Dron F450 i pytania,

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Mateusz1988
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 04 kwie 2016, 07:11

Re: Dron F450 i pytania,

Post autor: Mateusz1988 »

Nigdy nie kozaczylem i nie udaje ofiary losu. Nigdy nie grozilem tobie co bedzie gdy sie spotkamy czytaj sie zrozumieniem. Ale to chyba za ciezkie. Ty widze. Ie potrafisz przystopowac. Sam wlozyles soboe w usta cos czego z moich nigdy nie wyszlo. Pomijam to. Twoj spospb odzywek do mnie normalny nie jest. I zapewne nie tylko ja tak to odbieram. Trudno widze ze nie dojdizemy do porozunienia. Ja tez nie mam czego tu szukac. Bo z kazda moja odpowoedzia bedzie atak. Po co te twoje dogryzko? Nie nie ma sensu reki wyciagac. Trudnio usun moje konto. Szkoda mi sie szarpac z toba. Te twoje cytaty z pozwoleniami i zyczeniami...piszesz wyszlo jak zwykle co znasz mnie? Nie znasz nie gadaj. Żadnych obietnic ci nie skladalem. Powoedzialem tylko ze przez monitor jestes cwaniak ale ciekawe czy to samo bys mi ppwoedzial w twarz ale to 2 rozne sprawy a teraz ty sobie cos dopowiadasz. Nikt nie bedzie robic ze mnie szmaty. Ani ty ani nikt inny takimi tekstami. Trudno. Moja osoba na tym forum nic nie wniosla to prawda ale nie znaczy ze mozesz sobie robic ze mna jazdy. Wyciagnalem reke... Nie to nie. Jezeli beda szly w moja strone jakies obelgi. Zglosze sprawe wtedy bedziemy mieli okazje pogadac. Wroce jeszcze do mojego usunietego postu jak i pozniej postu po twoim ataku odnosnie tajemnic nasa. To byla ironia ktorej ty nie wychwyciles...no coz. Nie ma sensu dalej tematu ciagnac. 2os odpisaly normlanie wiec i ja im normlanie. Nie ejstem obrazony jak uwazasz. Bo te forum mialo byc odskocznia od codziennosci jak i modele. Szkoda tylko ze tak jest a nie inaczej. Nie bede sie wiecej wypowoadal poniewaz to walka z wiatrakami. Nie zmienimy tego w zasadzie 1 os tego nie zrobi. Najlepiej usunac cala dyskusje do momentu tematu aktualnego. I temat spiny uwazam za zakonczony.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Dron F450 i pytania,

Post autor: Verid »

Jakiekolwiek zapewnienia że na żywo usłyszałbyś to samo co przeczytałeś nie mają sensu bo już sobie ubzdurałeś że będzie rozdźwięk. Nie wiem o jakim "porozumieniu" sobie roisz bo nie ma tu miejsca żadna dyskusja. Zostałeś poinformowany o pewnych faktach nt. panujących tu zasad a nie zaproszony do dyskusji na ich temat. To że cię to zakuło w końcówce pleców - no cóż, już pisałem jakie to ma znaczenie. Tak samo jak obecna poza na wielkie oburzenie, groźby gdzie to nie doniesiesz i jaki to nie będziesz wtedy gadatliwy, ściema o ironii (na tym Truck RC też musiałeś nieźle podpaść, pewnie w równie głupawy sposób skoro masz takie traumatyczne wspomnienia) i gorzkie żale jak to okrutnie zostałeś potraktowany.
Ten wredny...
Mateusz1988
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 04 kwie 2016, 07:11

Re: Dron F450 i pytania,

Post autor: Mateusz1988 »

Drogi szeryfie. Owszem bylem na rc truck ale odejscie nie bylo ppwodem spiny. Bo takowej nie mialem. Od 12lat jestem na rc trial takze bez zadnychbspin. Ale nie bede opisywal wszystkiego. Nie interesuje mnie co ty sobie w glowce ubzdurales ale nie wiesz co ja sobie w swojej ubzduralem. Takze... Powiem ci tylko tak bo widze ze naprawde nie da sie z toba rozmawiac. Jest tylko jedna sluszna racja czyli racja verida.niech tak bedzie i dalej musl tak jak myslisz o mnie. Nie chce mi sie z bledu ciebie wyprowadzac. Jako rozdzwiek czego?? Precyzuj. Jezeli jest to mozliwe to prosilbym o usuniecie zbednych postow i powrot do tematu. Niech zrobi to osoba chętna do wykonania tej czynnosci.Szanowny Pan Verid niestety woli zajmowac sie glupota niz posprzataniem tematu.


