Zamawianie w Aliexpress

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

skazi
Posty: 1430
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: skazi »

hornet2 pisze:
maxiiii pisze:Deklaracja na przesyłce nie ma znaczenia i nikt na to nie patrzy a w szczególności UC. Przesyłki do cła idą czysto losowo. Najczęściej do sprawdzenia idą przesyłki o gabarytach pudełek od telefonu. Wiadomo dlaczego.
Czy te 200 $ to jeden towar?

Tak , te 200$ to jeden towar . A Wam przy zakupie z Chin droższego koptera udawało się uniknąć podatku ?
Zrozum że to nie chodzi o cenę tylko o gabaryty i ciężar paczki, cena na deklaracji i tak będzie pewnie zaniżona.
Przykład, szansa na to że paczka z np. kartą SD za 100$ trafi do ovatowania jest praktycznie zerowa, a paczka np. 2kg i dużych gabarytach w której graty kosztowały 20$ raczej pewna.
No ale łudź się nadal że vatu nie zapłacisz, możesz żyć nadzieją jeszcze pewnie koło miesiąca :-)
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: hornet2 »

skazi pisze:
hornet2 pisze:
maxiiii pisze:Deklaracja na przesyłce nie ma znaczenia i nikt na to nie patrzy a w szczególności UC. Przesyłki do cła idą czysto losowo. Najczęściej do sprawdzenia idą przesyłki o gabarytach pudełek od telefonu. Wiadomo dlaczego.
Czy te 200 $ to jeden towar?

Tak , te 200$ to jeden towar . A Wam przy zakupie z Chin droższego koptera udawało się uniknąć podatku ?
Zrozum że to nie chodzi o cenę tylko o gabaryty i ciężar paczki, cena na deklaracji i tak będzie pewnie zaniżona.
Przykład, szansa na to że paczka z np. kartą SD za 100$ trafi do ovatowania jest praktycznie zerowa, a paczka np. 2kg i dużych gabarytach w której graty kosztowały 20$ raczej pewna.
No ale łudź się nadal że vatu nie zapłacisz, możesz żyć nadzieją jeszcze pewnie koło miesiąca :-)
Pytałem czy wasze paczki o większej wadze i gabarycie unikały opłat celnych ? Moją dotychczasową największą przesyłką z Chin był helik 450- tka . Zamówiony na Ebayu .Waga przesyłki 1,0kg . Wymiary paczki 60,5 x 18 x25 cm . Paczka przeszła przez celny . Przykładowo taka paczka z Phantomem jest i większa i cięższa . Nie wspomnę o cenie . W Europie kupujecie tego koptera by uniknąć podatku ?
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
krzyszo
Posty: 118
Rejestracja: piątek 17 lis 2017, 09:33
Lokalizacja: Jawor

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: krzyszo »

Tak , te 200$ to jeden towar . A Wam przy zakupie z Chin droższego koptera udawało się uniknąć podatku ?
Zrozum że to nie chodzi o cenę tylko o gabaryty i ciężar paczki, cena na deklaracji i tak będzie pewnie zaniżona.
Przykład, szansa na to że paczka z np. kartą SD za 100$ trafi do ovatowania jest praktycznie zerowa, a paczka np. 2kg i dużych gabarytach w której graty kosztowały 20$ raczej pewna.
No ale łudź się nadal że vatu nie zapłacisz, możesz żyć nadzieją jeszcze pewnie koło miesiąca :-)
Pytałem czy wasze paczki o większej wadze i gabarycie unikały opłat celnych ? Moją dotychczasową największą przesyłką z Chin był helik 450- tka . Zamówiony na Ebayu .Waga przesyłki 1,0kg . Wymiary paczki 60,5 x 18 x25 cm . Paczka przeszła przez celny . Przykładowo taka paczka z Phantomem jest i większa i cięższa . Nie wspomnę o cenie . W Europie kupujecie tego koptera by uniknąć podatku ?

