początki FPV

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: początki FPV

Post autor: Adrián »

A widzisz, to odszczekuję odnośnie e010s, bo byłem przekonany, że jest to tylko wersja z kamerą/fpv.
Jeśli jest możliwość podpięcia do kompa i betaflight i latanie acro, to jest to lepsza opcja niż "mój" proponowany zestaw z kamera.

Szczotki są generalnie słabe i dużo nie wytrzymują, musisz mieć na uwadze, że trzeba będzie silniki zmieniac co jakiś czas. To normalne.
Tutaj dochodzi acro, ale szczotki nadal nie są jakieś mocne, więc to będzie tylko liźniecie tego co możesz mieć na silnikach bez szczotek.
Moim zdaniem nawet się łatwiej lata bez szczotek, bo jest zapas mocy.

Natomiast, jesli chodzi o wersję bez szczotek, to musisz spr ceny, czy warto dopłacać.

To już musisz sam sobie odpowiedzieć. Każdy ma inne preferencje i zasobności portfela ;-)
bimki
Posty: 63
Rejestracja: czwartek 29 mar 2018, 07:41
Lokalizacja: Lubliniec

Re: początki FPV

Post autor: bimki »

Adrián pisze:To już musisz sam sobie odpowiedzieć. Każdy ma inne preferencje i zasobności portfela
wiesz co, ja mam do tego takie podejście że jak się kupuje tanio, to trzeba kupić dwa razy.
Sporo widziałem dobrych opinii nt tego e010s więc jak nie znajdę szybko alternatywy z wyższej półki to się skuszę.
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: początki FPV

Post autor: lesz »

obecnie w calkiem przyzwoitej cenie mozesz miec "klon" lizarda95 z GB (ok280PLN)
https://www.gearbest.com/brushless-fpv- ... 19082.html
wg. mnie bardzo fajne podzespoly, za 30pln mozna miec priority line, ktore idzie szybciej i w 98% nie powoduje oplat ;)

2 male rzeczy do ktorych mozna sie przyczepic - chyba nie bylo oslon na smigla w zestawie i kamera moglaby byl deko lepsza :D ale to moze kwestia rozpieszczenia przez micro runcamy
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
bimki
Posty: 63
Rejestracja: czwartek 29 mar 2018, 07:41
Lokalizacja: Lubliniec

Re: początki FPV

Post autor: bimki »

ciekawa zabawka, idealny rozmiar do ogródka i nawet kawałek za ogrodzenie gdzie w moim przypadku jest pole.
Może ktoś coś jeszcze dorzuci tego typu? :)

edit:
btw - czy warto do tego q95 kupić od razu kamerę https://www.gearbest.com/camera/pp_615070.html ?
w zestawie ta kamera 62zł

Edytuj posty!

szukałem trochę i to faktycznie jest niezła cena - dajcie znać czy to zadziała z Taranisem Q7 i czy warto kupować w zestawie z tą inną kamerą czy standardowa wystarczy
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: początki FPV

Post autor: Adrián »

Aaa już wiem, skąd ten błąd z e010s, myślałem, że to jest ta sama wersja co e010c. Ona jest własnie z kamerą combo, ale w zwykłej wersji e010 bez betaflight i acro.

Ten maluch wygląda ciekawie w fajnym pudle do transportu. https://www.banggood.com/Kingkong-90GT- ... rehouse=CN

https://www.banggood.com/Eachine-Aurora ... rehouse=CN coś do domu i na zewnątrz
bimki
Posty: 63
Rejestracja: czwartek 29 mar 2018, 07:41
Lokalizacja: Lubliniec

Re: początki FPV

Post autor: bimki »

ten Kingkong wygląda ciekawie - jakie on ma różnice w porównaniu do Q95, bo widze, ze inna kamera i 1 akumulator w zestawie.
Coś jeszcze waznego tam widzicie?
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: początki FPV

