początki FPV

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

bimki
Posty: 63
Rejestracja: czwartek 29 mar 2018, 07:41
Lokalizacja: Lubliniec

Re: początki FPV

Post autor: bimki »

czasami działa taka metoda, że dajesz koledze kase w gotówce, on ładuje Ci paypala i płacisz paypalem. Zero śladu na koncie - tylko trzeba powoli gotówkę pozbierać...

wracając do tematu, bo chyba wycięło mi posta.
Są gogle ev800d na BG za ok 350zł. Są chyba klony na Ali za ok 250 (EV800D 5.8G 40CH Dual Receiver Double Antenna FPV )
czym one się mogą różnić? Warto dopłacać do tych z BG?

Zacząłbym od kubełka - ew. za jakiś czas kupię drugie, ale od czegoś zacząć trzeba :)
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: początki FPV

Post autor: skazi »

bimki pisze: Są gogle ev800d na BG za ok 350zł. Są chyba klony na Ali za ok 250 (EV800D 5.8G 40CH Dual Receiver Double Antenna FPV )
czym one się mogą różnić? Warto dopłacać do tych z BG?
To pytanie jest chyba do wróżbity Macieja.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: początki FPV

Post autor: Adrián »

bimki pisze:Zacząłbym od kubełka - ew. za jakiś czas kupię drugie, ale od czegoś zacząć trzeba :)
Jest jeszcze inna możliwość. Spotkać się z kimś w Twojej okolicy i samemu sprawdzić.
Mamy dział od spotkań, może akurat ktoś się trafi.
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: początki FPV

Post autor: lesz »

bajki o bolacej glowie w FS nie popre :) jak pisza inni, wszystko kwestia pilota :) I poprawnego ustawienia/dopasowania do oczu (rozstaw, odleglosc, jasnosc/kontrast) oraz przyzwyczajenia sie do ekranow tak blisko slepkow. jesli zamierzasz zainwestowac wiecej $$, to lepiej wpierw przymierzyc i sprawdzic :)
EV100 nie polece - nawet dla pasazera ;) to juz lepiej wiadro dac :) nie dosc ze latwiej sie przyzwyczaic i ustawic "dziewicy fpv" widok ;), to jeszcze mozna fotke pstryknac gdy wyglada jak... ;)

a roznice ali/bg/gb to chyba ten sam model tylko re-brand, jak inne przedmioty furibee/eachine/itp
https://www.aliexpress.com/item/-/32834323829.html
https://www.banggood.com/Eachine-EV800D ... 80354.html
https://www.gearbest.com/fpv-goggles-mo ... 69092.html
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
bimki
Posty: 63
Rejestracja: czwartek 29 mar 2018, 07:41
Lokalizacja: Lubliniec

Re: początki FPV

Post autor: bimki »

Skoro to jest to samo, to chyba wezmę te 800D z gearbest - za 15 zł jest Expedited Shipping więc szybko dojdą i może bez cła się uda.

Ile $ chcę wydać? Na razie niewiele - kolejny krok jak mi się to spodoba to kupię zarówno większego quada, jak i lepsze google.
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: początki FPV

Post autor: skazi »

No przy expedited shipping na pewno nie będziesz mieć cła, za to vat na 100% :lol:
bimki
Posty: 63
Rejestracja: czwartek 29 mar 2018, 07:41
Lokalizacja: Lubliniec

Re: początki FPV

Post autor: bimki »

ew jeszcze:

Registered Air Mail
Priority Line

ale chyba VAT też doliczą...
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: początki FPV

Post autor: skazi »

Priority Line jest bez vat.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: początki FPV

Post autor: Verid »

skazi pisze:Priority Line jest bez vat.
W 99% przypadków należy zaznaczyć. Nadgorliwcy są wszędzie.
Ten wredny...
bimki
Posty: 63
Rejestracja: czwartek 29 mar 2018, 07:41
Lokalizacja: Lubliniec

Re: początki FPV

Post autor: bimki »

to wezmę te najtajsze klony 800D, Q95 już idzie, baterie, śmigła, Taranis X7 też.
Mam nadzieje, ze te gogle będą ok na początek. Mają dość dużo dobrych opinii - ale pewnie część z nich to sponsorowane teksty.

