Jak w Aosenmie CG 035 uruchomić tryb okrążania obiektu ?

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Jak w Aosenmie CG 035 uruchomić tryb okrążania obiektu ?

Post autor: hornet2 »

Wie ktoś z Was jak w Aosenmie CG 035 uruchomić tryb automatycznego okrążania obiektu ? Nie mogę sobie z tym poradzić ! Jak to po kolei się robi ?
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Jak w Aosenmie CG 035 uruchomić tryb okrążania obiektu ?

Post autor: tombstone »

raczej nikt tej maszyny nie ma poza tobą
ten gościu na filmie mówi żeby ustawić przełączniki gps-2 i poi-2
a w instrukcji pisze, że po ustawieniu tych trybów [w mode 2]
prawym drążkiem góra/dół ustalasz promień koła po którym ma krążyć i tyle...
wg.mnie w trybie gps podlatujesz i kierujesz kamerkę na swój wybrany obiekt
włączasz poi i drążkiem góra/dół ustalasz obw. koła, a tym samym drążkiem prawo/lewo
uruchamiasz okrążanie, ale nie wiem czy tylko wystarczy popchnąć drążek i sam krąży,
czy trzeba go cały czas trzymać w danym kierunku i przy okazji regulować prędkość tego okrążania.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Jak w Aosenmie CG 035 uruchomić tryb okrążania obiektu ?

Post autor: hornet2 »

Nie tylko ja jeden mam tego koptera . Tylko nie wiem dlaczego ? Nie każdy chce się do tego przyznać . Próbowałem robić tak jak piszesz . I nic ! Jeszcze spróbuje jednego . Może wciśnięcie przycisku filmowania uruchamia tę funkcję ?

W końcu udało się ! Trzeba nakierować przód koptera na punkt który ma być okrążany i chwilę odczekać . Potem włączyć przełącznikiem funkcję okrążania obiektu . Prawym drążkiem góra/ dół " zaznaczyć" jaki ma być promień oblotu ? Tym samym drążkiem " zaznaczyć " lewo/prawo w którą stronę kopter ma okrążać punkt ? Kopter dopiero po chwili zaczyna okrążanie .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Jak w Aosenmie CG 035 uruchomić tryb okrążania obiektu ?

Post autor: tombstone »

czyli tak jak napisałem 8-)
zrób jakiś filmik jak to lata i zbieraj kasę na gimbal
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Jak w Aosenmie CG 035 uruchomić tryb okrążania obiektu ?

Post autor: hornet2 »

Cóż mogę powiedzieć ? GPS działa naprawdę świetnie ! Zresztą inne funkcje też . W trybie One Key Return model za każdym razem powraca do miejsca startu i ląduje max. do 3m ode mnie . Przeważnie jest to jakiś 1m . Jest bardzo szybki . W trybie normal jeszcze szybszy ! ;-) Tryby Follow me i fixed point cyrcling fighting są ciekawymi funkcjami . Idę do przodu kopter cały czas zwrócony przodem do mnie podąża za mną . Cofam się , on też się cofa . Lot po okręgu też jest fajną funkcją . Będzie bardzo przydatna podczas filmowania . Nie zawsze można obejść w koło filmowany obiekt .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Jak w Aosenmie CG 035 uruchomić tryb okrążania obiektu ?

Post autor: hornet2 »

Czy ktoś z tego forum ma tego koptera ? Chciałbym o coś zapytać ewentualnego posiadacza tego koptera .

Obrazek
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Jak w Aosenmie CG 035 uruchomić tryb okrążania obiektu ?

Post autor: skazi »

Jak będziesz kupował takie wynalazki, to obawiam się że nikt na tym forum nie będzie Ci w stanie pomóc :-)
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Jak w Aosenmie CG 035 uruchomić tryb okrążania obiektu ?

Post autor: hornet2 »

Z modelem nie mam żadnego problemu . Chodzi mi o coś innego . Może głupie pytanie ? Co się stanie z Phantomem ( obojętnie która wersja ) gdy nagle dojdzie do utraty kontroli nad nim , np. stanie się coś z apką ( brak zasilania ) ? Spadnie na ziemię ?
Ostatnio zmieniony czwartek 26 kwie 2018, 20:10 przez hornet2, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Jak w Aosenmie CG 035 uruchomić tryb okrążania obiektu ?

Post autor: Verid »

Hornet miejże litość. Pytasz w temacie dotyczącym Aosenmie o zachowanie Phantoma w przypadku wystąpienia FailSafe czyli tematu oklepanego godziliard razy i obecnego w KAŻDEJ instrukcji do Ph? Tak, to bardzo głupie pytanie.
Oczywiście potraktuje to jako utratę zasięgu i zrobi to co każdy Phantom zrobić powinien. RTH. O ile oczywiście dochowałeś procedur i stosownych ustawień.
Ten wredny...
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Jak w Aosenmie CG 035 uruchomić tryb okrążania obiektu ?

Post autor: hornet2 »

Rozumiem . Pytam bo w tym modelu jest coś takiego https://youtu.be/O4oOh8ubBNA?t=423 Nie chodzi tutaj o utratę zasięgu czy też niskie napięcie aku . Na filmie gościu celowo wyłącza apkę by pokazać co stanie się z kopterem ?

Gdyby w tym kopterze zamiast namiastki dali jakiś porządny gimbal dwuosiowy , chociażby coś pokroju G2D Walkera . Kamera na upartego mogłaby zostać ale nie w takiej postaci jaka jest . Tylko w innej obudowie pasującej do uchwytu gimbala . To na prawdę byłby fajny dronik . Bo wszystkie funkcje jakie posiada działają bez zarzutu . Ten stockowy gimbal na analogowych serwach z kiepskim sterowaniem pieprzy tylko całą sprawę .
Ostatnio zmieniony czwartek 26 kwie 2018, 20:27 przez hornet2, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Jak w Aosenmie CG 035 uruchomić tryb okrążania obiektu ?

Post autor: skazi »

Przecież praktycznie każdy quadkopter z GPSem ma RTH. Dziwne to by było gdyby ten CG035 miał, a taki Phantom nie.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Jak w Aosenmie CG 035 uruchomić tryb okrążania obiektu ?

Post autor: hornet2 »

skazi pisze:Przecież praktycznie każdy quadkopter z GPSem ma RTH. Dziwne to by było gdyby ten CG035 miał, a taki Phantom nie.
Gówniany nie gówniany . Ale ma tyle funkcji których nawet dużo droższy model by mu pozazdrościł . Tylko ten gimbal . Owszem z Phantomem nie ma co go porównywać bo to nie ten kaliber . Jest większa jego wersja CG037 . Wielkości właśnie Phantoma . Tamten ma wszystkie funkcje co Cg035 . Jest zasilany aku 4S . A właściwie to w obudowie są 2szt. aku 2S . Jak się sprawuje ? Nie wiadomo ?
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
ODPOWIEDZ