DJI Spark

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: DJI Spark

Post autor: mohinder »

lemar pisze:Hej. Spark już odebrany, jeszcze pytania o konta google - do zabawy fakegps i FCC użyć innego konta niż regularne ? I czy kilka osób może potem używać dji go ze swoimi kontami i tym samym sparkiem (2-3 telefony android) ?
Ja zrobilem to na swoim koncie googla. Nie wiem jak odpowiediec na drugie pytanie :(
Awatar użytkownika
lemar
Posty: 73
Rejestracja: niedziela 20 maja 2018, 21:31
Lokalizacja: Poznań

Re: DJI Spark

Post autor: lemar »

Autoodpowiedź: może być kilka telefonów z jednym kontem, DJI GO pyta przy uruchomieniu o przypisanie Sparka do nowego telefonu, jest też opcja, aby nie pytał, lecz robił to automatycznie.

Generalnie wrażenia megapozytywne, bardzo dobry i stabilny obraz (nie wiało dziś), na standardowych ustawieniach mam obraz i sterowanie na jakieś 100m w górę, ale apka zaczyna sygnalizować słaby sygnał. Telefon, który planowałem używać ze Sparkiem ma androida w wersji 5, którego apka DJI GO 4 nie wspiera, może na tablecie pójdzie.

Jest jeden kłopot - DJI GO 4 ładnie chodzi na Samsung A5 (2016), ale na XIAOMI REDMI NOTE 4X w miejscu mapki jest czarny prostokąt z kłódką, zatem nie działa RTH ani nic co ma z GPSem związek. WTF ?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Spark

Post autor: Verid »

lemar pisze: ale na XIAOMI REDMI NOTE 4X w miejscu mapki jest czarny prostokąt z kłódką, zatem nie działa RTH ani nic co ma z GPSem związek.
Trochę zbyt pochopny wniosek. Za RTH odpowiada GPS i oprogramowanie w kopterze i mapka (lub jej brak) w smyrfonie czy tablecie niespecjalnie go interesuje. Jeżeli na pasku u góry zobaczysz napis że zapisano HomePoint to wróci (a przynajmniej powinien). Zważ że RTH jest wyzwalane z automatu utratą zasięgu więc siłą rzeczy kopter choćby chciał to w takiej sytuacji do tej twojej mapki dostępu nie będzie miał...
A to że ich nie ma...gdzieś tu się w tym wątku przewinął temat że DJI dało zadu z mapami i jednym się pojawiały a innym niekoniecznie. Musisz doczytać. Poza tym te mapy są zaciągane z neta więc jak tablet jest w trybie samolotowym a wcześniej nie miał okazji pokopać po necie na polecenie DJI Go to być może po prostu się nie nie dociągnęły...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
lemar
Posty: 73
Rejestracja: niedziela 20 maja 2018, 21:31
Lokalizacja: Poznań

Re: DJI Spark

Post autor: lemar »

Na A5 mam przy starcie komunikat w stylu 'zaktualizowano home location ...' czy coś podobnego, a na XIAOMI nie. XIAOMI poza tym działa poprawnie i ma dostęp do mapek google.
Sprawdzę jutro co zrobi wywołanie RTH, może wróci do ostatniej lokalizacji startu (co może być problemem przy zmianie miejsca), ale to generalnie niepokojące.

BTW, jakie apki, serwisu DJI lub "kompatybilne" z urządzeniami polecacie - jest coś do dostępu do przelotów przez www ?
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: DJI Spark

Post autor: lesz »

lemar pisze:Na A5 mam przy starcie komunikat w stylu 'zaktualizowano home location ...' czy coś podobnego, a na XIAOMI nie. XIAOMI poza tym działa poprawnie i ma dostęp do mapek google.
Sprawdzę jutro co zrobi wywołanie RTH, może wróci do ostatniej lokalizacji startu (co może być problemem przy zmianie miejsca), ale to generalnie niepokojące.
1. jezeli na Xiaomi nie zapisuje HL (punktu startowego), to NIE lataj na tym. jesli soft sobie ubzdura jakas inna lokacje, to w razie RTH leci w sina ... w tym przypadku moze jakies wewnetrzne blokady nie pozwalaja na HL. Nie zdziw sie, jak poleci np. do chin ;)

2. porzeczytaj instrukcje na temat RTH, bo w zaleznosci od miejsca jego aktywacji (odleglosc), sytuacji, ktora ja wywolala (zanik sygnalu, low batt, wywolana przez pilota, itp..) oraz ustawien w aplikacji uzyskasz zupelnie inna reakcje.
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
lucek_master
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2018, 22:24
Lokalizacja: Rzeszów

Re: DJI Spark

Post autor: lucek_master »

Powiedzcie mi proszę czy Sparkiem legalnie mógłbym polatać np nad jeziorem solińskim? Wiadomo, są tam ludzie na żaglówkach, ludzie na rowerkach wodnych, statki wycieczkowe itp. Czy bez jakichkolwiek uprawnień mogę to robić legalnie? Jeśli nie, to czy mając UAVO mogę to robić czy nadal potrzebuję zgody właściciela obiektu, wójta, policji, kogokolwiek....?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

Nie jest czasami tam Park Narodowy?
Jeśli tak, to nie możesz tam latać.
Chyba, że uzyskasz zgodę - zapłacisz za filmowanie/latanie. Tak to wygląda w Tatrzańskim.

Tutaj musisz sprawdzić dokładnie, gdzie będziesz latał i jakie mają tam przepisy.

