DJI Mavic

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

jacom
Posty: 66
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 10:56

Re: DJI Mavic

Post autor: jacom »

Oczywiście, że wiem o bezpiecznym lataniu i nie stwarzaniu zagrożenia. Tak mnie ciekawiło, czy te osoby co wstawiają filmiki z plaży, czy parków gdzie chodzą ludzie maja te świadectwa kwalifikacji:)
Te 2.5km to bez zadnej ingerencji? Czy może tylko ta zmiana lokalizacji europejskiej na amerykanska?
Co do tej zmiany lokalizacji to oglądałem instruktarz, ale może nie do końca napisałem o co mi chodziło, po prostu czy ściągając z ameryki wtedy sam automatycznie zmieni się na strefe europejską, czy będzie pytał o zmianę tak jak przy sztucznej zamianie lokalizacji:) Bo skoro tam bym kupił w takiej samej cenie jak w sklepach chinskich czy innych, to raczej tam bym się decydował na zakup.
Co do śledzenia, to śledzi osobę dowolną czy z jakimś nadajnikiem? Jakie różne rozmiary można zaznaczyć jeśli każdy obiekt może śledzić? Np jakieś zwierze może śledzić np z 20m?
I co jeśli obiekt śledzący odejdzie z powodu większej prędkości np na 200m od drona, gubi wtedy czy potrafi nadal śledzić? Konkretnie chodzi mi np o jazdę samochodu po torze, czy byłby w stanie jakoś śledzić:)
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI Mavic

Post autor: photolucas84 »

jeżeli kupujesz drona w USA - to żeby był ustawiony na USA to musi tam zostać aktywowany i uruchomiony - czytaj w którym kraju aktywujesz drona tam masz gwarancję - dron wykrywa swoje położenie dopiero po jego aktywacji i właczeniu. Więc jeżeli kupisz drona w sklepie i przyjdzie Ci nówka - to nic Ci z tego że będzie kupiony w USA skoro i tak pierwsze uruchomienie nastąpi w Polsce. Jeżeli jednak tam zostanie uruchomiony to po przywiezieniu do PL zapyta o zmianę trybu (przynajmniej powinien). I ponoć wtedy jak dasz ANULUJ to zostanie w tamtym trybie poprzednim (ciekawe kiedy to zmienią w aktualizacji systemu drona).
Dron ciągle sprawdza swoją pozycję (odbiorniki GPS), więc kiedy latasz w trybie GPS (a lata się praktycznie ciągle) to dron widzi gdzie jest (kraj kontynent itd).

Co do śledzenia obiektów to polega raczej na śledzeniu obiektu w kamerze - czytaj obiektu który ma w obiektywie kamery. Możesz zaznaczyć siebie, psa czy samochód. Jednak jeżeli dron zgubi obiekt (np auto jedzie za szybko to dron przerwie śledzenie). Odradzam śledzenie szybko poruszających się obiektów - nie wyrobi z śledzeniem (mnie biegającego kilka razy już zgubił). Nie wiem czy istnieje możliwość śledzenia nadajnika drona ale to byłby już lepszy sposób na śledzenie - podążanie za sygnałem nadajnika i ciągłe utrzymywanie odległości od nadajnika - ale tutaj niech wypowiedzą się osoby bardziej obeznane.
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic

Post autor: Adrián »

Dlaczego mieli by to zmienić w kolejnych aktualizacjach?
Skoro tak powinno być. Jedziesz do np USA czy Kanady, pyta się czy przełączyć się na fcc. Możesz nie włączać i latać na ce.
jacom
Posty: 66
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 10:56

Re: DJI Mavic

Post autor: jacom »

Właśnie zapomniałem dopytać o gwarancję:) Czyli lepiej tego ze stanów uruchomić w PL i jednak ręcznie zmienić jak to było pokazane na forum żeby latał dalej? Wtedy gwarancja w PL?
W sumie to troszkę mnie to zdziwiło, firma to firma, jakie ma znaczenie jaki kraj/kontynent zakupu? Tak samo te z chin czemu bez gwarancji, to są podróbki?

Potrafi zgubić biegnącego człowieka? to lipa z lekka, tym bardziej że ma prędkość lekko ponad 60km/h? No chyba że tak szybko biegasz :D

Edit:
https://www.amazon.com/dp/B07B6JXS6Q/re ... rd_w=9MG2h

Czyli gdybym kupił coś takiego, aktywował w PL to spokojnie gwarancja u producenta?
Ktoś podpowie czy warto z tymi dodatkowymi okularami na kamerke?

