QCZEK LRS

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Yaardai
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 07 maja 2018, 14:45
Lokalizacja: Poland

Re: QCZEK LRS

Post autor: Yaardai »

pawelsky pisze:
Yaardai pisze: Extensions
FWVER=SPG 3.01
PROTVER=18.00
GPS;GLO;GAL;BDS
SBAS;IMES;QZSS
No to faktycznie brak flasha. Mozesz podrzucic zdjecia samego GPSa (z obu stron)? Moze wystarczy wlutowac (ew. podmienic felerna) kosc flash?
Link do Ali: https://pl.aliexpress.com/item/Ublox-M8 ... 95942.html

Nie jest to reklama, tylko ostrzeżenie przed kupowaniem podróbek. Zgłosiłem sprawę sprzedawcy, czekam na jego reakcję. Mam jeszcze możliwość otwarcia sporu. Nie zostawiłem mu jeszcze negatywnej opinii. Czy komuś w takiej sytuacji udało się uzyskać "full refund" bez ponoszenia kosztów wysyłki zwrotnej?
Latam Nano Talonem :)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: QCZEK LRS

Post autor: pawelsky »

Yaardai pisze:Zgłosiłem sprawę sprzedawcy, czekam na jego reakcję. Mam jeszcze możliwość otwarcia sporu. Nie zostawiłem mu jeszcze negatywnej opinii. Czy komuś w takiej sytuacji udało się uzyskać "full refund" bez ponoszenia kosztów wysyłki zwrotnej?
Wielokrotnie, choc w tym przypadku Chinczyk lojalnie uprzedzil ze "this M8N GPS is only used for our F4 OMNIBUS Pro V3 / FLIP 32 OMNIBUS F4 V2 PRO flight controller board"...

Mozesz pokazac zdjecia wnetrznosci tego GPSa?
Yaardai
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 07 maja 2018, 14:45
Lokalizacja: Poland

Re: QCZEK LRS

Post autor: Yaardai »

pawelsky pisze:
Yaardai pisze:Zgłosiłem sprawę sprzedawcy, czekam na jego reakcję. Mam jeszcze możliwość otwarcia sporu. Nie zostawiłem mu jeszcze negatywnej opinii. Czy komuś w takiej sytuacji udało się uzyskać "full refund" bez ponoszenia kosztów wysyłki zwrotnej?
Wielokrotnie, choc w tym przypadku Chinczyk lojalnie uprzedzil ze "this M8N GPS is only used for our F4 OMNIBUS Pro V3 / FLIP 32 OMNIBUS F4 V2 PRO flight controller board"...

Mozesz pokazac zdjecia wnetrznosci tego GPSa?
Ale ten sam lojalny Chińczyk albo lojalna Chinka napisał, że M8N ma flash - w dwóch miejscach opisu.
Obrazek
Latam Nano Talonem :)
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: QCZEK LRS

Post autor: maxiiii »

Ciekawe tylko po co jest ta bateryjka? :)
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: QCZEK LRS

Post autor: piwko »

Nie do podtrzymania ustawień?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: QCZEK LRS

Post autor: pawelsky »

maxiiii pisze:Ciekawe tylko po co jest ta bateryjka? :)
Nie bateryjka tylko supercap. Do podtrzymania BBR.

Bardziej ciekawi mnie jednak po co tam jest kosc EEPROMu (czy co to tam jest obok puszki) skoro M8N i tak jej nie obsluguje. Zapewne ze wzgledow czysto ekonomicznych (uzywaja tych samych plytek do serii 8 i 6).
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: QCZEK LRS

Post autor: MorF »

Hej,

pytanko zainteresowalem sie przejsciem na 860MHz,
mam obecnie moduly
E32-TTL-1W, wiec z nimi jak rozumiem duzo sie nie zdziala trzeba kupic

E45-TTL-xx?

Czy warto w celu zminimalizowania kosztow isc w wersje
E45-TTL-100 do modelu oraz
E45-TTL-1000 do nadajnika?
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

MorF pisze:Hej,

pytanko zainteresowalem sie przejsciem na 860MHz,
mam obecnie moduly
E32-TTL-1W, wiec z nimi jak rozumiem duzo sie nie zdziala trzeba kupic

E45-TTL-xx?

Czy warto w celu zminimalizowania kosztow isc w wersje
E45-TTL-100 do modelu oraz
E45-TTL-1000 do nadajnika?
Ja w weekend odpaliłem nano talona na takiej właśnie konfiguracji, do latania koło nogi. Jako że to pierwszy lot to max 4km, zero fs, telemetria działa, widać w logu tylko pojedyncze nieodebrane pakiety
https://www.rcgroups.com/forums/showpos ... count=2071

Myslę, że tak do 30 km to spoko Ci to 100mW na telemetrie wystarczy :)
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: QCZEK LRS

Post autor: MorF »

Widzialem na Twoim blogu.
Wlasnie tez do nano talona chce :-)
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Re: QCZEK LRS

Post autor: kolsek345 »

