DJI Mavic Air

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: DJI Mavic Air

Post autor: JR65 »

Mnie by interesowała sprawa, kontrowersyjnego zasięgu zrywania obrazu po 150m Aira
Czy rzeczywiście w sparku jest OK a AIR ma z tym problem.

Czy to sprawa miejsca w którym latali jak się potwierdzi no kiepsko :-(

Jestem ciekaw twojej recenzji
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Adrián »

Jedno z kilku testów zasięgu:

andrew9
Posty: 18
Rejestracja: sobota 02 gru 2017, 23:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Mavic Air

Post autor: andrew9 »

Czyli co, generalnie 2km to limit - jednak nie osiągalny w każdych warunkach.
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: DJI Mavic Air

Post autor: lesz »

co do zasiegu strasznie zalezy od smieci/natezenia innych sieci w tle. Mialem sytuacje gdzie spark mial problemy na 5.8 po 150m, ale ilosc sieci w tamtym miejscu to byla jakas masakra :) w przecietnym miejscu jest ok - zalezy tez czy idzie na 5.8 czy na 2.4.

wlasciwe loty dopiero jutro, jak bedzie 2 pilot by rownoczesnie posmigac :D
ale z pierwszych roznic:
- ta cholera jest glosna! jak jest silniejszy wiatr to nie, ale jak wiatr slabl, to mozna go w trybie sport bylo uslyszec z 400-500m...
- w normalnym lataniu (nie sport) - nieco bardziej brzeczacy/wkurzajacy niz spark. daleko mu do MPro
- gimbal 3os. robi spora roznice jak sie lata szybciej i chce nadal cos nagrac, albo na silniejszym wietrze.
- nie zaobserwowalem problemow z zasiegiem, latany nad polami - poszedl na deko ponad 500m i nadal bylo ok, lekkie przycinki na 300m nad linia WN
- jest deko wiekszy niz spark, tutaj mozna doleciec na 500m i nadal go widziec jako kropeczke ;) spark zazwyczaj znikal po 400m (tak , preferuje loty w zasiegu wzroku, wystarczaja mi)
- material 4k/30 nawet fajny, material 2,7k/60 tak gorzej... jakos duzo szumu. poczekam na slonce w weekend to cos sie zobaczy (ustawienia auto, nie bawilem sie w D-cine, poki co :)) zobaczymy jak sie ma do sparka.
- wkurza nieco to skladanie/rozkladanie :D spark to po prostu wyciagasz i siup, tutaj na zimnie sie musisz jeszcze bawic... moze jakas fajna mala walizka to rozwiaze ;)
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
andrew9
Posty: 18
Rejestracja: sobota 02 gru 2017, 23:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Mavic Air

Post autor: andrew9 »

Nadal uważam, że to potencjalnie fajny dron, ale.. czytając i olądając te kolejne rzeczy coraz bardziej jestem przekonany, żę Mavic Pro - na ten moment - jest jednak wyraźnie lepszy. Zasięg - ale także i przede wszystkim pod kątem jego stabilności, czas pracy na baterii, hałas (!) - badziej cichość (zwłaszcza Platinum) zdecydowanie dla mnie przeważając na jego korzyść.

No i nagrania.. tutaj cały czas jest to dla mnie zagadka. Kilka razy, gdzie na filmiku bylo bezpośrednie porównanie Air i Pro, zrobiłem sobie ślepy test, nie patrząc na podpis, tylko najpierw na nagranie i wybierając, które mi się bardziej podoba. ZAWSZE było to nagranie z MAvic Pro. Nie wiem, na co i jak przekłada się ten większy bitrate, ale przy bezpośrednim porównanie nagranie z Pro jest dla mnie wyraźnie bardziej szczegółowe...
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: DJI Mavic Air

Post autor: lesz »

jesli masz wybor miedzy mavic pro i air, a waga (przepisy) nie ma znaczenia = to bez zastanowienia sie bierz PRO :)
dla mnie air to upgrade w stosunku do sparka - przy nadal niskiej wadze.
Pro to niestety juz 700g i przepisowo nie mozesz go legalnie uzywac w wielu miejscach. podobnie jak plotki o pro II - wszystko wskazuje, ze raczej nie bedzie lzejszy - a wrecz przeciwnie :D
dzis chyba wszyscy maja juz weekend i mecza wifi czy inne sieci - bo odpalilem 1 bateryjke przed momentem - podobna lokalizacja co wczesniej (choc deko blizej osiedla) = duzo wiecej zaklocen.
nadal dalo sie doleciec ponad 500m, ale tak od 400 to juz obraz mial przeskoki - nie pamietam tez :oops: czy bylem na 2.4 czy na 5.8... bo to w takim miejscu moze miec znaczenie
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
andrew9
Posty: 18
Rejestracja: sobota 02 gru 2017, 23:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Mavic Air

Post autor: andrew9 »

Wybór w zasadzie został już dokonany, bo kupiłem Pro Platinum Combo :) Cały czas tylko patrzeć, czy to na pewno dobry wybór, ale.. wygląda na to, że tak.