Edit2:
No i zapomniałem dopytać o gogle. Czy PRO i Air mają możliwość podglądu w goglach vr? Czy gogle te oryginalne maja ekran z którym łączy się dron, czy wkłada się swój telefon, bo jeśli tak to każde inne (chinskie :D) gogle będą dobre?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic

Post autor: Verid »

jacom pisze:Potrafi zgubić biegnącego człowieka? to lipa z lekka, tym bardziej że ma prędkość lekko ponad 60km/h? No chyba że tak szybko biegasz :D
To nie jest kwestia prędkości koptera a algorytmu śledzącego. Bywa zawodny. Na YT możesz znaleźć filmiki na których widać w jakich sytuacjach łatwo zgubić takiego "szpiega".
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic

Post autor: Adrián »

Nie zrozumiałeś, lub poprzedni post wprowadził Cię w błąd.
W skrócie, wg tego co mi wiadomo.
Kupujesz w Chinach, wysyłasz do Chin na gwarancję.
Jak chcesz mieć gw z eu, to kupujesz wersję eu.

Jak kupisz z USA, czy Kanady, to nie będziesz miał fcc. Chyba, że kupujesz używany, już aktywowany.
Aktywujesz w Europie, będziesz miał ce.
Jak chcesz fcc, to zmieniasz wg tego czy masz androida czy ios, to są różne możliwości zmiany.
Jakie?
Wpisz w Google fcc mode.
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Mavic

Post autor: volender »

Hmm... ciekawa sprawa, czyli w zależności w jakiej strefie będzie aktywowany, to taki odpowiedni FCC/CE przyjmie jako domyślny? To może warto by było aktywować z użyciem Floatera? :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic

Post autor: Verid »

volender pisze:to taki odpowiedni FCC/CE przyjmie jako domyślny?
Nie ma czegoś takiego jak "domyślny". Kopter przy każdym uruchomieniu sprawdza gdzie jest i usiłuje dostosować tryb nadawania do lokalnego prawa. Jak go kupisz i włączysz na terenie Stanów to będzie nadawał w FCC. Pojedziesz z nim do Europy to przy pierwszym uruchomieniu po przylocie zaproponuje ci przejście na CE. Wrócisz do Stanów, z powrotem wejdzie w FCC. Dokładnie to samo będzie w drugą stronę i nie ma znaczenia czy aktywujesz go z Floaterem czy uruchomisz Floater po aktywacji.
Ten wredny...
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Mavic

Post autor: s050197 »

A czy to oszukanie GPSu działa z Mavic Pro? Bo wszędzie piszą o zastosowaniu w Air i Sparku.
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
Awatar użytkownika
KuChar
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2014, 01:07
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: DJI Mavic

Post autor: KuChar »

Nie działa. Poza tym w Mavic Pro nie ma takiej potrzeby. Bo po co?
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic

Post autor: potrek »

KuChar pisze:Nie działa. Poza tym w Mavic Pro nie ma takiej potrzeby. Bo po co?
Jak to nie działa ? Działa, robi się tak samo jak w AIR, a po to aby zasięg był jeszcze większy.
W trybie CE Mavic Pro wcale nie jest taki kozak, AIR na FCC lata mi dalej aniżeli PRO na CE
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Mavic

Post autor: s050197 »

No i właśnie zdania podzielone ;-) Nie chodziło mi o zwiększanie zasiegu tylko o pewniejsze łącze.
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
jacom
Posty: 66
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 10:56

Re: DJI Mavic

Post autor: jacom »

No to faktycznie nie do konca załapałem o co chodzi, ale już wiem:)
Adrian, napisałeś że z chin to gwarancja do chin, ale jak kupie nowy z US i aktywuje w PL to co z gwarancja, ktoś wie? Czy trzeba dzwonić do dji?:)


Edit, dzwonilem do serwisdji.pl, niestety zakupiony w us nie podlega gwarancji. Tylko czy one psuja sie?:D nie licząc kretów ;) ale to chyba gwarancji i tak nie podlega, tylko trzeba byloby wykupic ubezpieczenie, czy jak to sie nazywa gdzies tu czytalem. A szkoda bo już chciałem kupować ten z soczewkami...:/

https://www.amazon.com/DJI-Quadcopter-A ... 43D1W6EMVR
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic

Post autor: pawelsky »

jacom pisze:Edit, dzwonilem do serwisdji.pl, niestety zakupiony w us nie podlega gwarancji.
Kiepskie sobie zrodlo informacji wybrales

Cytat z ich strony:
Zajmujemy się wyłącznie NIEGWARANCYJNĄ naprawą dronów oraz jesteśmy NIEAUTORYZOWANYM serwisem.
talib1990
Posty: 156
Rejestracja: wtorek 10 sty 2017, 16:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: DJI Mavic

Post autor: talib1990 »

5 km to nie jest kozak ? Kurde mi się wydawało , że 1 km to max co potrzeba Obrazek
potrek pisze:
KuChar pisze:Nie działa. Poza tym w Mavic Pro nie ma takiej potrzeby. Bo po co?
Jak to nie działa ? Działa, robi się tak samo jak w AIR, a po to aby zasięg był jeszcze większy.
W trybie CE Mavic Pro wcale nie jest taki kozak, AIR na FCC lata mi dalej aniżeli PRO na CE
Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