Wibracje a nagranie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

credens
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 07 gru 2014, 19:59
Lokalizacja: Zambrów

Wibracje a nagranie

Post autor: credens »

Witam. Oto Wykres drgań z pixhawka podczas lotu:
Obrazek

Pixhawk bez podstawki antywibracyjnej. Smigła silniki wyważone.

To gimbal z GLB na storm32:
Obrazek

kamerka SjCam 5000+ elite.

A to nagranie:


Gumki w gimbalu testowane każdego rodzaju, wszystkie dosępne na allegro, bez poprawy. Po spięciu gimbala na sztywno również bez poprawy. W bezwietrzną pogodę jest lepiej, aczkolwiek do ideału dużo brakuje. Pixhawk "autotunowany" oraz dostrajany ręcznie, podobnie gimbal pidowany zgodnie z poradnikami na youtube i nic. Zauważyłem przy testach "naziemnych", dość ostro machając kopterem jednocześnie obserwując wykres wychylenia czujnika że gimbal nie nadąża z utrzymaniem poziomu i zawsze te +- 0.5~1 stopnia zostaje w tyle i dopiero po ułamku sekundy wyrównuje. Może to w tym tkwi problem?
Waldek 1964
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 31 paź 2016, 11:30
Lokalizacja: Olsztynek

Re: Wibracje a nagranie

Post autor: Waldek 1964 »

To jest nas dwóch .Mam dokładnie taki zestaw ten sam gimbal, taką samą kamerę .Walczę kolejny miesiąc i jest podobnie,raz jest prawie idealnie a na tych samych ustawieniach przy innej pogodzie jest już słabo.Podeślij ustawienia gimbala wszystkie parametry .Wieczorem wstawię swoje ustawienia może do czegoś dojdziemy.A może ktoś inny wstawi swoje ustawienia dla porównania.
credens
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 07 gru 2014, 19:59
Lokalizacja: Zambrów

Re: Wibracje a nagranie

Post autor: credens »

Szczerze to zastanawiam sie nad phantomem, chce w koncu normalnie nagrywac, a nie ciagle kombinowac z ustawieniami.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