Problem z barometrem APM 2.8

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Neavvy
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 11 mar 2018, 22:36
Lokalizacja: Siemianowice

Problem z barometrem APM 2.8

Post autor: Neavvy »

Witam, zarejestrowałem dziwne zachowanie koptera w trybie AltHold i przypuszczam, że jest to kwestia wadliwego barometru. Przy próbie jakiegokolwiek ruchu następują nagłe i mocne odchyły w górę lub w dół. Kiedy kopter jest w spoczynku wskazania wysokości w MissionPlannerze z jakiegoś powodu jednostajnie rosną. Szukałem rozwiązania w internecie i na forum, próbowałem z gąbką ochronną i bez, z filtrem 20Hz, wgrywałem na nowo oprogramowanie jednak nic to nie daje. Po pobraniu logów z lotu zarejestrowana wysokość przez barometr cały czas wynosi 0. Generalna wysokość co prawda jest odczytywana ale następują bardzo duże wahania, czasami spada do -10 m, czego nie rozumiem. Jakieś pomysły?

Tutaj wysokość baro:
Obrazek

Tutaj ogólna wysokość:
Obrazek
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Problem z barometrem APM 2.8

Post autor: maxiiii »

THR_ACCEL_I jest 1 ma być 1,5

THR_ACCEL_P jest 0,5 ma być 0,75

THR_RATE_P jest 5 ma być 8
Trzy ostatnie elementy likwidują efekt zmiany wysokości w zależności od obrotu.
Neavvy
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 11 mar 2018, 22:36
Lokalizacja: Siemianowice

Re: Problem z barometrem APM 2.8

Post autor: Neavvy »

Tego też już próbowałem - nie pomogło. Myślę że to kwestia związana bezpośrednio z barometrem, albo jest uszkodzony albo coś nie tak z softem. Bo nie wiem jak inaczej wytłumaczyć fakt że w logach wysokość zamierzona przez barometr wynosi ciągle 0.
Mateusz1988
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 04 kwie 2016, 07:11

Re: Problem z barometrem APM 2.8

Post autor: Mateusz1988 »

Jezeli dobrze rozumiem co piszesz to mam ten sam problem. Czasami odwala mu tak ze zmiana wysokosci w ALT HOLD i LOITER jest szybka i duza. Nie mialem czasu usiasc do logow, musze poczytac jak to sie robi i sprawdzic. Czasami stoi jak wmurowany.Reset pomogl na kilka dni.
Neavvy
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 11 mar 2018, 22:36
Lokalizacja: Siemianowice

Re: Problem z barometrem APM 2.8

Post autor: Neavvy »

Sprawdź w missionplannerze co się dzieje z wysokością. Ja go podłączam na biurku zupełnie statycznie, na początku wysokość wynosi 0 i zaczyna rosnąć... Po jakichś 10 minutach wynosi ze 30 metrów
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Problem z barometrem APM 2.8

Post autor: kuczy »

Panowie, a macie gąbeczki na barometrach ? - to takie pytanie z d..py bo niby wiadomo..
Dwa - jeśli pada baro, FC się nie uruchamia a po podpięciu do MissionPlannera pokazuje "Bad Baro Health" - nie wiem czy może "paść częściowo" - tak czy siak - ja swoje baro zmieniałem już 2x - jest problem z zakupem w PL - jest w hurtowniach tylko.
osobiście kupowałem na eBayu od Francuza.

No i bez HotAira w ogóle nie ma co do wymiany podchodzić
Mateusz1988
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 04 kwie 2016, 07:11

Re: Problem z barometrem APM 2.8

Post autor: Mateusz1988 »

To jest dziwne, bo zadnych bledow nie pokazuje. Ostatnio mialem spory upadek i czekalem na filament do drukarki 3D, wczoraj udalo mi sie uruchomic drona i problemu NIE MA. Wiec nie wiem o co kaman. Gdzie ta gabke sie daje?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Problem z barometrem APM 2.8

Post autor: Verid »

Mateusz1988 pisze:Gdzie ta gabke sie daje?
Na baro bezpośrednio. Tylko jej nie przyklejaj niczym - na lekki wcisk w obudowę i tak ma siedzieć. Jak jej nie ma to podmuchy od śmigieł lub bocznych uderzeń wiatru potrafią doprowadzić odczyty wysokości do ciężkiego fogla przez co kopter wariuje z wysokością. Pamiętaj że gąbka musi mieć otwarte pory=być przepuszczalna dla powietrza bo inaczej lipa z jakimkolwiek odczytem wysokości. Najlepiej to sprawdzić próbując dmuchnąć przez nią. Jak jeszcze się bawiłem w DIY to używałem gąbek z filtrów od odkurzacza.
Ten wredny...
Mateusz1988
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 04 kwie 2016, 07:11

Re: Problem z barometrem APM 2.8

Post autor: Mateusz1988 »

To moze byc jakies wyjscie z sytuacji. Tylko zauwazylem ze u mnie dzieje sie to jak jest cieplo i slonko grzeje to potrafi wariowac. No nic, trzeba bedzie sprawdzic.Chociaz i tak zastanawiam sie nad Phantomem 4 a tego zostawic dla potomnych.Mniej problemu .
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Problem z barometrem APM 2.8

Post autor: Verid »

Jak to słonko ma możliwość bezpośredniego padania na baro to też może być przyczyną.
Ten wredny...
Mateusz1988
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 04 kwie 2016, 07:11

Re: Problem z barometrem APM 2.8

Post autor: Mateusz1988 »

Akurat tam gdzie latam jest patelnia wiec wszystko mozliwe.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Problem z barometrem APM 2.8

Post autor: Verid »

To nie kwestia patelni tylko czy masz baro na wierzchu czy nie. Jak siedzi gdzieś skitrane pomiędzy płytami ramy to słonko nie powinno mu szkodzić ale jak jest gdzieś na wierzchu niczym nie przykryte to jajcy mogą się dziać.
Ten wredny...
Mateusz1988
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 04 kwie 2016, 07:11

Re: Problem z barometrem APM 2.8

Post autor: Mateusz1988 »

Quad swirowal, na probe zakrylem papierem calego APM, pomoglo. Docelowo wydrukowalem pokrywe na apm i jest Ok. Bedzie chwila to zaprojektuje swoja pokrywe i drukne z miejscami na przewody i usb. Grunt ze dziala doskonale.Dron wisi jak zamurowany.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Problem z barometrem APM 2.8

Post autor: kuczy »

Mateusz1988, to nie masz APMa w obudowie ?
ODPOWIEDZ