Zestaw fpv do bugsa 3

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Zestaw fpv do bugsa 3

Post autor: Adrián »

Greif pisze:Ciekawią mnie fatsharki z dwoma osobnymi monitorkami, ale musiałbym gdzieś w sklepie sprawdzić, czy będę w nich ostro widział
Najważniejsza sprawa, to zmierz sobie IPD, jak będziesz się mieścił w granicach regulacji, to można zaryzykować. Zawsze są jeszcze soczewki, które można sobie wsadzić i dostosować do swojej wady. Albo zamówić u optyka.

Ale jak masz możliwość przymierzyć, to będzie to najlepsza opcja. Bo nie każdemu odpowiada obraz z dwóch ekranów, lub z ww kubłów.
Greif
Posty: 98
Rejestracja: czwartek 03 maja 2018, 01:30
Lokalizacja: Piotrowice k.Oświęcimia

Re: Zestaw fpv do bugsa 3

Post autor: Greif »

Widzę, że jest trochę kombinowania, kiedyś myślałem o goglach Walkera 4, podobno można je zakładać na okulary, no ale sytuacja podobna, musiałbym je kupić, wypróbować i oddać. Mam wrażenie, że są też krótkie i będę nieostro widział (coś jak w Eachine VR D2). Jak będę kiedyś przy kasie, to może je kupię i wypróbuję...
Chyba na razie zostanę przy tych EV800D.
Walkera Rodeo 110 i F210
Szym3k
Posty: 60
Rejestracja: niedziela 04 lut 2018, 21:59

Re: Zestaw fpv do bugsa 3

Post autor: Szym3k »

A nie masz problemów z przyciskami w EV800D? Trohę ludzi napisało, że szybko im padły. Może to tylko wadliwe niektóre egzemplarze?
Greif, piszesz, że nie mają przełączenia między 4:3 a 16:9 a w specyfikacji napisane jest "Display Ratio : 16:9, 4:3"?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Zestaw fpv do bugsa 3

Post autor: Adrián »

Greif pisze:Widzę, że jest trochę kombinowania,
Nic za darmo.
To jak buty.
Co z tego, że ja Ci napiszę, że dominatory model xxx jest super, kupuj.
Jak później napiszesz, że są do kitu, bo nic nie widzisz.
Greif
Posty: 98
Rejestracja: czwartek 03 maja 2018, 01:30
Lokalizacja: Piotrowice k.Oświęcimia

Re: Zestaw fpv do bugsa 3

Post autor: Greif »

Szym3k pisze:A nie masz problemów z przyciskami w EV800D? Trohę ludzi napisało, że szybko im padły. Może to tylko wadliwe niektóre egzemplarze?
Greif, piszesz, że nie mają przełączenia między 4:3 a 16:9 a w specyfikacji napisane jest "Display Ratio : 16:9, 4:3"?
Mam te gogle z tydzień... na razie działają przyciski...

Co do ratio, to nigdzie w specyfikacji nie ma takiego przełącznika właśnie, w VR D2 było to, ale w EV800D nie ma, tylko 16:9, chociaż nagrywane filmy mają rozdzielczość 640x480 25fps (PAL)

Znalazłem coś nowego odnośnie gogli, napisałem w nocy, ale jakiś nadgorliwy robot mi to skasował. Sprawa może być istotna dla kupującego gogle EV800D.

Popatrzcie, wydają się takie same, ale porównajcie opisy
Te nie mają opcji zmiany ratio:
http://allegro.pl/gogle-fpv-ev800d-5-8g ... 14321.html

Ale te już tak, chociaż z nazwy aukcji to nie wynika, cena jest 100zł większa:
http://allegro.pl/gogle-fpv-ev800d-5-8g ... 51088.html

Rozumiecie coś z tego?
Adrián pisze:ak później napiszesz, że są do kitu, bo nic nie widzisz.
No właśnie, natomiast dziś zwiększyłem (podobno) moc nadajnika w moim rodeo z 25mW na 200mW na podstawie filmiku z YT. Bardzo jestem ciekaw, czy będą mniejsze zakłócenia i większy zasięg niż teraz. Ostatnio mierzyłem, to do 150m miałem stabilny obraz w goglach, oczywiście panel zwrócony w kierunku drona. Niestety u nas teraz leje i nie mogę nic testować.

