Syma X8 - opinie

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Verid »

Czterolistną koniczynkę prawoskrętną jak mnie oko nie myli, względnie również prawoskrętną pagodę. Tylko zwróć uwagę na złącze żeby było takie samo.
Ten wredny...
gorus
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 28 gru 2015, 23:14
Lokalizacja: POZnan*

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: gorus »

Witam,
mam pewien problem, otóż niedawno zakupiłem gimbal i podpiąłem go pod moją Syme X8C. Problem polega na tym, że cały zestaw waży 237g a Syma nie ma siły go podnieść. Bez tego zestawu lata elegancko a jak podczepie gimbal z kamerą to startuje ledwie na kilka cm ponad ziemie i koniec... Posiadam standardowy pakiet jak na zdjęciu.
Z tego co widziałem na YT to bez problemu powinna dźwignąć tego gimbala z kamerą wiec od czego mogę zacząć?
Foto
Foto
IMG_20180310_184455.jpg (61.42 KiB) Przejrzano 3449 razy
Syma X8C
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Verid »

gorus pisze:od czego mogę zacząć?
Od sprzedaży Symy i kupienia czegoś z napędem bezszczotkowym. Może to zabrzmi brutalnie ale Syma + metalowy gimbal nie równa się "bez problemu".
Możesz próbować walczyć lepszym pakietem (o wyższym C) ale to jest mordowanie napędu tego koptera.
Ten wredny...
wlotop3237
Posty: 47
Rejestracja: piątek 05 maja 2017, 06:43

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: wlotop3237 »

Ja swoją odchudziłem. Do 100g balastu lata ale i tak to dużo. Mam balast kamerka plus kamerka FPV około 60 g. I to jest OK. Lata ok i czas lotu w miarę przyzwoity. Przy balaście takim jak piszesz to jaki czas latania. A i śliniki dostaną w d.... . No i mocniejszy wiatr Ci ją może porwać. Nic nie zrobisz musisz odchudzić i to naprawdę mocno albo inny dron jak Verdi pisze.


A tu masz test udźwigu.

gorus
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 28 gru 2015, 23:14
Lokalizacja: POZnan*

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: gorus »

no tak.. to by się zgadzało z tym filmikiem że balast powyżej 200g skutecznie utrudnia i wręcz uniemożliwia lot... No szkoda. A czy są jakieś silniki bezszcztokowe na podmianę do X8? Czy to wiązałoby się z wymianą elektroniki?
I jeszcze jedno - co polecacie do sporadycznego amatorskiego latania co uciągnie opisywany gimbal z kamerą w rozsądnych pieniądzach?
Syma X8C
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Verid »

gorus pisze:A czy są jakieś silniki bezszcztokowe na podmianę do X8? Czy to wiązałoby się z wymianą elektroniki?

Jest taki MOD, poczytaj ten wątek to znajdziesz ale z punktu widzenia finansowego nie ma to większego sensu bo za chwile zacznie ograniczać cię zasięg aparatury i brak RTH. Lepiej dozbierać trochę, sprzedać Symę kolejnemu adeptowi nauki latania i kupić np Phantoma 2 z drugiej ręki w wersji golas. Bez problemu poniesie ci tego gimbala przez circa 15 minut na jednym pakiecie a dodatkowo będziesz miał polisę ubezpieczeniową w postaci RTH i kilka innych ułatwiaczy zycia.
Ten wredny...
gorus
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 28 gru 2015, 23:14
Lokalizacja: POZnan*

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: gorus »

dzięki za radę. Pozdrawiam!
Syma X8C
Awatar użytkownika
lalu93
Posty: 69
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 22:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: lalu93 »

Jakbyś się uparł na symę to podrzuce Ci to http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=73&t=30141&start=270 strona 19-24 wszystko na temat gimbala, maks obciążenia, baterii 3s i filmy do tego moda. Pozdrawiam
lennox
Posty: 6
Rejestracja: sobota 24 lut 2018, 15:57
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: lennox »

No i moja Syma X8HW do reklamacji :(
Jak pisałem kilka postów wcześniej miałem problem z kalibracją.
Przez ostatnie kilka dni próbowałem wszystkiego, włącznie z bawieniem się poziomnicą ...
Dron podnosi się i leci w tył. Nie ma reakcji na trymowanie.
Już nawet skrzydła wymieniłem na te zapasowe (jakoś dziwnie 2x A2 i 2xB2).... bez różnicy....
Fatalna sytuacja ....
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: skazi »

lennox pisze: Już nawet skrzydła wymieniłem na te zapasowe (jakoś dziwnie 2x A2 i 2xB2).... bez różnicy....
Co wymieniłeś? :shock:
Już kilkuletnie dzieci wiedzą jak to się prawidłowo nazywa.
lennox
Posty: 6
Rejestracja: sobota 24 lut 2018, 15:57
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: lennox »

Pomyliłem się i przepraszam.
Tyle. Po co od razu złośliwie ?
Kuubba1
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 10 gru 2017, 00:39
Lokalizacja: Ełk

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Kuubba1 »

Witam
A orientuje się może ktoś czy w symie x8g można zamontować silniki bezszczotkowe ?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Adrián »

Wszystko można, ale jest to nieopłacalne, bo musisz zamontować regle, fc i mieć nową aparaturę z linkiem rc.
Hehe czyli zostaje Ci tylko obudowa :mrgreen:
Która nadaje się tylko do kosza.

editt
Można to zrobić też trochę taniej, ale i tak nie polecam. Szkoda kasy na to wydawać.
Zamiast rzeźbić, lepiej zrobić coś od zera.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Verid »

Kuubba1 - forum jest przede wszystkim do czytania, wiesz? Dosłownie 6 postów wyżej gorus pyta o to samo i dostaje odpowiedź więc następnym razem zadaj sobie minimum trudu i choć pobieżnie przejrzyj temat który cię interesuje zanim naklepiesz posta bez sensu.
Ten wredny...
Kuubba1
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 10 gru 2017, 00:39
Lokalizacja: Ełk

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Kuubba1 »

Adrián pisze:Wszystko można, ale jest to nieopłacalne, bo musisz zamontować regle, fc i mieć nową aparaturę z linkiem rc.
Hehe czyli zostaje Ci tylko obudowa :mrgreen:
Która nadaje się tylko do kosza.

editt
Można to zrobić też trochę taniej, ale i tak nie polecam. Szkoda kasy na to wydawać.
Zamiast rzeźbić, lepiej zrobić coś od zera.

A mógłbyś podesłać jakiś link lub coś do budowy takiego nisko budzetowego drona bo ja szukałem ale znalazłem tylko bardzo drogie inwestycje a jak cos pójdzie nie tak to nie chcem stracić dużo kasy
ODPOWIEDZ