Problem z RC Phantom 3 pro.

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
audiomachine
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 21 sty 2018, 17:53
Lokalizacja: Poznań

Problem z RC Phantom 3 pro.

Post autor: audiomachine »

Witam, kolega(za moją namową) kupił używanego Phantoma 3 pro i mamy problem tego typu, że gdy podłączymy telefon do RC, to ten się ładuje, a aplikacji DJI GO jakby go nie widzi.(samsung galaxy s8+)
Przeprowadziłem aktualizację FW w dronie - poszło bez problemu. Na innym kontrolerze dron śmiga bez problemu.
Chciałem zrobić aktualizację FW w RC i nic... Dodam, że RC jest sparowany z dronem, bo mogę uruchomić silniki i ruszać kamerą...
Rozkręciłem nadajnik i odłączyłem baterie na jakieś 30 s i też nie pomogło.

Zadzwoniliśmy więc do gościa, który sprzedał mu drona, on twierdzi, że dzień przed wysyłką nim latał i nie było problemów.
Powiedział, że używa Iphona, pożyczyłem więc iphona od kolegi, tym razem aplikacja się uruchomiła.
Wyskoczył komunikat, że trzeba zaktualizować oprogramowanie w nadajniku za pomocą USB.
Zastanawia mnie też jedna rzecz, dlaczego gdy pojawił się komunikat o aktualizacji poniżej był link do Inspire 1 ?
Możliwe, że ma RC od Inspire ?

Jakieś pomysły ?


pozdrawiam
gorszysort
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 17:55
Lokalizacja: Pomorskie/Zachodniopom.

Re: Problem z RC Phantom 3 pro.

Post autor: gorszysort »

Pilot do Inspire ma inny typ niż do Phantoma. Zobacz oznaczenie typu.
Fajny717
Posty: 249
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 15:02

Re: Problem z RC Phantom 3 pro.

Post autor: Fajny717 »

Raczej wątpię by się spasowało od inspire. Inspire pilot ma dwie częstotliwości pracy. Jest pomalowany na połysk a nie matowy. To na oko widać że inny niż sam dron. Raczej aplikacja Ci coś w telefonie szwankuje. Odinstalować i zainstaluj ponownie.

Ja mam zainstalowane dji go 4 pod phantom 4 pro. I zwykłą dji go pod phantom 3 pro. Aplikacje tak się gryzą że gdy włączę dji go dla p3 pisze disconect. Podpinam pod inny telefon normalnie działa.
gorszysort
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 17:55
Lokalizacja: Pomorskie/Zachodniopom.

Re: Problem z RC Phantom 3 pro.

Post autor: gorszysort »

Fajny717 pisze:Raczej wątpię by się spasowało od inspire.
Sparuje. Plus piloty od Inspire podobno dają na Phantomach nieco lepszy zasięg.
Fajny717 pisze:Ja mam zainstalowane dji go 4 pod phantom 4 pro. I zwykłą dji go pod phantom 3 pro. Aplikacje tak się gryzą że gdy włączę dji go dla p3 pisze disconect. Podpinam pod inny telefon normalnie działa.
Słyszałem o tym. Po aktualizacji Go4 może się też zdarzyć że Go3 przestanie działać. Mam nadzieję że to poprawią.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Problem z RC Phantom 3 pro.

Post autor: pawelsky »

gorszysort pisze:Słyszałem o tym. Po aktualizacji Go4 może się też zdarzyć że Go3 przestanie działać. Mam nadzieję że to poprawią.
To raczej kwestia tego ze aplikacja dzialaja razem i chca sie dobierac do sygnalu z aparatury jednoczesnie (przynajmniej na Androidzie). Nieustawianie aplikacji jako domyslnej dla podlaczonego urzadzenia powinno pozwolic uzywac obu aplikacji bez porblemu (jedyny minus jest taki ze trzeba je recznie uruchamiac i zabic te druga jesli byla uruchomiona wczesniej).
Awatar użytkownika
audiomachine
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 21 sty 2018, 17:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem z RC Phantom 3 pro.

Post autor: audiomachine »

Panowie, to dron kolegi, ja mam też mam phantoma 3 pro i mój działa normalnie, zarówno na moim tel jak i kolegi.
Sparowałem też mój RC z jego dronem i wszystko było okej. Po podłączeniu iphona pod jego RC wyskoczył komunikat, że należy przeprowadzić aktualizację i niżej podany był link do softu od Inspire...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Problem z RC Phantom 3 pro.

