Moduł HDMI do P3/4

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Moduł HDMI do P3/4

Post autor: Jagoda »

Znajomy w prezencie przywiózł mi ten moduł.I problemik.
Nie współpracuje z NOTE 4 po USB! Tzn. "nie widzi" RC.
Co robiłem.
- Moduł podłaczany do RC GL300A i GL300C ( ver. FW 1.9.2)
- Sprawdzenie z szajsem S5 (andek 5.0)- łączność zawsze jest ale ta swołocz niezależnie od wersji DJI GO4 potrafi zamknąć aplikację.Może źle zrootowany.
- IPad mini3 - łączność również jest ale na GL300A (niezależnie od modułu) duże zakłócenia video na tablecie.Na RC 300C jest OK.
- Tab 4 (T235, andek 5.1.1) jest niby OK ale uważam, że do tej pracy jest za wolny i lag zwiększa się ze wzrostem temperatury.
- Na NOTE (nie rootowany, andek 6.0.1) sprawdziłem ustawienia USB (*#0808#) są OK.Pracuje z dwoma RC ale ze zwykłymi modułami USB (bez wyj. HDMI) no i praca z PC bezproblemowa.
- Oczywiście wszystkie kable USB przećwiczone.
- Nie jest to wina DJI GO4 bo na Litchi jest podobnie.
Co może siedzieć w tym szajsie NOTE 4? Ma ktoś pomysł?
Bo ja już tylko jeden - "obniżenie" wersji andka do 5.x.x.

Ps
Wiem, że z forumowiczów pawelsky miał ten moduł HDMI ale sprzedał.
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Moduł HDMI do P3/4

Post autor: pawelsky »

Jagoda pisze:Ma ktoś pomysł?
Zaczalbym od bardzo dokladnego i do konca wpiecia i zablokowania tasiemek oraz upewnienia sie ze zlacze miedzy 2 plytkami samego modulu jest do konca wpiete. Mozna nawet pokusic sie o odtluszczenie zlaczek spirytusem.

Przy zlym podlaczeniu zdarzaja sie problemu z polaczeniem USB.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Moduł HDMI do P3/4

Post autor: Jagoda »

pawelsky pisze: Zaczalbym od bardzo dokladnego i do konca wpiecia i zablokowania tasiemek oraz upewnienia sie ze zlacze miedzy 2 plytkami samego modulu jest do konca wpiete. Mozna nawet pokusic sie o odtluszczenie zlaczek spirytusem.
To już mam za sobą łącznie z myciem.Już po pierwszej próbie nieudanego połączenia.
To tak oczywiste, że nawet nie pisałem.
Moduł podłączałem po kilka razy do każdego RC (takie "tasowanie).Problem zawsze i tylko z Note 4.
Pozdrawiam. :), :)
gorszysort
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 17:55
Lokalizacja: Pomorskie/Zachodniopom.

Re: Moduł HDMI do P3/4

Post autor: gorszysort »

Jagoda pisze:Znajomy w prezencie przywiózł mi ten moduł.I problemik.
Nie współpracuje z NOTE 4 po USB! Tzn. "nie widzi" RC.
Ja tej zimy kupiłem taki moduł i tak się przypadkiem składa (serio) że wczoraj odpalałem drona w ramach wiosennego testu i testowałem właśnie na Note 4.
Tak więc generalnie to nie jest jakaś "nie działająca kombinacja".

Aha, jak instalowałem moduł, nie działał dopuki nie zaktualizowałem firmware w kontrolerze (zainstalowałem jeszcze raz wersję która juz tam była).
Po upgradzie, trzeba było jeszcze kontroler 2x zrestartować (widocznie są tam jakieś skrypty startowe które podmieniają pliki przy kolejnych uruchomieniach).
To wystarczyło by wszystko zaczęło działać.

No ale skoro problem masz tylko z Note 4, to raczej nie kwestia oprogramowania w radiu. Może Note 4 ma po prostu uszkodzone wejście USB? Działa jak podłaczysz do peceta?

EDIT: Na moim Note 4 mam Andka 6.0.1, obraz bez brandingu MMB29M.N910FXXS1DQA1, zrootowany.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Moduł HDMI do P3/4

Post autor: Jagoda »

gorszysort pisze:
No ale skoro problem masz tylko z Note 4, to raczej nie kwestia oprogramowania w radiu. Może Note 4 ma po prostu uszkodzone wejście USB? Działa jak podłaczysz do peceta?
Toś mnie zmartwił....Już myślałem, że andek.
Mój Note pracuje ze wszystkim (USB) po za wspomnianym modułem.Jak pisałem, ze zwykłym - bez HDMI - również OK.
Nie wspomniałem wcześniej ale felerny moduł bez problemu łączy się też z goglami DJI zarówno po HDMI jak i również po USB
Jedynie co oprotestował to właśnie tylko Note4 (albo odwrotnie).

Edit
FW w RC też aktualizowałem bo już wcześniej czytałem, że należy to zrobić po podłączeniu tego modułu.
Pozdrawiam. :), :)
gorszysort
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 17:55
Lokalizacja: Pomorskie/Zachodniopom.

Re: Moduł HDMI do P3/4

Post autor: gorszysort »

Masz zrootowanego Androida?
(Ja zawsze rootuje zaraz po gwarancji; inaczej jak się zepsuje to nie ma możliwości diagnozy)

Jeśli tak możesz zobaczyć co kernel myśli o podłączanym urządzeniu, logcat'em, dmesg'iem lub podobnym.

Szczegóły:
http://bootloader.wikidot.com/linux:android:kmsg
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Moduł HDMI do P3/4

Post autor: Jagoda »

gorszysort pisze:Masz zrootowanego Androida?
Przebiegło mi ale zacznę od ustawień fabrycznych.
Dzięki za linka.
Pozdrawiam. :), :)
ODPOWIEDZ