Post autor: lesz »

kingkongi zarowno te starsze (podany link) jak i nowsze fly egg (100 i 130) mialy jedna duza wade - brak OSD :(
osobiscie lubie nieco wieksza moc niz 25mw (50lub100mw) bo przydaje sie jak latasz deko dalej (>50m i jakies przeszkody krzaki, itp.. i slabe antenki)
szkoda troche slabego esc 4w1 (3A), te silniki 1103 maja taka stope, przez to podatniejsze na uszkodzenia przy krecie :) oraz tylko 2S wg. mnie nie warto

aurore mam 100, calkiem udana
w linkowanej 90 jest mini cube f3 od eachine - calkiem fajna kanapeczka :) (kupilem osobno) z dobra moca ESC
nie moge nic zarzucic temu zestawowi poza 25mw :P jakby sie znudzila ta rama zawsze mozesz zrobic przeszczep na cos deko wiekszego :)
bo jest zapas :) no i zaleta to 2-3S :D

jezeli wybor z tych 2 to zdecydowanie ta Aurorka
co do kamer to roznie bywa - tutaj majfrend lubi przyoszczedzic - bardzo sobie chwalilem stare z lizarda95. te w aurorze czy q95 byly poprawne, ale jak sie robilo popoludnie>wieczor to mialy problemy na przejsciach jasne<>ciemne tlo

az dzis to cale gadanie mnie rozochocilo i polatalem 2 pakiety 2S na q95 - nie jest zle, moze do fikania to lepiej 3S, ale do malej zabawy wystarczy :)
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
bimki
Posty: 63
Rejestracja: czwartek 29 mar 2018, 07:41
Lokalizacja: Lubliniec

Re: początki FPV

Post autor: bimki »

w tej aurorze jest możliwość ustawienia większej mocy niż 25mw?
Jakie do niej należałoby zakupić od razu akumulatory? 2s tylko czy 3s też można?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: początki FPV

Post autor: Adrián »

Na Twoje dwa pytania, jest odpowiedź, w specyfikacji.
bimki
Posty: 63
Rejestracja: czwartek 29 mar 2018, 07:41
Lokalizacja: Lubliniec

Re: początki FPV

Post autor: bimki »

jeśli chodzi o baterie, to widze, ze dodają po prostu ładowarkę do 2s.

Nadajnik jest 25mv, więc pod tym względem Q95 ma lepiej, bo daje możliwość zmiany (25mW / 100mW / 200mW switchable).
Zastanawiam się nad tym Q95 z lepszą kamerką...
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: początki FPV

Post autor: lesz »

wez na poczatek go z normalna kamera :) to nie jest tak, ze na podstawowej kamerze sie nie da latac...
tylko jesli sprobojesz cos lepszego (ale tez sporo drozszego) - to potem widzisz te delikatne roznice ;)
kupisz co zechcesz, podpowiedzi miales dosyc :P
jak zaczynaja padac pytania, na ktore odpowiedz jest do znalezienia w 10sek na stronie produktu w specyfikacji, to znaczy, ze w d. sie poprzewracalo i juz kombinujesz ponad miare :D
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
bimki
Posty: 63
Rejestracja: czwartek 29 mar 2018, 07:41
Lokalizacja: Lubliniec

Re: początki FPV

Post autor: bimki »

Dobra, to wezmę Q95 bez dodatkowej kamerki - kupię za to ze 3 baterie. Bardzo fajny punch ma to urządzonko - mam nadzieje, ze bedę na jakiś czas zadowolony.

Taranis X7 już też zamówiony. Będzie służył też do symulatora. Jeszcze nie wiem który symulator dobrze działa pod linuxem - sprawdzę to.
Pozostaje jeszcze poszukać jakiś gogli z diversity ze średniej półki - pogrzebię na innych wątkach i dam znać.
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: początki FPV

Post autor: lesz »

3 baterie to minimum, bo na jednej lata sie za krotko :) polecam od razu dodatkowe komplety smigiel + moze zapasowy silnik

tutaj masz na 2S z wczoraj, do zabawy na poczatek powinno wystarczyc, na 3S jest juz zupelnie przyjemnie
slabsze kamerki beda miec wiecej momentow jak w 2:05, gdzie kam ustawia sie tylko pod jasne niebo a wszystko inne to ciemnosc ;) a jak nie widzisz gdzie lecisz, to na ogol konczy sie to krecikiem :D ale jak jest sloneczko wyzej, to nie maja takich problemow
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: początki FPV

Post autor: Adrián »

W moim odczuciu, 5 to akurat. Bo dłużej już się nie chce na jednym lataniu, jak chcesz zrobić szybką akcję.
Poniżej to znowu może być mało.
waldek72
Posty: 223
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 16:16
Lokalizacja: Ostrów

Re: początki FPV

Post autor: waldek72 »

Witam
Jak Chcesz uniwersalnego szfendolota to np taki:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=42972
Jak dobrze pamiętam to wszystkie klamoty ~250pln
Na 2s uczyłem się akrobacja w domu i rannych brak :)
Na opanowanie acro fpv miesiąc zejdzie.
Ostatecznie ubilem 2 silniki po ~16pln.
ODPOWIEDZ