Muzyka przez bluethooth w samochodzie

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Muzyka przez bluethooth w samochodzie

Post autor: Piotrowy »

Może ktoś z tu obecnych zna jakąś aplikacje na androida, która zmusi zestaw głośnomówiący w samochodzie do odtwarzania muzyki ?
System nagłaśniający w samochodzie jest dosyć rozbudowany i podpinanie jakiś specjalnych transmiterów nie za bardzo mi się uśmiecha - do Audi drogie i brak zamienników.
Gambit80
Posty: 11
Rejestracja: piątek 16 lut 2018, 17:54

Re: Muzyka przez bluethooth w samochodzie

Post autor: Gambit80 »

Powinno dzialac automatycznie przez BT.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka przez bluethooth w samochodzie

Post autor: analogowy »

Powinieneś w zestawie nagłośnieniowym w samochodzie mieć możliwość wybrać jako źródło BT.
Tak to działa przynajmniej u mnie.
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka przez bluethooth w samochodzie

Post autor: Piotrowy »

Gambit80 pisze:Powinno dzialac automatycznie przez BT.
Działa, ale tylko mowa podczas połączenia telefonicznego. Muzyki nie przepuszcza :-(
analogowy pisze:Powinieneś w zestawie nagłośnieniowym w samochodzie mieć możliwość wybrać jako źródło BT.
Tak to działa przynajmniej u mnie.
No niestety w nie mam wyboru (starsza wersja samochodu). Zgłasza się tylko zestaw telefoniczny.

Dlaczego zacząłem się zastanawiać, bo są aplikacje w telefonie np. niektóre nawigacje, które potrafią czasowo wyciszyć radio i przez bluethooth dać głos lektora :roll:

Bo skoro lektor gada, to może zagra też muzyka z telefonu ;-)
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Muzyka przez bluethooth w samochodzie

Post autor: volender »

a dają ten głos w dobrej jakości?

Bo połączenie BT (profil BT) dla zestawu słuchawkowego/głośnomówiącego jest dużo gorszej jakości, niż dla muzyki (profil A2DP)
Awatar użytkownika
Japim
Posty: 342
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 09:19
Lokalizacja: Warszawa/ Zachod
Kontakt:

Re: Muzyka przez bluethooth w samochodzie

Post autor: Japim »

Niestety może tak być, że BT samochodowy nie obsługuje muzyki. Mam dołożony do samochodu zestaw Nokia i profil sprzętowy widziany jest TYLKO jako słuchawka a nie jako głośnik. I żebym nie wiem co robił to nie udało mi sie zmusić do współpracy. Po prostu Nokia zgłasza się jako słuchawka i nie przekonałem jej ani telefonu.

Na tą okoliczność kupiłem sobie takiego dyngsa: Xiaomi ROIDMI 3S. I muzyka idzie przez radio :)
Pozdrawiam,
Przemek
Awatar użytkownika
automaciek
Posty: 1035
Rejestracja: wtorek 16 paź 2012, 08:03
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: Muzyka przez bluethooth w samochodzie

Post autor: automaciek »

Możesz zmienić zestaw HF na taki co obsługuje BT audio (tylko nie żeby grał swoim wzmacniaczem, tylko kablem do wejścia AUX radia w samochodzie). Można też kupić u Chińczyków płytkę z BT audio i podłączyć do AUX radia w aucie. Trzecia opcja to "zmieniarka USB z funkcją BT", jeśli istnieje :).
Zapraszam na: http://automaciek.webhop.net oraz na miniblog modelarza: http://automaciek1.esy.es/
Nowy członek rodziny : PENTAX K-S2 https://www.flickr.com/photos/141377769@N08/
Awatar użytkownika
Japim
Posty: 342
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 09:19
Lokalizacja: Warszawa/ Zachod
Kontakt:

