wszystkim, byłoby dziwne jakby nie stabilizowali w locie :) " - też już tak myślę.

Boziu ta Syma... hahahaha! Też miałem takiego tylko że pod marką Overmaxx :D


A tu podziele się ujęciem prosto z Phantoma bez Warp Stabilizer: https://www.youtube.com/watch?v=Pc4CWyk ... e=youtu.be
Pobawiłem się tylko kolorkami które koniecznie muszę poprawić.
Relacja budowy mojej hexy Tarot 800: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=36640
credens
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 07 gru 2014, 19:59
Lokalizacja: Zambrów

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: credens »

Ja tylko potwierdzę spostrzeżenia kolegów. Kupiłem używkę Phantoma 3 i powisiałem sobie na wysokosci wzroku przy silnym wietrze parę minut. Jakie wnioski? Na tych papierowych gumkach gimbal dybał się jakby go ktoś pstryczkami z palca stukał, a mimo to na nagraniu finalnym zero drgań. Więc albo to gimbal bardzo szybko kompensuje powstałe drgania, albo algorytmy softu nad wszystkim panują.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: Verid »

credens pisze:Więc albo to gimbal bardzo szybko kompensuje powstałe drgania, albo algorytmy softu nad wszystkim panują.
To nie jest "albo, albo". To jest jedno i drugie. Zenmuse do Phantomów 2 już robiły rewelacyjną robotę. W Ph3 i wyżej mają łatwiej bo kamera znacznie lżejsza no i znowu mieli kapkę czasu żeby doszlifować to i owo a do tego mogą gmerać w stabilizacji cyfrowej do oporu bo kamera jest ichnia a nie firmy zewnętrznej.
Ten wredny...
zed
Posty: 215
Rejestracja: piątek 27 mar 2015, 11:37

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: zed »

Ruchy kamery wystabilizuje się programowo, ale z yello już gorzej.
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: Tanner »

Prawda, typowego yello być nie może.

https://www.youtube.com/watch?v=MWVsQnLIN8s
Tu fajnie gość opowiada, niestety nie ma filmiku z testów w praktyce, ale spróbuję taki izolator na silikonowych ringach zrobić.

Myślę jeszcze, sorry, że tutaj, ale w temacie - zawiesić na wibroizolatorach pakiet - i dopiero do niego, również przez izolację, gimbal. Co myślicie? Pakiet w roli absorbera, jakby nie patrzeć to cegła ważąca nieraz 1.5 - 2kg i raczej przenosić mikro-drgań nie powinna, gimbal poniżej.
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: analogowy »

Pakiet na wibroizolatorach jak najbardziej tak. Klocek ok. 1,5kg tylko będzie wzmacniał drgania jeżeli nie będzie izolowany od drgań.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 20:40 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: Tanner »

Na pewno będzie sztywniej, a czy lepiej - trzeba przetestować, już chyba w żadne teorie nie wierzę w tej kwestii, jedynie praktyka :D

BTW jakie te gumowe dumpery masz, możesz linka podrzucić? Ostatnio zamówiłem kilka ale sugerowałem się wymiarami i są tak twarde że na 8 szt musiałbym chyba kamerę kinową podwiesić :-D
ODPOWIEDZ