DJI Mavic Air

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

Na to pytanie nikt ci nie odpowie bo nie jest w stanie. Jak będziesz miał wyjątkowego pecha zasięg sypnie ci się po kilkudziesięciu metrach a zmienisz miejscówkę o kilkanaście metrów i zasięg będzie mierzony w setkach metrów. Przykład - latałem wczoraj w praktycznie szczerym polu, ot, stadnina. Zasięg 50m i kopter drze się że interferencje a obraz się tnie jak emo. Nie zauważyłem że za plecami mam szambo z radiowym systemem raportowania zapełnienia. Wystarczyło się od niego odsunąć na kilka kroków i miód cud malina na 500m.
To samo dzisiaj tylko inny powód - festyn rodzinny, podnoszę kopter a tu lipa, niemal natychmiast zwiecha obrazu. Nie wyłączyłem WiFi w komórce (latane było na kablu) i komórka rozpaczliwie usiłowała się dobić do szkolnej sieci tłumiąc transmisję koptera. Wystarczyło wygasić WiFi w komórce i kilometr jak obszył.
Ten wredny...
XGrzesX
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 11 sie 2016, 13:55

Re: DJI Mavic Air

Post autor: XGrzesX »

Verid, rozumiem ze korzystasz z trybu FCC, tak ?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

Oczywiście. Ale na "siejstwo" nie ma mocnych. Jak ktoś obok ciebie będzie młócił grube waty w eter to i tak ci diabła narobi na transmisji.
Ten wredny...
SimonSimon
Posty: 3
Rejestracja: sobota 19 maja 2018, 21:10

Re: DJI Mavic Air

Post autor: SimonSimon »

Jaki sklep polecacie w którym można kupić MAir w dobrej cenie? czy jestem zmuszony do zakupu w sklepie Dji na alledrogo?
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI Mavic Air

Post autor: photolucas84 »

SimonSimon pisze:Jaki sklep polecacie w którym można kupić MAir w dobrej cenie? czy jestem zmuszony do zakupu w sklepie Dji na alledrogo?
skąd jesteś?
Mavic Pro Platinum Combo
SimonSimon
Posty: 3
Rejestracja: sobota 19 maja 2018, 21:10

Re: DJI Mavic Air

Post autor: SimonSimon »

Woj. Opolskie
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

pawelsky pisze:No to pokaz screenshota z tymi bialymi pikselami :mrgreen:
@Lucfindal - no i co z tym screenem z kropkami?
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

Verid pisze:@Lucfindal - no i co z tym screenem z kropkami?
Podejrzewam ze chodzi o to (2 przykladowe zaznaczone strzalkami)
dots.png
dots.png (212.41 KiB) Przejrzano 2677 razy
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

W miejscu w którym wskazałeś u siebie nie widzę niczego podejrzanego ALE jest pewien obszar na surowym materiale (nieco bardziej na prawo i do góry od środkowej strzałki) który mocno powiększony pod VLC Playerem wykazuje pewne anormalne błyski. Co ciekawe, tego samego efektu nie mogę znaleźć na materiale na YT więc być może jest to kwestia sposobu rozwlekania tego klipu na duży ekran. Poczekajmy na screen Lucfindala - zobaczymy czy pokryje się z tym co ty znalazłeś, tym co ja usiłuję się dopatrzeć czy może wskaże jeszcze jakieś inne miejsce.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

Verid pisze:W miejscu w którym wskazałeś u siebie nie widzę niczego podejrzanego ALE jest pewien obszar na surowym materiale.
Pewnie dlatego ze nie jest widoczny stale, ale pojawia sie od czasu, zawsze jednak w tych samych miejscach. Jest ich duzo wiecej niz te 2 ktore wskazalem.

I watpie aby mialo to cokolwiek wspolnego z "rozwlekaniem" bo wyswietlam material w rodzielczosci 1920x1080

Jako ze punkty sa w tych samych miejscach to albo matryca albo syfy na obiektywie.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

Hmmm, syfy pojawiałyby się wraz z błyskami a przynajmniej nasilały. Bad pixel w sensie że matryca robi padlinę, zawsze kojarzył mi się ze stałym punktem, nie losowo migającym. Może kompresja dokłada sobie co być nie powinno? No i czemu u diabła u mnie tego na materiale z YT (czyli tym na który wskazujesz ty i Lucfindal) nie ma nic a na surówce do której dostępu nie macie i owszem przyznaję że czegoś tam migającego można by się dopatrzeć?
Ten wredny...
Lucfindal
Posty: 269
Rejestracja: środa 20 sie 2014, 23:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Lucfindal »

Pawelsky daj adres to wyślę Ci czteropak napoju z okolic Smarchowic Wielkich. Dokładnie o to chodzi.
Verid ja też używam VLC, i być może jest to jakiś fakap kompresji. Na dwóch różnych komputerach i 4 różnych wyświetlaczach to widać.
Biały piksel pojawia się chwilę po błysku i tak jakby wygasa. Pojawiają się zawsze w tych samych miejscach.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

Verid pisze:No i czemu u diabła u mnie tego na materiale z YT (czyli tym na który wskazujesz ty i Lucfindal) nie ma nic
Bo pewnie nie wiesz gdzie patrzec. Mi tez troche zajelo zanim dopatrzylem sie czegos co mogloby podpadac pod opis Lucfindala...
Lucfindal pisze:Pawelsky daj adres to wyślę Ci czteropak napoju z okolic Smarchowic Wielkich. Dokładnie o to chodzi.
Prosciej by bylo gdybys wyslal screenshota o ktorego Cie prosilem zamiast strzelac focha i kazac sie domyslac o co Ci chodzi i tracic czas...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

U mnie maksimum intensywności anomalii przypada w okolicy koła choć faktycznie w innych miejscach też są.
dots.png
dots.png (145.56 KiB) Przejrzano 2578 razy
Występuje na powiększeniu wszystkich trzech surówek i niezależnie od błysku choć faktycznie po błysku widać je jakby ciut lepiej ale i przy całkowitej ciemności tez są.
...przypomina to trochę upieczenie karty graficznej jak zaczyna rodzić migotliwe artefakty.
pawelsky pisze:Bo pewnie nie wiesz gdzie patrzec. Mi tez troche zajelo zanim dopatrzylem sie czegos co mogloby podpadac pod opis Lucfindala...
Gdzie patrzeć to (teraz już) wiem - na surówce widać. W tym samym miejscu na YT dopatrzyć się nie mogę. Być może właśnie kwestia małego monitora. Na VLC mogę sobie zrobić bardzo dużego zooma, na YT pozostaje fullscreen. Może nie wystarcza.
Ten wredny...
Lucfindal
Posty: 269
Rejestracja: środa 20 sie 2014, 23:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Lucfindal »

pawelsky pisze: Prosciej by bylo gdybys wyslal screenshota o ktorego Cie prosilem zamiast strzelac focha i kazac sie domyslac o co Ci chodzi i tracic czas...
Bez bicia się przyznaję, że wymiękłem przy podejściu autora i nie foch a zwykła ignorancja :oops: W moim przekonaniu informacja, że oglądam to na 32 calach daje do myślenia, że trzeba wzrok wytężyć.
Załączniki
dots .png
dots .png (144.07 KiB) Przejrzano 2558 razy
ODPOWIEDZ