XM+ SBUS INFO O BATERII

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Anthoniz
Posty: 63
Rejestracja: środa 27 sty 2016, 09:59
Lokalizacja: Gdańsk

XM+ SBUS INFO O BATERII

Post autor: Anthoniz »

Witam,
Czy jest opcja żeby xm+ przez sbusa pokazał mi napięcie baterii na taranisie qx7. Wczoraj nad tym siedziałem nie mogłem do tego dojść. Moje FC to dys F4 pro v2. Oczywiście jak narazie nie mam fpv.
Verid na szeryfa...
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: XM+ SBUS INFO O BATERII

Post autor: szaman89 »

Nie ma takiej opcji gdyż Twój odbiornik nie posiada telemetrii.
Anthoniz
Posty: 63
Rejestracja: środa 27 sty 2016, 09:59
Lokalizacja: Gdańsk

Re: XM+ SBUS INFO O BATERII

Post autor: Anthoniz »

Tak właśnie myślałem, czyli do czasu gdy dokupie fpv moge zapomnieć o info na temat baterii?
Verid na szeryfa...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: XM+ SBUS INFO O BATERII

Post autor: Verid »

No coś ci musi przesłać tą telemetrię. Skoro szaman89 twierdzi że twój odbiornik nie da rady to pozostaje ci szukać innych metod jak np. nałożenie OSD na obraz bądź zmiana odbiornika na taki z telemetrią.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: XM+ SBUS INFO O BATERII

Post autor: szaman89 »

Twoje fc posiada osd więc zostaje napięcie na osd lub wymiana XM+ na XSR lub R-XSR. Ogólnie wymiana odbiornika to niegłupi pomysł bo zyskujesz telemetrię, skrypty lua, pidowanie z poziomu apki.
Anthoniz
Posty: 63
Rejestracja: środa 27 sty 2016, 09:59
Lokalizacja: Gdańsk

Re: XM+ SBUS INFO O BATERII

Post autor: Anthoniz »

Jaki ma najlepszy range? Ale myślę że narazie sobie daruje wolę kupić fpv i przez osd, to mój pierwszy dronik a widzę że bez fpv to nie latanie, wczoraj przy pierwszych testach to zauważyłem gdy mało drona nie zgubiłem.
Verid na szeryfa...
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: XM+ SBUS INFO O BATERII

Post autor: pma_ »

Oba mają zasięg większy niż ci potrzeba na razie, do r-xsr możesz podpiąć xm+ i mieć dodatkowe diversity.
Jak używasz betaflight (nie jestem pewny iNav) możesz pomyśleć o używaniu FPort zamiast s-bus+telem.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Anthoniz
Posty: 63
Rejestracja: środa 27 sty 2016, 09:59
Lokalizacja: Gdańsk

Re: XM+ SBUS INFO O BATERII

Post autor: Anthoniz »

Ok, wszystko już wiem.
I mam pytanko odnośnie nadajnika fpv, zamysł mam taki żeby kupić google z odbiornikiem(pewnie jakies eachine) i do tego musze nabyć nadajnik i kamerkę.
Co możecie polecić odnośnie nadajnika?
Nad googlami też mam dylemat, czy Eachine EV800D https://www.banggood.com/Eachine-EV800D ... rehouse=CN
czy może Eachine VR D2 Pro https://www.banggood.com/Eachine-VR-D2- ... rehouse=CN
Verid na szeryfa...
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: XM+ SBUS INFO O BATERII

Post autor: pma_ »

Gogle to temat rzeka, umów się z kimś kto lata i sprawdź jakie ci pasują.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: XM+ SBUS INFO O BATERII

Post autor: Verid »

Anthoniz - tak jak pma_ pisze, mierzyć za wszelką cenę. Zlot, piknik modelarski czy choćby najbliższa miejscówka lub kontakt z kimś latającym w okolicy. Żebyś nie skończył jak ja - z drogimi goglami które za nic w świecie mi do mordy nie chcą pasować.
Ten wredny...
Anthoniz
Posty: 63
Rejestracja: środa 27 sty 2016, 09:59
Lokalizacja: Gdańsk

Re: XM+ SBUS INFO O BATERII

Post autor: Anthoniz »

Ja zbyt wielkiego wyboru nie mam z racji $$$, chodzi mi tu bardziej o aspekty techniczne tych googli. To są raczej jedyne dwie opcje na jakie mnie stać. A co z nadajnikiem? Macie coś sprawdzonego?
Verid na szeryfa...
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: XM+ SBUS INFO O BATERII

Post autor: pma_ »

Na dziś to bym brał jakieś AKK ze smartaudio
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: XM+ SBUS INFO O BATERII

Post autor: Verid »

Nie podałeś (albo przeoczyłem) do czego ten dronik. Jak filmowy (znaczy taki trochę większy) to ja sobie chwalę TM600 od Foxeer'a. Mam w Phantomie i się sprawdza.
Ten wredny...
Anthoniz
Posty: 63
Rejestracja: środa 27 sty 2016, 09:59
Lokalizacja: Gdańsk

Re: XM+ SBUS INFO O BATERII

Post autor: Anthoniz »

Znaczy niby racer ale na starej ramie 250, nie mam parcia na szybkie latanie(jak narazie), bardziej właśnie interesuje mnie filmowanie. Myślałem że zmieszczę się do 600 gram ale chyba nie wyszło... Ten Foxeer taniutki więc chyba wezmę. A co myślicie na temat tych odbiorników fpv na androida? Mam teraz troche wydatków a bardzo chciałbym coś już widzieć. Kupiłbym kamerkę,nadajnik i ten odbiorniczek i miałbym fpv na telefonie. A za jakiś czas bym sobie google trzasnął. Chciałbym poznać wady tego urządzenia. Czytałem opinie że to bezsensu ale do konca wakacji nie będzie mnie raczej stać na kupno googli bo wiadomo kobita wyjazdy wakacyjne wymyśla, telefon mi się sypie itd. Dzięki panowie za pomoc ;)

EDIT:
Co to jest smartaudio?
Tych nadajników jest tyle że sam nie wiem co wybrać. Na jakie parametry zwracać uwagę..
Wiem tyle że 5.8G
Verid na szeryfa...
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: XM+ SBUS INFO O BATERII

Post autor: pma_ »

Na szybko to sobie kup mały monitor 5", i zamontuj w kartonowym pudle i będziesz miał co oglądać (było na forum)
Telefon odpada z powodu opóźnień
co do smartaudio to google wyłączyli?
do nadajnika cie interesuje moc max (200mW wystarcza, więcej nić 600 nie trzeba) łatwość zmieniania kanałów jeśli będziesz latał z innymi (mikroprzełączniki są max up...) i smartaudio do zmniejszenia mocy co 25mW jak nie latasz bo to się grzeje.
Do tego parę sparowanych anten potrzebujesz, koniczyny wystarczą na początek, pamiętaj o tej samej polaryzacji i pasujących wtyczkach (SMA vs RP-SMA)
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
ODPOWIEDZ