Btw. czy z Taranisa do komputera potrzebny jest jakiś specjalny kabel aby działać z symulatorem czy trzeba kupić coś specjalnego?
Polecacie jakiś symulator, najlepiej taki, żeby działał pod Linuxem?

i jeszcze jedno - co to za model fatsharków i ile mogą być mniej więcej warte? Obrazek
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: początki FPV

Post autor: lesz »

wyglada na pierwsze dominatory, a ile warte zalezy jak dzialaja i czy pasuja :P
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
bimki
Posty: 63
Rejestracja: czwartek 29 mar 2018, 07:41
Lokalizacja: Lubliniec

Re: początki FPV

Post autor: bimki »

hej,

jaki adapter/kabel do Taranisa X7 potrzebuję, żeby podpiąć do komputera w celu uzywania symulatora?
czy ktoś może polecić taki, który dostanę w Polsce, żeby nie czekać na dostawę za długo.

EDIT:
znalazłem takie coś: https://hobbyking.com/en_us/frsky-proto ... atior.html - tego używacie czy kabla mini usb?

EDITL
Liftoff działa na linuxie ok. Jeśli chodzi o komunikację taranisa z komputerem, na razie liczę że mini usb wystarczy. Zobaczę w praktyce jak to będzie...

pozdrawiam

Edytuj posty!

hej,

przyszedł Tarranis: Linux wykrywa go bez problemu i da się używać w liftoff z użyciem kabla usb.

Latanie na symulatorze jest trudniejsze niż myślałem - ten tryb acro to nie zabawka - jestem przerażony jaka długa droga mnie czeka.... Dobrze, ze jeszcze nie przyszedł kopter, bo połowa zapasowych śmigieł byłaby zużyta. Niech idzie przesyłka jak najdłużej.

Mam pytanie - czy możecie polecić jakiś poradnik jak nauczyć się latania? Widziałem kilka na youtube, ale to zazwyczaj krótkie, pojedyncze filmy.

pozdrawiam

Edytuj posty!

mam kolejną serię pytań:

* ile czasu uczyliście się na symulatorze? Ja po 2 tygodniach nie umiem jeszcze zakręcać w trybie acro... czy to normalne? czy latanie modelem też jest takie trudne? Hubsan na żywo jest już nieźle opanowany, a w lifoff lipa..
* jaką ładowarkę polecacie - bo właśnie sobie uświadomiłem, że baterie w drodze, a ładowarki brak - najlepiej taką, żeby dało się naraz 2-3 pakiety ładować.
* czy jest mi już teraz potrzebna znajomość betaflight? Gdzie znajdę jakiś dobry opis na start?

pozdr
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: początki FPV

Post autor: Adrián »

bimki pisze: ile czasu uczyliście się na symulatorze? Ja po 2 tygodniach nie umiem jeszcze zakręcać w trybie acro...
To widocznie źle się uczysz, albo nie do końca rozumiesz czym jest acro. Wystarczy jeden trening, później to już szlifowanie by było coraz lepiej.
Ale nie ma reguły, jednemu to szybciej przychodzi, drugiemu wolniej.
Znajdź na yt tutki jak tak nie ogarniasz, gdzie widać gimbale aparatury, wtedy będziesz wiedział jak on to zrobił, co widać na ekranie.
Chociaż uważam, że samemu też się da, bez podpatrywania.
Kwestia determinacji.
bimki
Posty: 63
Rejestracja: czwartek 29 mar 2018, 07:41
Lokalizacja: Lubliniec

Re: początki FPV

Post autor: bimki »

no możliwe, że albo nie ogarniam, albo mam jeszcze coś źle ustawione, bo lekki ruch taranisem i reakcja w symulatorze spora. Kilka razy większa czułość niż mam w Hubsanie. Spróbuję jakiś zmian.
Jeśli chodzi o tryby, to gdzieś czytałem, że najlepiej od razu uczyć się na acro, bo inaczej można nabrać złych nawyków - może ten tryb jest zbyt trudny jednak :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: początki FPV

Post autor: Adrián »

Bo tak jest.
Nie sugeruj się tym co było na hubsanie.
Naucz się delikatnie operować drążkami.
Tak, acro to dobra droga.
ODPOWIEDZ