S800 'Sky Shadow'

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: S800 'Sky Shadow'

Post autor: Adrián »

O, albo zrób tak jak Arek, tylko dokupisz dłuższy kabelek do obiektywu i możesz nawet wybebeszyć z obudowy. Zawsze to kilka gram mniej.

Coś takiego:

https://shop.runcam.com/customized-lens ... -runcam-2/

Zasilanie podepnij pod instalacje.
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: S800 'Sky Shadow'

Post autor: MorF »

Pytanko bo stoje przed decyzja o zakupie nowych Lipo 3S do S800,
obecnie latam na Turnigy 2200, ktore jakos tam sie mieszcza z lekkim luzem na szerokosc.

Co byscie polecili zeby maksymalnie wypelnic przestrzen
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: S800 'Sky Shadow'

Post autor: lgojniczek »

MorF pisze:Pytanko bo stoje przed decyzja o zakupie nowych Lipo 3S do S800,
obecnie latam na Turnigy 2200, ktore jakos tam sie mieszcza z lekkim luzem na szerokosc.

Co byscie polecili zeby maksymalnie wypelnic przestrzen
Tattu 4s 2300mah
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: S800 'Sky Shadow'

Post autor: arek2081 »

Panowie jak to jest z wyważeniem, fabryczny środek ciężkości jest chyba nie taki jak trzeba. Model wyważony zgodnie z instrukcją, po przejściu w manual ostro pikuje w dół czy to na silniku czy też bez. Aktualnie mam baterię 3S 2200. Po autotrimie lata dobrze w każdym trybie ale lotki w manualu są zaciągnięte do gór około 3m i to bez dodatkowej wagi o której pisze instrukcja.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: S800 'Sky Shadow'

Post autor: yoseph »

W latających skrzydłach lotki lotki muszą być zaciągnięte do góry o jakąś niewielką wartość:) Najlepszy środek ciężkości dla mnie to był punkt w którym zaczynają się te płozy na spodzie modelu
Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Re: S800 'Sky Shadow'

Post autor: janjazda »

Ile te lotki maja być zaciągnięte do góry?
W weekend próbowałem oblatac ten model i skończyło się to kilkoma kretami. SC ustawiony na 125 mm. Lotki lekko do góry, model wali dziobem w ziemię.
9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: S800 'Sky Shadow'

Post autor: arek2081 »

janjazda pisze:Ile te lotki maja być zaciągnięte do góry?
W weekend próbowałem oblatac ten model i skończyło się to kilkoma kretami. SC ustawiony na 125 mm. Lotki lekko do góry, model wali dziobem w ziemię.


Dołożyłes te dodatkowe 70g o których pisze instrukcja?
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Re: S800 'Sky Shadow'

Post autor: janjazda »

Zamiast kamery dałem 80 g. SC jest idealnie na 125 mm. Wydaje mi się że lotki muszę więcej wychylic. Tylko ile?
9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: S800 'Sky Shadow'

Post autor: arek2081 »

U mnie bez tych 80g lotki muszą iść do góry bo inaczej nie idzie latać
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: S800 'Sky Shadow'

Post autor: MorF »

S800 jest typowo pod kamerkę z przodu.
Jeski jej nie masz to trzeba wozić ołów :)
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: S800 'Sky Shadow'

Post autor: yoseph »

Około 5-6 mm do góry lotki. Środek ciężkości idealnie według instrukcji. Mocny wyrzut i nie ma opcji żeby nie poleciał. Mój na połowie gazu startował tylko z minimalnym wypchnieciem, albo delikatnie rzucany za skrzydło. Jednak najfajniejszy start to model postawiony na wingletach i pionowo do góry tak jak w filmie który wklejalem do tego wątku
Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Re: S800 'Sky Shadow'

Post autor: janjazda »

yoseph pisze:Około 5-6 mm do góry lotki. Środek ciężkości idealnie według instrukcji. Mocny wyrzut i nie ma opcji żeby nie poleciał. Mój na połowie gazu startował tylko z minimalnym wypchnieciem, albo delikatnie rzucany za skrzydło. Jednak najfajniejszy start to model postawiony na wingletach i pionowo do góry Obrazek tak jak w filmie który wklejalem do tego wątku
Aha, czyli wychylenie jest dość znaczne. U mnie było stanowczo za małe.
Jest to moje pierwsze skrzydło, też nie wiem jak dokładnie je rzucać. Ale próbowałem właśnie za natarcie.
9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: S800 'Sky Shadow'

Post autor: yoseph »

janjazda pisze:
yoseph pisze:Około 5-6 mm do góry lotki. Środek ciężkości idealnie według instrukcji. Mocny wyrzut i nie ma opcji żeby nie poleciał. Mój na połowie gazu startował tylko z minimalnym wypchnieciem, albo delikatnie rzucany za skrzydło. Jednak najfajniejszy start to model postawiony na wingletach i pionowo do góry Obrazek tak jak w filmie który wklejalem do tego wątku
Aha, czyli wychylenie jest dość znaczne. U mnie było stanowczo za małe.
Jest to moje pierwsze skrzydło, też nie wiem jak dokładnie je rzucać. Ale próbowałem właśnie za natarcie.
Trzymając za natarcie, zaraz przy kadłubie da się tak poprowadzić model ręką żeby poleciał prostoObrazek spoko jest też rzucanie do tyłu trzymając za dziób. Chyba byłaby to najlepsza metoda na oblot ale pod warunkiem że ktoś Ci rzuci, bo przy oblocie raczej trzeba mieć ręce na drążkach od początku Obrazek
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: S800 'Sky Shadow'

Post autor: MorF »

Wczoraj pierwsze testy S800 na 4S1P LiIon .
Wialo wieczorem pierunsko ale dalo rade, troche ponad 12min lotu z ladowaniem ok 3.2-3.1V.
Calkiem przyjemnie sie latalo ale jakos tak mam wrazenie ze za krotko ew moglem nizej zejsc z napieciem...
terragady
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 11 kwie 2016, 18:18
Lokalizacja: Oslo

Re: S800 'Sky Shadow'

Post autor: terragady »

Hej, buduje od zimy s800 swojego i już jestem blisko ukończenia ;) powiedzcie mi, popychacze od serw do aileronow trochę luźno latają, w sensie bez ruszania serwem mam trochę luzu na aileronach (lotkach?). Czy mogę po prostu skleić popychacze na trochę epoxy? Wydaje mi się że właśnie tam jest luz. Chciałem sobie kupić z balsy w ogóle lotki ale akurat jak byłem w Polsce to w sklepie nie mieli tych bals do lotek tylko standardowe ale widzę że ludzie latają na tych z EPP i jest dobrze więc może zostawię je na razie.
Druga sprawa, jak macie ustawione te popychacze w serwie i zaczepie? W które "dziurki" wkładacie? :D :D :D

Trzecia sprawa, też problem z kamerką, mam SJ7 w formacie jak Hero4, mieścić się zmieści ale jak ją mocujecie? W zestawie były takie dwie płytki z CF do kamerki ale nie mam pojęcia jak się je mocuje? Czy je się może klei?

Sprawa jeszcze mocowania FC, jak kleicie do modelu? Mam Matek F405 CTR teraz brałbym tego Mateka WING ale już za późno :) W ogóle mało miejsca jest trochę tam na wszystko.
ODPOWIEDZ