Jak sprawdzic domowym sposobem ile quad jest w stanie uniesc. Smigla 10x4.5 pakiet 3s i silniki emax 2212/2213 sa jakies wzory aby chociaz w przybliżeniu sie dowiedziec bez prób?
Lucfindal
Posty: 269
Rejestracja: środa 20 sie 2014, 23:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Dron F450 i pytania,

Post autor: Lucfindal »

Jakie kV tych silników ?


ecalc.ch - najlepiej opłacić, aby mieć dostęp do wszystkich opcji, bo tak masz loterię i musisz szukać przybliżonych gratów

http://3dinsider.com/drone-payload/

https://www.google.com/search?ei=H-z6Wp ... 6XQIiqd2lw
Mateusz1988
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 04 kwie 2016, 07:11

Re: Dron F450 i pytania,

Post autor: Mateusz1988 »

Z tego co udalo mi sie dowiedziec sa to silniki 2213-tak na nich pisze.Ale wpisujac gdziekolwiek wyskakuja 2212/13. 4pcs 2212 920kv / 1000kv Motor

Na motorach jest 935kv
Dzieki za linki, jak czlowiek nie wie jak szukac to musi pytac. Przestudiuje sobie je.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Dron F450 i pytania,

Post autor: Verid »

Mateusz1988 pisze:Owszem bylem na rc truck ale odejscie nie bylo ppwodem spiny
Tego się nie dowiemy jak naprawdę było ale jak prezentowałeś tam taki sam kunszt interlokutorski jak tu to nie dziwię się odejściu.
Mateusz1988 pisze:Powiem ci tylko tak bo widze ze naprawde nie da sie z toba rozmawiac.
A ten dalej swoje...ciekawe kiedy wreszcie dojdzie ci gdzieś tam między uszy że nie prowadzimy rozmowy/dyskusji/dialogu czy jak tam masz ochotę sobie to ochrzcić więc możesz spokojnie porzucić tą nomenklaturę, tak samo jak ten poprzedni bełkot o "porozumieniu". Dostałeś informację. Tyle i tylko tyle. To nie jest coś co podlega dyskusji ani ty nie kwalifikujesz się jako partner do rozmowy w tym temacie a tym bardziej jako podmiot moich myśli.
Mateusz1988 pisze:Jako rozdzwiek czego?? Precyzuj.
Przeczytaj jeszcze raz, tym razem z udziałem szarych komórek to ci doprecyzowanie nie będzie potrzebne.
Mateusz1988 pisze:Jezeli jest to mozliwe to prosilbym o usuniecie zbednych postow i powrot do tematu.
I tak się niebawem stanie. Póki co powisi to chwilę jako memento dla innych potencjalnych niedopieszczonych.
Mateusz1988 pisze:Szanowny Pan Verid niestety woli zajmowac sie glupota niz posprzataniem tematu.
Z tym "woli" to bym nie przesadzał ale niestety, w związku z tym że w dalszym ciągu nie raczysz zaprezentować krzty mądrości muszę się zajmować tym co z siebie wykrzesałeś a co tak ładnie podsumowałeś...głupotą.
Mateusz1988 pisze:Jak sprawdzic domowym sposobem ile quad jest w stanie uniesc.
Wzorów nie ma - albo wspomniany ecalc albo robisz hamownię z wagi kuchennej, regla i serwotestera, sprawdzasz maksymalny ciąg jednego silnika i mnożysz 4x czy ile tam ramion masz. Kopter lata poprawnie gdy masa całkowita wynosi około 1/3 sumarycznego maksymalnego ciągu silników. Im bliżej 1/2 tym bardziej jest mulasty na drążkach i potrzebuje więcej czasu na reakcję na czynniki zewnętrzne.
Ten wredny...
Mateusz1988
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 04 kwie 2016, 07:11

Re: Dron F450 i pytania,

Post autor: Mateusz1988 »

Niestety TRUCK nie moja brocha wiec podziekowalem. Reszty nawet nie bede komentowal.
Waga..... myslalem o bardziej hardkorowym podejsciu z waga tylko nie wiem czy to ma sens. Mala waga elektroniczna (wedkarska) ale podpieta do quada. Juz mi sie nie chce wykrecac silnika chociaz to moment. Pobawie sie wieczorem jak wroce z firmy. Czytalem o tych smiglach ze to trzeba do KV dobierac.Czy faktycznie tak jest czy mozna zalozyc powiedzmy 7x4.5 lub wieksze jak 10? JAk to wplynie na silniki oraz na pakiet?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Dron F450 i pytania,

Post autor: Verid »

