Phantom4 Advanced.

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

darek11
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 14 sty 2018, 17:40

Phantom4 Advanced.

Post autor: darek11 »

Witam serdecznie. W dniu dzisiejszym w trakcie lotu, informacja DjiP4 - No Signal. Sprowadziłem quada bez podglądu i w trakcie lądowania zauważyłem, że kamera jak i gimbal luźno się obracają- tak jak po wyłączeniu Phantoma. Stąd ten No signal, ale i tu moje pytanie: czym mogło być spowodowane nagłe wyłączenie kamery? Dron nowy, bez przygód w sumie to 7 lot. Może któryś z szanownych forumowiczów spotkał się już z takim problemem. Dodam jeszcze, że po restarcie wszystko wróciło do stanu pierwotnego.
gorszysort
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 17:55
Lokalizacja: Pomorskie/Zachodniopom.

Re: Phantom4 Advanced.

Post autor: gorszysort »

darek11 pisze:w trakcie lotu, informacja DjiP4 - No Signal. Sprowadziłem quada bez podglądu i w trakcie lądowania zauważyłem, że kamera jak i gimbal luźno się obracają
Odcięcie zasilania od modułu może nastąpić, jeżeli konwerter napięcia wyjdzie poza zakres prawidłowej pracy - pobór prądu przez moduł jest zbyt wysoki, konwerter napięcia się przegrzeje lub napięcie zwrotne nie jest prawidłowo połączone.

Zakładam że problem jest na poziomie dostarczania napięcia, bo przestał działać i gimbal i kamera - a więc dwa moduły, które zapewne sterowane są oddzielnymi chipami. Nie znam wnętrzności Ph4.

A więc generalnie - raczej problem ze sprzętem.
Powód problemu zapewne będzie w logach; nie wiem czy są jakieś narzędzia do ich odczytu dla tej platformy.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Phantom4 Advanced.

Post autor: Verid »

darek11 pisze:Dron nowy
Zrób lot testowy - jeden a najlepiej kilka, najlepiej nagrywając zachowanie sprzętu jakąś kamerka na statywie. Jak sytuacja się powtórzy to kopter na gwarancję. Te maszyny są w środku tak pointegrowane że gmeranie na własną rękę jest delikatnie mówiąc ryzykowne, szczególnie dla osoby bez doświadczenia w temacie. Jak coś uwalisz to zostaniesz bez koptera i bez gwarancji a serwis tego cacka do tanich nie należy.
Ten wredny...
darek11
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 14 sty 2018, 17:40

Re: Phantom4 Advanced.

Post autor: darek11 »

Dzięki za zainteresowanie. W logach znalazłem informację: Battery error, a w samej aplikacji : oprogramowanie koptera i peryferiów nie jest kompatybilne- zainstalować poprawne? Kliknąłem ok. wywaliło dziwne błędy, quad się sam zrestartował i "niby" jest ok. Wykonałem wczoraj wieczorem jeszcze kilka lotów i zdarzenie się nie powtórzyło. Sam incydent miał miejsce przy sporym niestety wietrze, o ile to cokolwiek znaczy.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Phantom4 Advanced.

Post autor: Verid »

darek11 pisze: Sam incydent miał miejsce przy sporym niestety wietrze, o ile to cokolwiek znaczy.
Może znaczyć - jak napisał gorszysort, efekt który cię dotknął mógł być oparty na problemie z zasilaniem. Wietrzna pogoda zwiększa pobór prądu bo kopter musi walczyć o utrzymanie pozycji a skoro masz "battery error" to najwyraźniej coś na zasilaniu klęknęło. Żeby była jasność - wiatr, nie wiatr, nie powinno to się zdarzyć.
Ten wredny...
darek11
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 14 sty 2018, 17:40

Re: Phantom4 Advanced.

Post autor: darek11 »

Oby nigdy więcej takich zdarzeń, a swoją drogą otrzymałem inf. od bardzo profesjonalnego i zaufanego serwisanta, że takie historie mogą mieć miejsce właśnie z powodu przeciążeń gimbala i kamery przy silnym wietrze. Na zasadzie zapobiegania spaleniu się silników napędzających te komponenty. Wszystko sprowadza się do wcześniejszej odpowiedzi o wyłączaniu modułów. Pożyjemy zobaczymy- quad ma gwarancję a po przejściu na P4 Adv. z P3 SE i tak czuję się lekko kosmicznie.
Fajny717
Posty: 249
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 15:02

Re: Phantom4 Advanced.

Post autor: Fajny717 »

Ja zauważyłem w swoim gimbalu tylko wersja p4pro że jeżeli będziesz miał zablokowany gimbal to wcale się nie uzbroi. Podczas włączania musi się skalibrować. Jeśli będzie go wysoka trawa blokować. Co do battery error przychodzi mi do głowy jedynie bateria nie wpięta do końca.
ODPOWIEDZ