Post pod postem kasują tutaj roboty czy moderatorzy? Napisałem dziś w nocy post pod postem, żeby się ludziom śledzącym temat powiadomienie wyświetliło, no ale jak to takie wykroczenie, to już nie będę...
Ostatnio zmieniony piątek 18 maja 2018, 15:17 przez Greif, łącznie zmieniany 1 raz.
Walkera Rodeo 110 i F210
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Zestaw fpv do bugsa 3

Post autor: Adrián »

Regulamin http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=8210

Jak będziesz tak "odświeżał", to będziesz miał przerwę w pisaniu :D
Greif
Posty: 98
Rejestracja: czwartek 03 maja 2018, 01:30
Lokalizacja: Piotrowice k.Oświęcimia

Re: Zestaw fpv do bugsa 3

Post autor: Greif »

9. Zakaz pisania postu pod własnym postem w czasie krótszym niż tydzień od poprzedniego postu - no chyba, że ma to jakieś merytoryczne uzasadnienie (np. tematy techniczne)
Czytałem regulamin oczywiście, uzasadnienie miałem takie, że ktoś może kupić złe gogle (jak ja), więc na szybkiego napisałem, żeby taki ktoś sprawdził wcześniej zdjęcia i opis, bo z samej nazwy aukcji nie wynika, że to są różne gogle.
Ja kupiłem te tańsze i nie mam możliwości zmiany na 4:3. Teraz bym pewnie wziął te za 575, ale zamęt jest i tak już wprowadzony...

Wracając do dyskusji, te gogle, które mam obecnie (EV800D) mogę spokojnie polecić, mimo że nie ma zmiany ratio obrazu. W temacie o rodeo 110 napiszę, że zwiększyłem moc nadajnika z 25mW na 200mW (jeśli wierzyć filmowi). O wrażeniach napiszę w tamtym temacie.
Link: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=37&t=4 ... 35#p548735
Walkera Rodeo 110 i F210
Szym3k
Posty: 60
Rejestracja: niedziela 04 lut 2018, 21:59

Re: Zestaw fpv do bugsa 3

Post autor: Szym3k »

Zwróć uwagę, że te droższe są "oryginalne" Eachine, te tańsze to jakieś klony. Widocznie jednak to nie jets to samo.

Poza tym nie kupuj PL (chyba, że Ci się bardzo śpieszy). Ye same gogle w chińskich sklepach są o 200 zł tańsze. Tylko trzeba czekać na przesyłkę.
Ostatnio zmieniony sobota 19 maja 2018, 10:04 przez Szym3k, łącznie zmieniany 1 raz.
grryf
Posty: 122
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2017, 18:53
Lokalizacja: Białystok

Re: Zestaw fpv do bugsa 3

Post autor: grryf »

Wlasnie sprawdzilem w moich i na samym dole menu mam ZOOM jak na tym filmiku https://youtu.be/xWjr_-4UCzU?t=209
Po kliknieciu przycisku CH+ zmienia mi pomiedzy 16:9 a 4:3 - nawet o tym nie wiedzialem wczesniej :P
Moje gogle są identyczne jak na filmiku.
Greif
Posty: 98
Rejestracja: czwartek 03 maja 2018, 01:30
Lokalizacja: Piotrowice k.Oświęcimia

Re: Zestaw fpv do bugsa 3

Post autor: Greif »

No to masz te dobre, ja mam niestety te z tego filmu ze słowem FUN przy przycisku i nie ma opcji zoom w menu.
https://www.youtube.com/watch?v=TaNLNsDtWUc
Walkera Rodeo 110 i F210
grryf
Posty: 122
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2017, 18:53
Lokalizacja: Białystok

Re: Zestaw fpv do bugsa 3

Post autor: grryf »

Aha, ojtam, nic nie tracisz :-P
PUDA D240 4S + OmniNXT F7 + Tekko32 35A + F40 III 2400KV
Mateusz1988
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 04 kwie 2016, 07:11

Re: Zestaw fpv do bugsa 3

Post autor: Mateusz1988 »