Mateusz1988 pisze:Waga..... myslalem o bardziej hardkorowym podejsciu z waga tylko nie wiem czy to ma sens.
Odradzam ze względów bezpieczeństwa. Bujnie ci kopterem na boki i będziesz wyglądał jak po seksie z niszczarką do dokumentów.
Mateusz1988 pisze:Czytalem o tych smiglach ze to trzeba do KV dobierac.
Faktycznie tak jest. Zbyt duże śmigło doprowadzi do przeciążenia i w efekcie spalenia silnika, zbyt małe nie odda efektywnie przyłożonej mocy i tylko będzie hałasowało zamiast ciągnąć maszynę. To z resztą kolejny powód dla którego warto skonstruować choćby najprostszą hamownię i doposażyć ją w wattmiarkę. Tabelki producentów, mimo że z reguły wystarczające jako punkt odniesienia z reguły opisują tylko kilka gabarytów śmigieł w jednym rodzaju - najczęściej nie te akurat które są pod ręką.
Ten wredny...
Mateusz1988
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 04 kwie 2016, 07:11

Re: Dron F450 i pytania,

Post autor: Mateusz1988 »

Producent podaje przy 3s 1045 a przy 4s 8045 i takich uzywam. Z ta waga tak sie smieje bo widzialem co potrafi narobic quad. Ciag podaje na silnik to 850gr. A faktycznie ile to trzeba zmierzyc.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9757
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Dron F450 i pytania,

Post autor: pawelsky »

Verid pisze:Faktycznie tak jest. Zbyt duże śmigło doprowadzi do przeciążenia i w efekcie spalenia silnika, zbyt małe nie odda efektywnie przyłożonej mocy i tylko będzie hałasowało zamiast ciągnąć maszynę.
Dodajmy ze zwracac uwage nalezy nie tylko na rozmiar smigla ale rowniez jego skok.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Dron F450 i pytania,

Post autor: Verid »

Mateusz1988 pisze:Z ta waga tak sie smieje bo widzialem co potrafi narobic quad.
Nie każdy to wie więc wolę zawczasu ostrzec - tragedii z tego powodu już dość było.
Mateusz1988 pisze: Ciag podaje na silnik to 850gr. A faktycznie ile to trzeba zmierzyc.
I prawdopodobnie tyle będzie a nawet ciutke więcej ponieważ dane producenta z reguły (choć nie zawsze) są podawane dla napięcia nominalnego baterii a ty najpewniej będziesz testował na w pełni naładowanej. Liczę że otrzymasz jakieś 900g na silnik przy 1045 SF i minimalnie mniej jeżeli zamiast SF używasz E lub o podobnym profilu.
pawelsky pisze:Dodajmy ze zwracac uwage nalezy nie tylko na rozmiar smigla ale rowniez jego skok.
Amen.
Ten wredny...
Mateusz1988
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 04 kwie 2016, 07:11

Re: Dron F450 i pytania,

Post autor: Mateusz1988 »

Dokladnie. Niestety porzegnalem sie przed chwila z FPV nadajnikiem BOSCAM...zadna strata ale... Jezeli chodzi o smigla, macie jakies konkretne modele? Przy dronie mialem nylonowe i takie zakupilem na zapas. Czy tu firma ma jakies znaczenie? nylonowe sa bardzo tanie i poki nie zaliczyl kreta nic sie nie dzialo.Zdarza sie ze w locie samoczynnie smigla swoje zycie dron swoje?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Dron F450 i pytania,

Post autor: Verid »

Mateusz1988 pisze:macie jakies konkretne modele?
HQProp i APC jeżeli mówimy o polecanych firmach.
Mateusz1988 pisze:Czy tu firma ma jakies znaczenie?
Tak. Mam bardzo złe doświadczenia z Gemfanami w używanym przez ciebie rozmiarze. Potrafiły wpaść w furkotanie co powodowało ogłupienie FC i niekontrolowane zachowanie koptera.
Ten wredny...
Mateusz1988
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 04 kwie 2016, 07:11

Re: Dron F450 i pytania,

Post autor: Mateusz1988 »

Dobra wskazowka. Poki mam te to beda te nylony ale poszukam markowych smigiel bo poki co nie mam zadnych porownan z smiglami roznych firm.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Dron F450 i pytania,

Post autor: Verid »

Mateusz1988 pisze:Poki mam te to beda te nylony
Firma a materiał to dwie różne rzeczy. Wszystkie trzy firmy o których wspomniałem produkują nylonowe śmigła i na takich właśnie latałem. Pytanie jakiej firmy nylony tobie się trafiły. Węglowe dobre są wyraźnie droższe, na węglowe tanie szkoda życia i maszyny. Drewniane to inna liga (przede wszystkim cenowa) i nie używałem.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