Na UC (VAT) nie ma "jednego przepisu", musisz zrozumieć.
Ale tak jak podpowiadają koledzy duże znaczenie, większe niżeli deklaracja, ma ciężar i gabaryt.
Dodatkowo sposób dostawy, czy standard czy coś odbiegającego od standardu.
Mi Bugsa nie oclili. 210 tki także, z tym że tutaj świadomy tego, składałem część po części.
Obawiałem się vatu na silniki emax x4, ale zamówilem bez pudełek i przeszły.
Na youtube znajdziesz mnie pod
ChrisRC_FPV

Moje latadła; VX210, HEXA F550, 250stka HSKRC freestyle (realnie 240)
kajoj333
Posty: 17
Rejestracja: piątek 09 mar 2018, 23:23
Lokalizacja: Gryfino

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: kajoj333 »

Zamawiałem wiele rzeczy na Ali i mam szczęście. Z podobnych gabarytów był to rzutnik Led i celny chyba nawet go nie zatrzymał. Kolega znów zamawiał radio i miał pecha. Nie ma na to zasady
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: pma_ »

Część moich paczek przechodzi przez UC (widać w tracker) ale idzie po prostu dalej (ostatnio np laser 3W)
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: maxiiii »

Przez UC idą wszystkie przesyłki ale nie każda podlega kontroli.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: pma_ »

tak masz rację, jak kontrolują to pojawia się to w tracker
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: hornet2 »

Przestrzegam przed fałszywymi numerami trackingu !
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: Adrián »

Ale jak przestrzegasz?
Skąd będziesz wiedział, czy to do Ciebie jest zaadresowane?
Dopiero na samym końcu, gdy już widać w trakingu nie tą miejscowość doręczenia.
Ale to już późno, bo czekasz miesiąc, czy dwa na przesyłkę i tak nie Twoją.

Dzięki temu, że dasz mu 5 gwiazdek i nie napiszesz o tym w komentarzu, następny tez się może naciąć.
To, że oddał Ci pieniądze, to nie znaczy, że nie powinieneś o tym napisać w komentarzu.
Dać mu takie gwiazdki, na jakie zasłużył.
Plus za oddanie pieniędzy a minus za złe zaadresowanie, lub co bardziej pewne, nie dla ciebie to była przesyłka, bo w końcu została doręczona, to jak poczta mogła komuś doręczyć Twoją przesyłkę?
Jak miała traking, to w PL jest to co najmniej polecony. Wymagane jest podanie np dowodu osobistego przy odbiorze.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: hornet2 »

Nie dam gościowi tych 5 gwiazdek . Kasę oddał bo i tak łasko nie robił . Dobrze wiedział że mnie wykutał . Czy ze sporem czy bez sporu kasę i tak musiał oddać . Właśnie w tym cały problem ! Gościu robi to cwanie z tym fałszywym trackingiem . Prawie do końca jest się przekonanym że śledzi się swoją przesyłkę . Przesyłka w Polsce wędrowała tak jak powinno być . Pojawiła się na Wer Warszawa . Z Warszawy została przekazana na Wer Wrocław . I z Wer Wrocław zamiast powędrować do UP Jawor powędrowała do UP Św. Katarzyna miejscowości pod Wrocławiem . Nie mogła do mnie powędrować bo po prostu nie była do mnie zaadresowana ! Z początku mówili mi że na adresie przesyłki jest moje imię i nazwisko . Ale okazało się później że nawet imię i nazwisko jest kogoś innego .

