Stratos FPV

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

Ale macie problemy :evil: Skrzydło własnie oblatane i to jest najwazniejszy problem :mrgreen: Oczywiście 1:0 dla mnie, jak zwykle :oops:
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

Dziś musiałem znowu wstawić silnik TP 2915-35 zamiast Aeoliana, który się spalił... Przypomnę, że komentując film z nieudanego startu twierdziliście między innymi, że za lekko go wyrzucałem. Dziś z tym samym silnikiem tylko z innym smigłem 11x5,5 zamiast 10x5 to prawdziwy szatan :mrgreen:
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Keri - skrzydło może ma ciężki "zad" że tak napiszę..dlatego idzie nosem w górę.
a że lekkie to i leci.

Moję waży na teraz 2.5kg rzucam bez rozbiegu i bez gazu ,szybuje płasko ,potem gaz i lecę gdzie chcę..nie ważne jaki wiatr jest ma lecieć płasko- i tak robi.
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

marcin.gala pisze:Keri - skrzydło może ma ciężki "zad" że tak napiszę..dlatego idzie nosem w górę.
a że lekkie to i leci.

Moję waży na teraz 2.5kg rzucam bez rozbiegu i bez gazu ,szybuje płasko ,potem gaz i lecę gdzie chcę..nie ważne jaki wiatr jest ma lecieć płasko- i tak robi.
Ale co Ty opowiadasz :?: za cięzki zad? to byłoby żle wyważone. Ma mocny silnik i tyle; na 1kg masy modelu przypada 311W. mówisz, że Twój Stratos 2,5kg :?: Podają dopuszczalną masę 1.7kg. Dziś latałem nim pierwszy raz z FPV i OSD - zmierzona wysokosc - 630m. Model z FPV cięższy o jakieś 180g i ta masa robiła wielką różnicę we wznoszeniu. Drugi lot już bez FPV - model rakieta.
smootny

Post autor: smootny »

Keri pisze: ... na 1kg masy modelu przypada 311W ...
Skąd ten przelicznik ??
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

smootny pisze:Skąd ten przelicznik ??
A to jeszcze ze szkoły podstawowej - uczyli dzielić wtedy :mrgreen: Masa modelu do lotu jakieś 1,5kg, Moc silnika na maxie - 465W. Więc moc dzielę na kg wychodzi to co podałem 310W.
ODPOWIEDZ