Wygrałem Drona - co dalej ?

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

patrykjunior19
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 12 lut 2018, 18:41
Lokalizacja: Wadowice

Wygrałem Drona - co dalej ?

Post autor: patrykjunior19 »

Witam . Postanowiłem się zalogować na Tym forum gdyż mam pewien problem . Mianowicie w konkursie na forum turystycznym wygrałem drona o nazwie : Syma X8 Pro . I tu powstał problem , gdyż w temacie dronów jestem zielony . Nie posiadam kompletnie żadnej wiedzy jak latać , wogole obsługiwać to urządzenie . Mam do innych użytkowników tego forum w związku z tym 3 pytania :
Czy dron ten jest odpowiedni do nauki latania czy to za bardzo skomplikowany sprzęt jak na początek ?
Czy na drony trzeba mieć jakieś uprawnienia do latania nimi ?
Czy ewentualnie jakbym chciał go sprzedać ile mogę za taki nowy dron kasy wołać ?
Proszę o odpowiedz użytkowników tego forum
Pozdrawiam Patryk
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Wygrałem Drona - co dalej ?

Post autor: Verid »

patrykjunior19 pisze:Czy dron ten jest odpowiedni do nauki latania czy to za bardzo skomplikowany sprzęt jak na początek ?
Troszkę niewygodny ze względu na gabaryt bo praktycznie uniemożliwia naukę w pomieszczeniu (chyba że masz duże mieszkanie) ale poza tym jak najbardziej się nadaje.
Zanim bezszczotkowce staniały, Symy X5 i X8 często były polecane jako sprzęty pierwszego kontaktu.
patrykjunior19 pisze:Czy na drony trzeba mieć jakieś uprawnienia do latania nimi ?
Nie potrzebujesz uprawnień ale musisz przestrzegać zasad wyboru miejsca na latanie. Więcej tu http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=53&t=39540
patrykjunior19 pisze: ile mogę za taki nowy dron kasy wołać ?
Porównaj sobie ceny z popularnych portali aukcyjno-handlowych to będziesz wiedział.
Ten wredny...
patrykjunior19
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 12 lut 2018, 18:41
Lokalizacja: Wadowice

Re: Wygrałem Drona - co dalej ?

Post autor: patrykjunior19 »

Dzięki Verid za odpowiedzi . Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie dronów :
Czy jak już będę miał Syma X8 Pro po raz pierwszy gotową do startu to czy muszę ją regulować jak to pisze w sieci trymerami czy obejdzie się bez tego ?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Wygrałem Drona - co dalej ?

Post autor: Verid »

Po pierwsze przeczytaj instrukcję.
Po drugie przeczytaj instrukcję.
Po trzecie - chyba się domyślasz.
Po czwarte wykonaj kalibrację akcelerometru (ACC) zgodnie z tym co wyczytałeś w instrukcji (określony układ drążków podczas gdy włączone latadło stoi na płaskiej i poziomej(!) powierzchni)
Wtedy masz 99% szans że o trymerach będziesz mógł zapomnieć. Tym jednym procentem się nie przerażaj bo to tylko chińska zabawka i może mieć pewne niedoskonałości konstrukcyjne które być może będziesz musiał skorygować trymerami. Pamiętaj tylko żeby nie przesadzić - to coś nie ma funkcji trzymania pozycji i jest jak najbardziej naturalnym że po stracie zacznie w którąś stronę uciekać. Póki wybiera losowy kierunek wszystko jest ok. Trymy używasz gdy ewidentnie obiera sobie jeden kierunek (np. zawsze w prawo) i tam usiłuje podążać. Wtedy kilka klików trymem w przeciwnym kierunku powinno w miarę skutecznie zniechęcić latadło do takiego działania.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