Nie ma co bagatelizować tego bo naprawdę niektórzy mogą mieć problem . To że mnie akurat udało się szczęśliwie załatwić sprawę nie oznacza że innym też to się może udać . Aliexpress taką przesyłkę z fałszywym numerem ma w swoim systemie zarejestrowaną z adresem do Ciebie . I gdy ją odbiera ktoś inny oni u siebie odnotowują że to Ty ją odebrałeś bo na trackingu mają że dostarczona adresatowi . Ja miałem to szczęście że Poczta Polska mi pomogła i otrzymałem pełny adres adresata do którego poszła rzekoma moja przesyłka . Wysłałem te dane sprzedawcy i od razu oddał mi kasę . Sami wiecie teraz ta ochrona danych . Może być problem z uzyskaniem takich informacji . Co więcej ! Przy odbiorze przesyłki niekoniecznie musi być podpis adresata .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: Adrián »

Dlatego, powinno się to zrobić przez spór na Ali, może dzięki takiej informacji, dostał by ostrzeżenie od nich. A tak, to tylko można mu nabluzgać w komentarzu i nic więcej.

Ewidentnie, jest to przekręt.
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: piwko »

Za takie zachowanie nie należy się nawet jedna *. I trzeba to pisać w komentarzu. A nie piać nad tym jaki to dobry sprzedawca, bo oddał to co nasze... W dodatku po iluś miesiącach.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: hornet2 »

Co ciekawe to nie sprzedawca tylko Aliexpress próbował robić mi problemy . Nie trafiało do nich me tłumaczenie że dostałem od sprzedawcy fałszywy numer trackingu . Stali przy swoim że w ich bazie danych jest to moja przesyłka i u nich widnieje że już ją otrzymałem . Sam sprzedawca nie stwarzał żadnych problemów . Dobrze wiedział że tej przesyłki w ogóle do mnie nie wysłał . By nie mieć dymu dobrowolnie oddał mi kasę . Dostał by ode mnie te 5 gwiazdek gdyby rzeczywiście wysłał mi tą przesyłkę a ona w transporcie gdzieś tam zaginęła . No zdarza się w tym przypadku nie jego wina . A tak to gościu mnie oszukał . Mógł napisać skoro nie zgadzam się na dodatkową opłatę za przesyłkę która notabene jest darmowa to oddaje mi kasę . A on cicho siedział próbując zrobić jakiś przekręt . Z początku nawet nie odpowiadał na moje maile .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: Z.W15 »

hornet2 pisze:Co ciekawe to nie sprzedawca tylko Aliexpress próbował robić mi problemy . Nie trafiało do nich me tłumaczenie że dostałem od sprzedawcy fałszywy numer trackingu . Stali przy swoim że w ich bazie danych jest to moja przesyłka i u nich widnieje że już ją otrzymałem . Sam sprzedawca nie stwarzał żadnych problemów . Dobrze wiedział że tej przesyłki w ogóle do mnie nie wysłał . By nie mieć dymu dobrowolnie oddał mi kasę . Dostał by ode mnie te 5 gwiazdek gdyby rzeczywiście wysłał mi tą przesyłkę a ona w transporcie gdzieś tam zaginęła . No zdarza się w tym przypadku nie jego wina . A tak to gościu mnie oszukał . Mógł napisać skoro nie zgadzam się na dodatkową opłatę za przesyłkę która notabene jest darmowa to oddaje mi kasę . A on cicho siedział próbując zrobić jakiś przekręt . Z początku nawet nie odpowiadał na moje maile .
A sobie to nie masz nic do zarzucenia!
widziales ze to swierzak na ali,nie ma komentarzy i nie jest sprzedawca- pewniak.
w calej tej sprawie to widze ze bardziej to on ma balagan u siebie i to bylo powodem calego zamieszania, niz proba zrobienie ciebie w jajko
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: hornet2 »

Nie wiem co on tam ma ? Szukałem sprzedawcy który nie wysyła tego "drona " kurierem . Bg , TomTop , Gear , Geekb i inni . Wszyscy wysyłali tylko kurierem . Jedynie na Ali była możliwość zwykłej wysyłki . Stąd taka a nie inna decyzja . Kurierem na 100% byłby podatek . Zwykłą 50 na 50 % .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
ODPOWIEDZ