Nadajnik zdalnego sterowania nie chce się naładować

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Leszek23
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 11 lip 2016, 15:07

Nadajnik zdalnego sterowania nie chce się naładować

Post autor: Leszek23 »

Hallo
Nadajnik zdalnego sterowania nie chce się naładować .Chciałem go naładować po zimie i miga tylko pierwsza biała lampka i nic więcej .Po jakimś czasie wszystko się wyłącza .Po włączeniu nadajnika pali się czerwona i pierwsza biała lampka i pisk ,który daje sygnał że nadajnik nie jest naładowany.Jest tam akumulator króry można wymienić ?


https://www.youtube.com/watch?v=FF1PkZ6P10o&t=10s
https://www.youtube.com/watch?v=7E6myGuk8KU&t=103s
https://www.youtube.com/watch?v=7jXpL5hyJxg&t=332s
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nadajnik zdalnego sterowania nie chce się naładować

Post autor: pawelsky »

Jakbys zamiast nic nie wnoszacych do tematu linkow na YT napisal jaki to nadajnik pewnie byloby prosciej...
Leszek23
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 11 lip 2016, 15:07

Re: Nadajnik zdalnego sterowania nie chce się naładować

Post autor: Leszek23 »

dji phantom 3 advanced
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nadajnik zdalnego sterowania nie chce się naładować

Post autor: pawelsky »

Jesli nie pomoze porzadne wcisniecie wtyczki ladowarki do konca, podlaczenie ladowarki gdy aparatura jest wlaczona badz ostatecznie rozebranie aparatury lub ostatecznie odlaczenie baterii na kilkadziesiat sekund, to zazwyczaj ten problem konczy sie wizyta w serwisie.
gorszysort
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 17:55
Lokalizacja: Pomorskie/Zachodniopom.

Re: Nadajnik zdalnego sterowania nie chce się naładować

Post autor: gorszysort »

Na phantompilots pisali coś o reflow'owainiu chipów, ale z opisu nie wynikało jasno który chip jest problemem. To oczywiście zakładając że problemem nie jest sama bateria.

Link:
https://phantompilots.com/threads/dji-g ... ix.134705/
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nadajnik zdalnego sterowania nie chce się naładować

Post autor: pawelsky »

gorszysort pisze:Na phantompilots pisali coś o reflow'owainiu chipów
Dlatego tez napisalem ze jak proste sposoby nie pomoga to serwis. Ktos kto pyta o to czy w srodku jest bateria raczej nie bedzie w stanie sam zrobic sobie reflow (choc rozne rzeczy juz na tym swiecie widzialem)
darek11
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 14 sty 2018, 17:40

Re: Nadajnik zdalnego sterowania nie chce się naładować

Post autor: darek11 »

Problem pewnie leży po stronie akumulatora. Pakiet rozładował się poniżej 3,2V i nie chce wstać. Możesz próbować takiego manewru jak podpowiadał przedmówca. Włączyć poczekać na maks. aż ładowarka odetnie prąd i ponownie włączyć do prądu przy migającej diodzie. 50% szansy, że w końcu wstanie. Niestety tzw. inteligentne moduły to mit. Znacząca ilość nowych akumulatorów DJI nie chce się ładować pomimo, że są nowe wyjęte dopiero co z pudełka. Niestety fizyki nie da się oszukać, ogniwo rozładowane poniżej dolnej granicy jest już tylko balastem.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nadajnik zdalnego sterowania nie chce się naładować

Post autor: pawelsky »

darek11 pisze:Problem pewnie leży po stronie akumulatora. Pakiet rozładował się poniżej 3,2V i nie chce wstać.
Pakiet wstaje, aparatura sie uruchamia, nie chce sie tylko ladowac. Problemem nie jest tu raczej rozladowany akumulator a uklad ladujacy (problem jest znany, wystepuje nawet w przypadku pakietow w polowie naladowanych).
darek11 pisze:Niestety tzw. inteligentne moduły to mit.
Miliony ich lataja i maja sie dobrze, wiec zdecydowanie nie jest to mit a codzienna praktyka. Wadliwe uklady zawsze sie znajda.
Leszek23
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 11 lip 2016, 15:07

Re: Nadajnik zdalnego sterowania nie chce się naładować

Post autor: Leszek23 »

Dociskanie wtyczki nic nie daje .Po nocnym ładowaniu mruga druga lampka ,ale na tym koniec .Jutro tel. do servisu .
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nadajnik zdalnego sterowania nie chce się naładować

Post autor: pawelsky »

Leszek23 pisze:Po nocnym ładowaniu mruga druga lampka
Czyli jednak laduje?

Jakiej ladowarki uzywasz, tej oryginalnej z zestawu? Jakie daje napiecie?
darek11
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 14 sty 2018, 17:40

Re: Nadajnik zdalnego sterowania nie chce się naładować

Post autor: darek11 »

Leszek23 pisze:Dociskanie wtyczki nic nie daje .Po nocnym ładowaniu mruga druga lampka ,ale na tym koniec .Jutro tel. do servisu .
Gdybym tego nie przerabiał, pewnie nie odezwałbym się niepotrzebnie. Zrób tak jak pisałem- podłącz ponownie aż osiągniesz status 3 diody potem 4 i już. Niestety tak się dzieje przy rozładowanych nadmiernie pakietach.
Ostatnio zmieniony wtorek 29 maja 2018, 10:46 przez darek11, łącznie zmieniany 1 raz.
Leszek23
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 11 lip 2016, 15:07

Re: Nadajnik zdalnego sterowania nie chce się naładować

Post autor: Leszek23 »

Już trzeci dzień ładuje i mruga tylko lub aż druga lampka.Napisałem do serwisu i czekam na odpowiedź.Controler jest dalej podłączony.Ładowarka jest orginalna.Ładowałem baterie do drona i wszystko jest ok.
darek11
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 14 sty 2018, 17:40

Re: Nadajnik zdalnego sterowania nie chce się naładować

Post autor: darek11 »

Na zupełnie nowym dronie miałem ten sam problem. RC ładowało się tylko do poziomu 2 diody i ładowarka wyłączała się. Więc zastosowałem metodykę : czekałem aż ładowarka rozłączy się dawałem mu 1min odpoczynku i ponownie podłączałem ładowanie. Po całym dniu takiej "zabawy" okazało się, że RC naładowany na full :lol: Od tego momentu ładowanie przebiegało normalnie tzn. trybem ciągłym aż do full pojemności. Wiem, że opisywanie są problemacje bardzo zaawansowane typu- wymiana podzespołów lub naprawa, ale czasami najprostsze metody okazują się skuteczne i mniej kosztowne niż serwis. Pozdrawiam Darek.
Leszek23
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 11 lip 2016, 15:07

Re: Nadajnik zdalnego sterowania nie chce się naładować

Post autor: Leszek23 »

Jutro mam wolne to się pobawie .Do tej pory kontroler był podłączony nonstop . I masz rację lampki się palą się parę sekund i się wyłączają
Leszek23
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 11 lip 2016, 15:07

Re: Nadajnik zdalnego sterowania nie chce się naładować

Post autor: Leszek23 »

Kontroler został wysłany do serwisu ( kupiony w 08.2016) Dzisiaj dostałem odpowiedź ,że otrzymam nowy controler i zero kosztów.
ODPOWIEDZ