Btw, odnośnie mavlink, znajduje się lista przesłanych wiadomości:
MAVLINK_MSG_ID_HEARTBEAT
MAVLINK_MSG_ID_ATTITUDE
MAVLINK_MSG_ID_GLOBAL_POSITION_INT
MAVLINK_MSG_ID_SYS_STATUS
MAVLINK_MSG_ID_RC_CHANNELS_RAW (generowane lokalnie za pośrednictwem TX)
MAVLINK_MSG_ID_GPS_RAW_INT
MAVLINK_MSG_ID_VFR_HUD
MAVLINK_MSG_ID_RADIO_STATUS
Cytuję powyzszy tekst z RCGROUP - czy dodanie wiadomości - MAVLINK_MSG_ID_DISTANCE_SENSOR - rozwiązałoby sprawe wyświetlania odlegości od bazy w Tower? Czy to bardziej skomplikowana sprawa. Latam ostatnio
moim Z-84 dużo na QLRS w trybie - CRUISE - patrząc tylko na ekran smartfona - bez FPV - loty na 60 metrach za drzewami po 6-8 km dystasu (oczywiscie nad lasami) na zwyklym dipolu z linkiem RSSI - 100 %.brakuje mi tylko wyswietlania odleglosci od bazy na smartfonie i nic wiecej nie potrzebowałbym.
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

kolsek345 pisze:
Btw, odnośnie mavlink, znajduje się lista przesłanych wiadomości:
MAVLINK_MSG_ID_HEARTBEAT
MAVLINK_MSG_ID_ATTITUDE
MAVLINK_MSG_ID_GLOBAL_POSITION_INT
MAVLINK_MSG_ID_SYS_STATUS
MAVLINK_MSG_ID_RC_CHANNELS_RAW (generowane lokalnie za pośrednictwem TX)
MAVLINK_MSG_ID_GPS_RAW_INT
MAVLINK_MSG_ID_VFR_HUD
MAVLINK_MSG_ID_RADIO_STATUS
Cytuję powyzszy tekst z RCGROUP - czy dodanie wiadomości - MAVLINK_MSG_ID_DISTANCE_SENSOR - rozwiązałoby sprawe wyświetlania odlegości od bazy w Tower? Czy to bardziej skomplikowana sprawa. Latam ostatnio
moim Z-84 dużo na QLRS w trybie - CRUISE - patrząc tylko na ekran smartfona - bez FPV - loty na 60 metrach za drzewami po 6-8 km dystasu (oczywiscie nad lasami) na zwyklym dipolu z linkiem RSSI - 100 %.brakuje mi tylko wyswietlania odleglosci od bazy na smartfonie i nic wiecej nie potrzebowałbym.
obawiam się, że to zupełnie coś innego, ale może zobaczę na podsrawie czego Tower wyświetla odległość..
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Re: QCZEK LRS

Post autor: kolsek345 »

Czytałem ,że wyswietlana odleglość od bazy nie jest obliczana przez programy wyswietlajace telemetrie mavlinka ( Tower,droidplanner itp..) tylko otrzymywana jako parametr z kontrolera APM. Po przeglądnieciu tej strony - http://mavlink.org/messages/common i tu https://godoc.org/github.com/hybridgrou ... anceSensor - to powyższa wiadomosc ID wydaje się być najbardziej prawdopodobna ( nic wiecej pasujacego nie widac).


EDIT: Chyba jednak to dotyczy czujnika odległosci typu SONAR itp...
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

Myślę że bardziej to
HOME_POSITION ( #242 )

This message can be requested by sending the MAV_CMD_GET_HOME_POSITION command. The position the system will return to and land on. The position is set automatically by the system during the takeoff in case it was not explicitely set by the operator before or after.
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Re: QCZEK LRS

Post autor: kolsek345 »

Myślę że bardziej to
HOME_POSITION ( #242 )
Całkiem możliwe.Być może programy typu Tower potrzebują tego parametru aby jednak samemu wyliczyc odleglosc model-home ? .Dziwne to troche bo np QGroundControll na andka pokazuje przebytą trase przez model ( chyba sama oblicza) a nie potrafi pokazac odległości baza-model, to samo jest w MP na windowsie .
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

kolsek345 pisze:
Myślę że bardziej to
HOME_POSITION ( #242 )
Całkiem możliwe.Być może programy typu Tower potrzebują tego parametru aby jednak samemu wyliczyc odleglosc model-home ? .Dziwne to troche bo np QGroundControll na andka pokazuje przebytą trase przez model ( chyba sama oblicza) a nie potrafi pokazac odległości baza-model, to samo jest w MP na windowsie .
Myślę, że tower to oblicza :)

Kod: Zaznacz cały

 private void updateHome(Drone drone) {
        if (mInboxBuilder == null)
            return;

        String update = "--";
        final Gps droneGps = this.drone.getAttribute(AttributeType.GPS);
        final Home droneHome = this.drone.getAttribute(AttributeType.HOME);
        if (droneGps != null && droneGps.isValid() && droneHome != null && droneHome.isValid()) {
            LengthUnit distanceToHome = UnitManager.getUnitSystem(mContext).getLengthUnitProvider()
                    .boxBaseValueToTarget(MathUtils.getDistance2D(droneHome.getCoordinate(), droneGps.getPosition()));
            update = String.format("Home\n%s", distanceToHome);
        }
        mInboxBuilder.setLine(0, SpannableUtils.normal("Home:   ", update));
    }
ODPOWIEDZ