Niestety podniesienie mocy o ile to prawda w tym ustrojstwie to nie tylko podniesienie mocy a takze niechcianych harmonicznych. Kazde urzadzenie zostalo tak zaprojektowane aby dzialalo prawidlowo z wyjsciawa moca. Natomiast kazde podniesienie mocy powoduje oczywiscie jej wzrost ale takze wzrost syfu wysylanego w eter. Pisze to na podstawie kilkunastoletniej zabawy z radiami CB oraz KF.
Wiec jezeli podniesiesz moc mozesz takze miec problem z odbiorem tego sygnalu, mozesz go odbierac "czysto teoretycznie" na sasiednim kanale lub zaklocac inne urzadzenia. Oczywiscie to tyczy sie ciut wiekszych mocy lecz nie jest wykluczone przy 200mw. Do mnie dolecialy EV 800 bez D i wszystko byloby OK gdyby nie okular pod rozmiar 2 latka. Moj syn ma 2.5 roku i jemu idealnie przylegaja do twarzy natomiast ja widze spore przeswity i guma ktora powinna je trzymac jest o kant rozbic.Trzeba za uszy zakladac by google sie pewnie trzymaly.
Greif
Posty: 98
Rejestracja: czwartek 03 maja 2018, 01:30
Lokalizacja: Piotrowice k.Oświęcimia

Re: Zestaw fpv do bugsa 3

Post autor: Greif »

grryf pisze:Aha, ojtam, nic nie tracisz :-P
Powiedziałem już sobie, że pieprze to i zostanę przy tych goglach co mam, bo musiałbym zaś je oddać i stówkę więcej zapłacić... do latania po ogródku i sąsiedniej łące mi wystarczy...
BTW wiesz co znaczy Greif po niemiecku? ;-)
Mateusz1988 pisze:Niestety podniesienie mocy o ile to prawda w tym ustrojstwie to nie tylko podniesienie mocy a takze niechcianych harmonicznych.
Nie znam się i wierzę na słowo, natomiast nie zrobiłem tego sztucznie w jakiś hakerski sposób, tylko zmieniłem opcję dostępną w samym dronie, w ogóle droniki o kodzie TX5836 a nie "7" na końcu, miały tak od nowości standardowo, więc liczę na to, że niczego nie "naciągam" na siłę i będzie to działać. Być może ta zmiana ma sens, jak ktoś w ogóle nie używa gogli i lata sobie przy nodze, nie wiem...
Mateusz1988 pisze:natomiast ja widze spore przeswity i guma ktora powinna je trzymac jest o kant rozbic.
Mnie one nie przeszkadzają, koło nosa widzę, gdzie sięgam, jak podnoszę aparaturę z trawy na przykład. Paski sobie skróciłem, że mi dość mocno dociska do twarzy (bo są ciężkie dość, w VR D2 chociaż akumulator masz z tyłu głowy na opasce) i odnoszę wrażenie, że mam za dużą twarz do nich... ;-) Gdyby były ciut większe, to nie byłoby źle, no ale nie można mieć wszystkiego...
Walkera Rodeo 110 i F210
Mateusz1988
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 04 kwie 2016, 07:11

Re: Zestaw fpv do bugsa 3

Post autor: Mateusz1988 »

Jakbym nie naciagal paskow to albo za luzne albo zsuwaja sie. Czasami sa zakresy ktore mozna przestawiac z moca, wtedy juz wszystko jest zgrane jak byc powinno.
grryf
Posty: 122
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2017, 18:53
Lokalizacja: Białystok

Re: Zestaw fpv do bugsa 3

Post autor: grryf »

Greif pisze:
grryf pisze:Aha, ojtam, nic nie tracisz :-P
Powiedziałem już sobie, że pieprze to i zostanę przy tych goglach co mam, bo musiałbym zaś je oddać i stówkę więcej zapłacić... do latania po ogródku i sąsiedniej łące mi wystarczy...
BTW wiesz co znaczy Greif po niemiecku? ;-)
Oja, dodajemy siebie do znajomych! :-D

Mi się paski rozciągają i od czasu do czasu poprawiam. Widze apke poprzez przeswit dolny - przez co moge na chwile zerknac na np trimy. Czasami apka odbija słońce i mnie oslepia. Nie jest źle.
PUDA D240 4S + OmniNXT F7 + Tekko32 35A + F40 III 2400KV
ODPOWIEDZ