Re: Muzyka przez bluethooth w samochodzie

Post autor: Japim »

automaciek pisze:Możesz zmienić zestaw HF na taki co obsługuje BT audio (tylko nie żeby grał swoim wzmacniaczem, tylko kablem do wejścia AUX radia w samochodzie). Można też kupić u Chińczyków płytkę z BT audio i podłączyć do AUX radia w aucie. Trzecia opcja to "zmieniarka USB z funkcją BT", jeśli istnieje :).
Piotrowy pisze: System nagłaśniający w samochodzie jest dosyć rozbudowany i podpinanie jakiś specjalnych transmiterów nie za bardzo mi się uśmiecha - do Audi drogie i brak zamienników.
Chyba ciężko i drogo będzie wymienić system HF w samochodzie...
Opcja z plytką BT audio wpięta w AUX radia wymagać będzie trochę zabawy i podprowadzenie zasilania.
Zaproponowany Roidmi działa jak ładowarka (i to bardzo dobra) i jest zupełnie bezinwazyjna...
Pozdrawiam,
Przemek
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka przez bluethooth w samochodzie

Post autor: cobra »

Używam BT w Oplu i faktycznie w ustawieniach BT w telefonie system ma dwa profile, które mogę niezależnie włączyć.
Chociaż mam wiele zastrzeżeń do systemu BT w Oplu, używam go zarówno do gadania, jak i odtwarzania audio (audiobooki, spotify).
Kiedyś tego chyba nie było, a teraz jest - niektóre aplikacje na androida mają do wyboru, którego profilu BT mają używać.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka przez bluethooth w samochodzie

Post autor: Piotrowy »

Nie mam wejścia AUX, ale mam wypasioną zmieniarkę CD, która nie czyta mp3 :-/

Mój telefon faktycznie ma wybór profilu, ale co z tego, jak system w samochodzie nie.
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Muzyka przez bluethooth w samochodzie

Post autor: szaman89 »

Można też użyć transmitter+ładowarka samochodowa np Xiaomi Roidmi do zapalniczki, rozłączyć połączenia telefoniczne i zostawić tylko odtwarzanie dźwięków i to też by całkiem całkiem działało.
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka przez bluethooth w samochodzie

Post autor: Piotrowy »

szaman89 pisze:Można też użyć transmitter+ładowarka samochodowa np Xiaomi Roidmi do zapalniczki, rozłączyć połączenia telefoniczne i zostawić tylko odtwarzanie dźwięków i to też by całkiem całkiem działało.
Faktycznie, to jest rozwiązanie problemu, ale czytałem, że mimo najlepszej jakości z urządzeń dostępnych na rynku, w moim przypadku transmisja po FM (antena na dachu w tylnej części auta) może być jednak zakłócana.
Mam domontowany czytnik pendriwów zintegrowany z systemem - pokazuje tytuły na wyświetlaczu w samochodzie, można sterować z kierownicy i chyba przy tej opcji pozostanę.
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka przez bluethooth w samochodzie

Post autor: cobra »

Transmiter FM to ostateczność. Sprawdzałem kilka i jak dla mnie jakość dźwięku słaba. No ale spróbować możesz.
Jak masz wejście USB to strasznej biedy nie ma.
________________
Cobra
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Muzyka przez bluethooth w samochodzie

Post autor: rika2017 »

Masz zmieniarke to tam podlaczysz zmieniarke mp3. Najlepsze rozwiązanie koszt później 400 zl

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
automaciek
Posty: 1035
Rejestracja: wtorek 16 paź 2012, 08:03
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: Muzyka przez bluethooth w samochodzie

Post autor: automaciek »

szaman89 pisze:Można też użyć transmitter+ładowarka samochodowa np Xiaomi Roidmi do zapalniczki, rozłączyć połączenia telefoniczne i zostawić tylko odtwarzanie dźwięków i to też by całkiem całkiem działało.
Jakość FM przez transmiter, chyba jednak szkoda kasy. Jak wspomniałem tego typu cudo http://allegro.pl/emulator-zmieniarka-m ... ule_id=201 załatwia sprawę.
Zapraszam na: http://automaciek.webhop.net oraz na miniblog modelarza: http://automaciek1.esy.es/
Nowy członek rodziny : PENTAX K-S2 https://www.flickr.com/photos/141377769@N08/
ODPOWIEDZ