Syma x15w kilka pytań

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

maverick79
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 02 kwie 2018, 22:51
Lokalizacja: Iława

Syma x15w kilka pytań

Post autor: maverick79 »

Witam. Kupiłem ten model na prezent dla dziecka 8 lat. Nie ukrywam że sam też chcałem spróbować polatac. Nigdy wcześniej oprócz małego helikopterka nie miałem do czynienia z tego typu wynalazki.Za mało czasu poświęciłem na szukanie podobała mi się syma x56w ale za późno zresztą to prezet nie dla mnie. Niby na początek miał okazać się dobrym wyborem z forum poradników yutube itp ale według mnie to trochę porażka nawet na początek. A na filmach niby tak fajnie latają może nie mam jesczs wprawy. Nie da się tym poleciec 5 metrów prosto nawet w domu. Znosi go w lewo albo prawo i nie trzyma wysokości powoilj opada w domu. Na zwewnatrz oczywiście jeszcze gorzej. Jak polecał to teżba było go szukać prawie bo nie wrócił ha. Próbowałem go wytrymowac ale chyba się nie znam. Trzymam lewy drożek wciągnięty a prawym przesowam w przeciwnym kierunku w ktortm go znosi. Ale nie da się go ustawiać żeby zawisl prosto i tak stał czy lekko się poruszał. Oczywiście w domu bo przy wietrze wiadmo że może go lekko znosić ale nie aż tak. Druga sprawa dotyczy bateri. Szybko się rozladowauja. Nie wiem jak szybko ns dworzu bo raz tylko latalismy nie było dobrych warunków. W domu bez kamery koło 11 min to jescze w miarę. Kupiłem 4 pakietu bateri 450 ale ładowanie tym kabelkiem to porażka. Jest jakiś rozgałęźnik znalazłem za 14 zł moze to dokupić czy jakaś ładowarkę z myślą do większych akumlatorow ? Czy ma ktoś może jakiś zamienik bateri który będzie pasował rozmiarami i waga o większych parametrach? Znalazlem coś o innego drona o pojemności 750mAh tylko nie znam jej wagi. Nie oczekuję cudów od tego modelu ale chcal bym żeby dało to trochę frajdy tym bardzej dla dziecka. Chyba że polecicie coś lepszego do nauki za nieduże piendze choć już jest kupiony ten to torche musztarda po obiedzie
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Syma x15w kilka pytań

Post autor: Adrián »

Nie ma gps, kompasu.
Sam wisieć nie będzie.
Jeśli zrobiłeś podstawową kalibrację, to już zapewne lepiej nie będzie.

Musisz naucz się latać. To co widać na wspomnianych filmach, to efekt właśnie opanowania latania.
maverick79
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 02 kwie 2018, 22:51
Lokalizacja: Iława

Re: Syma x15w kilka pytań

Post autor: maverick79 »

Nie wiem czy dobrze wykonalem kalibracje. A rest usuwa wszystko nawet kalibracje czy trzeba przytrzymać lewy drożek i reset? W instrukcji jest napisane że ma lecieć prosto wisieć prosto ale ok pewnie jak ze wsztstkim lecą w.. A co z bateriiami i sposobem ich ładowania? Nie chce siedzieć kolejna noc żeby naładować 4 baterie. Może kupić ten rozgałęźnik na 5 bateri? Tylko jak zgaśnie kontrola to skąd będę wiedzal czy wszystkie są naładowane? Czytalem trochę na temat tych bateri i ładowarek z balnserem itp. Ale czy jest sens wyrzucać kolejne pieniądze na to zabawke która może pójdzie w kosz chyba że się rozleci? Co z większymi akumulatorami. W późniejszym czasie co możecie polecić bardzej profesjonalne do latania? Oczywiście nie za kilka tys to ma być do zabawy ale w ramach rozsądku w razie uszkodzenia. Może coś takiego DRON QUADROCOPTER OVERMAX X BEE DRONE 7.2 FPV 550 zł ale ten bez kamery.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Syma x15w kilka pytań

Post autor: Adrián »

Nie wiem jak się wykonuje w tym modelu kalibrację.
Na pewno tak, jak piszą w instrukcji.
Jeśli zrobiłeś poprawnie, to powinien jako tako wisieć (bez przepustnicy wisieć nie będzie)/ lecieć, ale i tak sam nigdy nie będzie, czytaj jw.

Jak się nie nauczysz latać tym co masz, to chyba nie ma co inwestować w coś droższego.

A jak już bedziesz chciał, to bugs3 nie wiem ile kosztuje w PL, bo tutaj nie kupuje. W Chinatown mozna było i za 300zł kupić. A będzie to lepsze niż to co masz.

Jak nie będziesz miał następnego, to ładowarka jest zbędna, ale dzieki niej naładował byś szybciej z tym "rozgałęźnikiem".

Nie ładuj na zapas. Ładuj najlepiej przed lotem.