Post autor: pawelsky »

audiomachine pisze:Panowie, to dron kolegi, ja mam też mam phantoma 3 pro i mój działa normalnie, zarówno na moim tel jak i kolegi.
Sparowałem też mój RC z jego dronem i wszystko było okej. Po podłączeniu iphona pod jego RC wyskoczył komunikat, że należy przeprowadzić aktualizację i niżej podany był link do softu od Inspire...
Podaj model tego kontrolera (jest napisany na spodzie - GLxxxx).
Awatar użytkownika
audiomachine
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 21 sty 2018, 17:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem z RC Phantom 3 pro.

Post autor: audiomachine »

Pierwszy kontroler to GL300C i właśnie przyszedł kolejny od gościa, który sprzedał mu drona, ten ma oznaczenie GL300A.
Ani tego, ani tego nie mogę zaktualizować. Myślicie, że to ma jakiś związek z tym, że wcześniej były łączone jedynie ze sprzętem Apple ?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Problem z RC Phantom 3 pro.

Post autor: pawelsky »

audiomachine pisze:Pierwszy kontroler to GL300C i właśnie przyszedł kolejny od gościa, który sprzedał mu drona, ten ma oznaczenie GL300A.
Czyli oba to kontrolery ktore byly sprzedawane z P3P.

GL300A jest stary i zostal zastapiony przez GL300B a pozniej GL300C. Warto sobie zostawic model A bo ma wieksza moc niz B i C.

Jesli jest informacja ze nalezy zrobic aktualizacje przez USB to znaczy ze prawdopodobnie jest tam bardzo stary firmware, ale moze najpierw pokaz screenshot z tym komunikatem (i najlepiej wersja firmware w kontrolerze).

P.S. Nie ma znaczenia czy byly uzywane ze sprzetem Apple czy nie
Awatar użytkownika
audiomachine
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 21 sty 2018, 17:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem z RC Phantom 3 pro.

Post autor: audiomachine »

Rzecz w tym, że gdy podłącze tele z androidem, to ten jedynie się ładuje, a w aplikacji ciągle jest komunikat "disconnect".
Próbowałem już różnych metod, żeby zrobić update'a i nadal nic...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Problem z RC Phantom 3 pro.

Post autor: pawelsky »

audiomachine pisze:Rzecz w tym, że gdy podłącze tele z androidem, to ten jedynie się ładuje, a w aplikacji ciągle jest komunikat "disconnect".
Wiec podlacz pod iPhonea... :roll:
Awatar użytkownika
audiomachine
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 21 sty 2018, 17:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem z RC Phantom 3 pro.

Post autor: audiomachine »

Nie mam nic od apple obecnie... :D
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Problem z RC Phantom 3 pro.

Post autor: pawelsky »

audiomachine pisze:Nie mam nic od apple obecnie... :D
To popros kolege ktorego prosiles wczesniej.
audiomachine pisze:Próbowałem już różnych metod, żeby zrobić update'a i nadal nic...
Jakich konkretnie?
Awatar użytkownika
audiomachine
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 21 sty 2018, 17:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem z RC Phantom 3 pro.

Post autor: audiomachine »

W najbliższym czasie nie będzie to możliwe. :( [Wymoderowano - hamuj się albo hamulce zostaną ci odgórnie nałożone]

Próbowałem wgrać FW z karty pamięci( w przypadku samego drona się udało). Podłączałem RC i AC przez usb i też nie pomogło...
Na koniec spróbowałem tego:
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Problem z RC Phantom 3 pro.

Post autor: pawelsky »

audiomachine pisze:Próbowałem wgrać FW z karty pamięci( w przypadku samego drona się udało).
Zastosowales sie do wszystkich zalecen z instrukcji upgrade (rozmiar karty, system plikow, itp.)
audiomachine pisze:Na koniec spróbowałem tego
I jaki efekt osiagnales, do jakiego etapu datarles?

Wezze w lape jakas kamera i zamiast klac nagraj film na ktorym bedzie dokladnie widac co robisz i z jakim skutkiem. Jak trzeba Cie bedzie ciagnac za jezyk o kazdy szczegol to szybko problemu nie rozwiazesz.
ODPOWIEDZ