Waga i przepisy.. jestem już umówiony na egamin UAVO więc to raczej przestaje mieć znaczenie.
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI Mavic Air

Post autor: photolucas84 »

a ja zaczekam z kupnem Mavic Platinium Pro, aż do wyjścia Mavic II (ponoć ma być w marcu) - wtedy cena Mavica powinna zejść na dół - no chyba że Mavic II okaże się tańszy od Mavic I ale w to watpię.

Dla mnie Mavic Air spalił się tym zasięgiem (zdecydowanie jeżeli latamy w mieście), drugie tymi drganiami w niskich temperaturach.
Za przemawiało : bardziej osłonięty gimbal (to przede wszystkim) , a później rozmiar (bo waga mi zwisa :P , mam licencję).

Mavica także można wziąć w podróż więc gdyby Mavic Air był mniejszy o połowę od zwykłego Mavic-a to może bym jeszcze się zastanawiał ale tak to Mavic w wersji platinium zwycięża :) czekamy na lepszą cenę:)
Mavic Pro Platinum Combo
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: DJI Mavic Air

Post autor: mohinder »

Czytalem na forum dji watek jak gosciow mavic air znieksztalca obraz. Pokazal tam zdjecie gdzie widac prostokatne duze okno i ono nie jest prostokatem tylko jakies takie wklesle na srodku, tak jakby ramy okna zapadniete do srodka.
Widac ten efekt rowniez na filmie jak tutaj.

https://youtu.be/Va4WexM8xTY

Nie dobrze, coraz wiecej wad pijawia sie w tym modelu.
wl0czykij
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 15 lut 2018, 16:58
Lokalizacja: Olsztyn

Re: DJI Mavic Air

Post autor: wl0czykij »

Jeśli chodzi o zasięg po przełączeniu na tryb FCC (za pomocą aplikacji Floater, z oryginalną aplikacją DJI GO 4), w Polsce Mavic Air osiągnął ponad 5 kilometrów z płynną transmisją obrazu. Poniżej filmy z konfiguracji aplikacji oraz testu zasięgu.


Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Adrián »

No i pięknie. Jeśli to się potwierdzi u innych, to można słaby zasięg odhaczyć
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: DJI Mavic Air

Post autor: lesz »

nie ma co potwierdzac... to fakt. Po prostu na FCC zarowno spark jak i air bardzo ladnie lataja.
ale CE redukuje moc do takich poziomow, ze byle przerosniety router domowy, czy extender skutecznie zaglusza ledwo pikajacy nadajnik ;)
moze wieczorem/noca ;) obrobie i wrzuce material video porownawczy spark/air.
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Adrián »

Lepszy zasięg to wiem, tylko czy to byłby jedyny powód takich słabych pierwszych testów zasięgu?
Spark latał dalej na testach co widziałem :roll: a był też na CE
No nic, fajnie, że to nie jakiś feler.
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: DJI Mavic Air

Post autor: lesz »

z tego co czytam wiele osob mialo problemy z zasiegiem (nawet na FCC), czy rwaniem sie polaczenia - gdy wykonywali aktualizacje softu przez apke...
sam doswiadczylem tez jednego kompletnego zerwania polaczenia w bliskiej odleglosci - co absolutnie nie powinno miec miejsca... (kompletne = tylko restart aparatury pomogl..)
ponoc wgranie softu przez usb rozwiazuje ten problem... u mnie od wgrania kabelkiem tez juz nie bylo wiecej zerwania linku, ale jak tak szczerze to na razie za malo lotow by byc pewnym :)

dzis wrzuta na szybko, wiec prosze nie oczekiwac fajerwerkow, w dodatku tylko w FHD, jutro zrenderuje i wrzuce na 4k by dalo sie lepiej porownac


niedzielny update
na 20 min lotu nie nalezy liczyc :) realne wartosci to tak 16-17min (schodzac do 10-15%), teoretycznie moze szlo by urwac jeszcze dodatkowe 2 min gdyby zajechac baterie do 0, ale to raczej odbije sie na jej zywocie
ponownie potwiedze - to malenstwo jest cholernie glosne... o ile w trybie normalnym wiszac w powietrzu jeszcze ujdzie (bardziej bzyczacy niz spark), to sport i danie gazu do dechy to jakas masakra. dzis na slabszym wietrze (wracajac z wiatrem) - lekko ponad 500m mozna bylo go uslyszec :/
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
olabart
Posty: 28
Rejestracja: sobota 13 lut 2016, 08:13
Lokalizacja: podkarpackie

Re: DJI Mavic Air

Post autor: olabart »

Ciekawe czy inne model DJI np. P4 też się nadają pod modyfikację FCC.
ODPOWIEDZ