W google poczytaj o bateriach li-po. Będzie tam wszystko, począwszy od ładowania do jakiego napięcia, przechowywanie, rozładowanie itd Bo to nie żarty, nawet gdy kopter wygląda jak zabawka.
maverick79
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 02 kwie 2018, 22:51
Lokalizacja: Iława

Re: Syma x15w kilka pytań

Post autor: maverick79 »

Czytałem torche o bateriach. O Bugs 3 też ma problem z jakimś drganiami kamery. A ten Overmax nie dobry? Beterie teżba naładować szybciej bo po to je kupiłem.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Syma x15w kilka pytań

Post autor: Verid »

Naucz się że jak zobaczysz cokolwiek z napisem OVERMAX to masz uciekać z krzykiem. Szczególnie głośnym jeżeli będzie to kopter.
No chyba że jesteś masochistą.
Ten wredny...
maverick79
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 02 kwie 2018, 22:51
Lokalizacja: Iława

Re: Syma x15w kilka pytań

Post autor: maverick79 »

Tak podejrzewałem że możesz coś podobnego napisać. To co jescze oprócz wspomnianego Bugs 3 polecacie? Może coś GPS co prosto się tym lata i można zrobić jakieś w miarę zdjęcia.Czy Bugs jako następca symy będzie dobrym wyborem . Znalazlem taka baterie odpowiadającą wymiarami do syma x15w nie znam tylko wagi i nie wiem czy pasuje końcówka .Moze będzie pasował . Jscze mam pytanie o naładowanie tych 4 akumlatorow czy lepiej kupić 3 takie same ładowarki pod USB jak ta oryginalna czy np takie coś http://modele-centrum.pl/p/648/20751/hu ... warki.html
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Syma x15w kilka pytań

Post autor: Adrián »

Bugs 3 ma problem z kamerą? Z drganiami?
On nie ma kamery.

Z gps? Dji p2 z gimbalem zenmuse i nie będziesz miał drgań. Do 800zl spokojnie można kupić używke.
maverick79
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 02 kwie 2018, 22:51
Lokalizacja: Iława

Re: Syma x15w kilka pytań

Post autor: maverick79 »

Wiem przecez że nie ma kamery choć są takie co mają ale pewnie słabej jakości. Drgania gdzieś były opisywane. Co do używek nie znam się w temacie to raczej bym nie zaryzekowal tym bardzej nie widzadz co kupuje. Proszę o prade co do bateri do tej symy i ładowarki. Czy wybrać 3x takie same kable jak były w zestawie czy rozgałęźnik. Ładowanie pojedynczych sztuk jest bardzo kłopotliwe i zabieria dużo czasu.

Edytuj posty!

Wczoraj zobczylem ze prawe śmigło głośniej chodzi i jak je wolno obracacam to zaczyna się zakleszczac. Silnik do wymiany czy jakaś czesc? Latać można dalej jescze tego nie rozbierałem. Kilka upadków było moze coś się uszkodziło a raptem może 3 razy latania. Zastanawia się czy kupić coś lepszego z GPS gdzie lepiej się steruje bo to raczej do latania się nie nadaje. Co myślicie o MJXB2W czy może coś podobnego z GPS ? Jednak zaznaczam że nie mam wprawy w lataniu jescze. Nie wiem jak określić przod żeby zawrócić jak kopert jest daleko. Pytanie do doświadczonych lotników. Jedynie diody pod spodem ale w dzień słabo to widać. Jak ma działać ta funkcja hedles bo raczej to jest bez użyteczne.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Syma x15w kilka pytań

Post autor: Adrián »

Lataj blisko, to nie będziesz potrzebował ledów.

Gps Cię niczego nie nauczy.
Masz konsolę? np ps3-4/xbox 360/one ?

Jak tak, to podepnij pad do komputera i zainstaluj np fpv freerider w wersji testowej i ćwicz. Najlepiej jest podpiąć aparaturę, ale nie masz takiej by się nadawała.

Odnośnie silnika/śmigła, to rozbierz i zobacz co się stało. Na wszystkim da się latać, to nie wymówka. Chyba, że jest wada fabryczna i nie da się skalibrować.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Syma x15w kilka pytań

Post autor: Verid »

Jak chcesz się nauczyć latać i nabrać tej wprawy to zapomnij o headless czy GPS. To tak jakbyś chciał się nauczyć jeździć i do tego celu kupił samochód od razu z szoferem a samemu sadzał dupsko na tylnym siedzeniu.
Ten wredny...
maverick79
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 02 kwie 2018, 22:51
Lokalizacja: Iława

Re: Syma x15w kilka pytań

Post autor: maverick79 »

Dzięki za rady ale mimio wszystko przydało by się coś lepszego najwyżej bedziemy mieć 2. Coś takiego żeby można było polatac trochę dłużej przy lekkim wietrze przynajmniej 15 min i ładować normalnie baterie a nie tym kabelkkiem. Możecie coś polecić żeby można było normalnie latać w rozsądnej cenie. Oglodałem hubsan H501s ale koło 1000 zł . Aparatura fajna itp. Ale na początek trochę drugi żeby go rozbić. I nie wiem jak z dostępnością i cena cześć. Może ma ktoś jakieś propozycje co do drugiej maszyny zabawki.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Syma x15w kilka pytań

Post autor: Verid »

Używany Ph2. Golasy bardzo tanie, sprzęt sprawdzony, części zamiennych w kit i trochę, możliwa rozbudowa o gimbal i FPV.
Ten wredny...
maverick79
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 02 kwie 2018, 22:51
Lokalizacja: Iława

Re: Syma x15w kilka pytań

Post autor: maverick79 »

Co to jest ph2 jakiś link zobaczę czy tanie ? Czyli kamere trzeba kupic
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Syma x15w kilka pytań

Post autor: Verid »

DJI Phantom 2. Ostatnio na popularnym serwisie aukcyjnym golas poszedł za 700PLN z 2 bateriami.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