Problem z ppm

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

virusi
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 13:03
Lokalizacja: Mielec

Problem z ppm

Post autor: virusi »

Witam, otóż zacząłem składać quada i mam zrbiony nadajnik i odbiornik na arduino nano + SI4432 i jest to na openlrs'ie i jak sprawdzałem w aplikacji na google chrome to to działa i w spectrum i pokazuje sygnał ppm dobrze, natomiast jak juz podepne nadajnik do turnigy 9xr i odbiornik do uno jako fc z wgranym MultiWii to problem w tym ze w gui nie pokazuję mi tego sygnału ppm, cały czas 1500, no chyba ze jak przewodem który jest + do odiornika zacznę podpinać i odpisać to te wartości zaczynają się zmieniać ale chaotycznie.
Co może być problemem ? w config.h oczywiście zmienialem pod ppm i na aparaturze wlaczylem sygnal ppm
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Problem z ppm

Post autor: maxiiii »

Port 1 standardowo ustawiony jest na ppm. Podłącz fc do niego. A po co kompilujesz kod jak są już gotowce w hexie które wgrywa się poprzez konfiguratora w chrome. Może to tu masz problem?
virusi
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 13:03
Lokalizacja: Mielec

Re: Problem z ppm

Post autor: virusi »

No wiem że w Chrome są gotowe i tam grywam tx lub rx zależy co potrzebuję o to jest gitara chodziło mi o ustawienie pliku multiwii na Arduino jako kontroler lotu i tam ustawiam że jest to sygnał ppm
Niby wszystko git ale ten kontroler nie widzi mojego sygnału
No bo jak podepne tx i w Chrome sprawdzam spęctrum i sygnału to wszystko jest dobrze tylko ten kontroler próbuje ogarnąć
Albo chociaż jak sprawdzić czy na odbiornik dochodzi prawidłowo sygnał ppm i jak go odczytać lub jak wyprowadzić sygnały pojedyncze pwm z tego układu nano + si4432
virusi
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 13:03
Lokalizacja: Mielec

Re: Problem z ppm

Post autor: virusi »

Dobra udało mi się i widzi sygnał, tylko nie jest on taki płynny i ma zakłócenia bo strasznie skaczą te wartości...
Czy dołożenie kondensatora na wejsciu do odiornika i nadajnika pomoże ? czy to moze wina anteny czy czegoś jeszcze innego ?
ODPOWIEDZ