Jeśli nie będzie to PN, to możesz bez problemu.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Parki_nar ... dowePL.png

Z mapy wynika, że się "nie łapie" ale to tylko domysły. Nie latałem tam jeszcze.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Spark

Post autor: Verid »

Adrián pisze:ale to tylko domysły
Jak z mapy wynika to nie domysły tylko fakt. Jezioro Solińskie nie leży w granicach Bieszczadzkiego Parku Narodowego więc kolega może sobie tam śmigać.
Co do reszty zapytań to dobrze by było jakby kolega sobie poczytał to: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=53&t=39540
Nadmienię tylko że brak przeciwwskazań prawnych nie zwalnia kolegi z ogólnie pojętej kultury i poszanowania cudzej prywatności.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

Tak, było już późno ;-)
lucek_master
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2018, 22:24
Lokalizacja: Rzeszów

Re: DJI Spark

Post autor: lucek_master »

Verid pisze:Co do reszty zapytań to dobrze by było jakby kolega sobie poczytał to: viewtopic.php?f=53&t=39540
Przeczytałem.. drugą część. Pierwszą gdzie są rozporządzenia ministra sobie odpuściłem z uwagi na to iż mój umysł (ścisły) nie jest w stanie przyjmować wiedzy tak sformułowanej.

Zrozumiałem, że UAVO jest konieczne gdy wykonuję loty zarobkowe.
A latanie nad jeziorem jest legalne i nikt nie może mieć pretensji (poza ewentualnym Sebą który zechce mnie obić za filmowanie swojej Karyny w bikini na plaży).

A jak to jest ze skupiskami ludzi, np taki festyn wiejski, gdzie jest kilkaset osób. Potrzebuję czyjejś zgody?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

Uavo lub bvlos, w zależności jak będziesz latał czy z widocznością, czy też nie, potrzebujesz również na loty w mieście cięższymi modelami, powyżej 600g
Nie tylko zarobkowo.
Nie Lataj nad dużymi skupiskami ludzi, bo szybciej ktoś Ci faciate obije. Już nie wspominając, że nie wiesz, kiedy coś mu "odbije" i będzie płacz..

Minimalizuje się ryzyko, jak tylko się da.
Jeśli jednak musisz latać w ten sposób, to nie zapomnij wykupić OC, ale i tak potępiam takie zachowanie.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Spark

Post autor: pawelsky »

Verid pisze:Jak z mapy wynika to nie domysły tylko fakt. Jezioro Solińskie nie leży w granicach Bieszczadzkiego Parku Narodowego więc kolega może sobie tam śmigać.
Sprawa niestety nie jest tak oczywista. Jezioro Solinskie wchodzi w sklad Zespołu Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce a zgodnie z rozporzadzeniem rozdzial 4.6.3) latanie nad takimi obiektami jest zabronione.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Spark

Post autor: Verid »

lucek_master pisze:Zrozumiałem, że UAVO jest konieczne gdy wykonuję loty zarobkowe.
No to źle zrozumiałeś....
lucek_master pisze:nikt nie może mieć pretensji
Każdy może mieć pretensje że mu zakłócasz wypoczynek, latasz przy facjacie (jego własnej lub potomstwa), straszysz ryby itp. więc nie tylko Sebów to dotyczy i nie tylko na obiciu się może skończyć. Także z tym podejściem "jest legalne wiec możecie mi skoczyć" to lepiej uważaj żeby samemu nie wyjść na dronoSebix'a lub nie zbiednieć o Spark'a.
pawelsky pisze:Sprawa niestety nie jest tak oczywista
Szczególnie że strefy jako takiej, specjalnie dla elektrowni nie ma a przynajmniej na dronradarze się nie dopatrzyłem - tylko ta wzmianka w rozporządzeniu, w związku z czym pozostaje do dywagacji czy przekroczenie kopterem brzegu jeziora już jest naruszeniem prawa czy tylko kręcenie się w okolicy zapory.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Spark

Post autor: pawelsky »

Verid pisze:Szczególnie że strefy jako takiej, specjalnie dla elektrowni nie ma a przynajmniej na dronradarze się nie dopatrzyłem - tylko ta wzmianka w rozporządzeniu, w związku z czym pozostaje do dywagacji czy przekroczenie kopterem brzegu jeziora już jest naruszeniem prawa czy tylko kręcenie się w okolicy zapory.
Co do samej zapory sprawa jest jasna, ustawa o ochronie osob i mienia wspomniana w rozporzadzeniu mowi o nich wprost w punkcie 5.2.3).c)
rurociągi paliwowe, linie energetyczne i telekomunikacyjne, zapory wodne i śluzy oraz inne urządzenia znajdujące się w otwartym terenie, których zniszczenie lub uszkodzenie może stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, środowiska albo spowodować poważne straty materialne;
wiec tutaj tylko loty po uprzednim uzyskaniu zgody zarzadzajacego.

Co do tego czy jezioro jest czescia elektrowni czy nie to juz raczej sprawa dla prawnikow. Proponuje temat podrzucic do mikolajdoskocz

Jesli mialbym tam latac, zadzwonilbym zapytac o zgode.
Awatar użytkownika
sp5l-
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 27 mar 2018, 15:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Spark

Post autor: sp5l- »

Adrián pisze:Kup sobie tak jak ja, zamiast nowy telefon, ipada mini 2 z wifi lub też z sim, jeśli Ci będzie potrzebne.
Koszt od 400zł za 16gb i masz duży fajny podgląd i działającą djigo4
Witam
Adrian czy do tego iPada musi być do latanie włożona karta tel. i czy musi być wifi ?

Czy może być iPad mini bez 2 ?

Czy możesz się łączyć przez kabelek OTG ?

Myślę o takim Ipad mini 2 bo z telefonu słabo widacć.
Pozdrawiam Edek

DJI Spark - AEE Toruk AP10 - QZ-S8.
ODPOWIEDZ