Dron dla żółtodzioba.

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Szym3k
Posty: 60
Rejestracja: niedziela 04 lut 2018, 21:59

Dron dla żółtodzioba.

Post autor: Szym3k »

Witajcie,

Jest to mój pierwszy post na forum. (No może drugi - poprzedni zamieściłem w niewłaściwym dziale i go przenoszę).
Ostatnio zainteresowałem się dornami. Nie wiem czy to fanaberia czy początek czegoś fajnego. Zamówiłem już pierwszego drona - jest to FQ777 124. Chcę na nim zobaczyć o co w ogóle chodzi w sterowaniu dronem. Na trzeciego drona chyba wybiorę Bugs 3. Natomiast domyślam się, że między numerem 1 a 3 będzie duża przepaść. Co byście polecali na numer 2? Myślałem o VISUO XS809HW. Wiem, że to wifi, ale pomyślałem, że przy okazji nauczę się majstrowania przy tych zabawkach - zwiększenie zasięgu, mod baterii. Chodzi też o to że jak zniszczę drona to żeby nie było szkoda wydanych pieniędzy. Może lepiej zostać przy polecanych przez Was Biedronach?
Co o tym sądzicie? Polecicie coś lepszego w podobnych pieniądzach?
Na chwilę obecną nie chcę niczego składać i kupować niczego drogiego - tak jak napisałem nie wiem czy to nie fanaberia.
Pozdrawiam,
Szymon

P.S.
Moderatorów przepraszam, za zamieszanie z postami.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Dron dla żółtodzioba.

Post autor: Adrián »

Szym3k pisze:wybiorę Bugs 3. Natomiast domyślam się, że między numerem 1 a 3 będzie duża przepaść. Co byście polecali na numer 2?
Nic,
nie ma sensu nic innego brac, jak już "liźniesz" i Ci się spodobało, coś tam się nauczysz.
Drugi bugs 3, taki bardzo budżetowy, ale na początek w zupełności powinien wystarczyć do nauki.

Później nie musi być od razu nr4, tylko jak nie rozwalisz, możesz doczepić fpv i się nauczyć tak latać, jeśli to Ci potrzebne.
Kolejnym, lub przed fpv, możesz zmienić fc, kupić aparaturę z prawdziwego zdarzenia z dobrym linkiem np frsky i gps i latać już z tym wszystkim co gps daje.

Także jest to rozwojowa zabawka na początek, jak jej nie zdążysz zniszczyć.

Nie ma sensu pchać się w coś pomiędzy, lepiej odłożyć $ i kupić bugs'a

Aparatura, link rc, fc, gps Ci zostanie do następnego koptera/samolotu, jak będziesz chciał coś lepszego, innego.
Szym3k
Posty: 60
Rejestracja: niedziela 04 lut 2018, 21:59

Re: Dron dla żółtodzioba.

Post autor: Szym3k »

Super, dzięki za odpowiedzi. W takim razie czekam aż przyjdzie moje maleństwo i czekam na dobrą cenę Bugs'a.
O kamerze fpv do bugs też myślałem.
Powiedz mi jeszcze proszę co znaczą: link rc, fc?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Dron dla żółtodzioba.

Post autor: Adrián »

fc - kontroler lotu w kopterze
link rc - składa się z nadajnika i odbiornika, dzięki temu sterujesz bezprzewodowo. Lepsze aparatury mają wymienny link rc, dzięki temu można kupić dowolny bez ingerencji (lutowanie)
Do nastepnych modeli, kupujesz tylko kompatybilny odbiornik i używasz nadajnik do wszystkich modeli.

W bugsie jest, ale połączony z aparaturą, która nie jest rozwojowa i zasięg nie jest jakiś duży. Tak samo fc jest połączone z odbiornikiem rc. Ale na szczęście można go łatwo wymontowac i założyć inne fc i link rc.

Dzięki wymianie na ww masz duży zasięg (spokojnie do 1km) i dzięki nowemu kotrolerowi lotu możesz wiele zmienić, zyskać.
Podpiąć gps, używać funkcji powrotu do domu, wiszenia w miejscu itd.

Ale na razie nie zaprzątaj sobie tym głowy. Kup bugs'a, polataj, naucz się i później myśl o reszcie.

Taka zaleta, że nie trzeba kupować na raz. Możesz stopniowo zbierać i w między czasie latać. W przypadku gotowców z gps i fpv, trzeba mieć na start Dużo więcej gotówki.

Możesz podłączyć kamerę hd i mieć jednocześnie obraz na fpv, jak i nagrywanie.

Jak będziesz chciał stabilniejszych ujęć, to kupujesz gimbal, ale to już trzeba zmienić silniki, bo będzie to zbyt wiele i będzie latał jak muł.
Ale to daleka droga.
SZCZooR
Posty: 35
Rejestracja: czwartek 01 lut 2018, 13:39
Lokalizacja: Zamosc

Re: Dron dla żółtodzioba.

Post autor: SZCZooR »

Ja się zdecydowałem na bugs 6. Zamówiłem. Naoglądałam się filmików i stwierdziłem. Tak jak piszą Koledzy. Później można udoskonalić go trochę.
Szym3k
Posty: 60
Rejestracja: niedziela 04 lut 2018, 21:59

Re: Dron dla żółtodzioba.

Post autor: Szym3k »

Adrián dzięki za wszytko. Masz rację, na chwile obecną nie będę sobie tym zaprzątał głowy i skupię się na tym co do mnie idzie i co chcę kupić.
SZCZooR Też zastanawiałem się nad szóstką, ale wydaje mi się, że trójka ma większą moc (jest niby przeznaczona do noszenia kamery sportowej). Dodatkowo gdzieś czytałem, że szóstka ma jakieś problemy z silnikami. Nie wiem czy to Ty tego nie pisałeś???
Tak w skrócie możesz powiedzieć czy się różni 3 od 6 poza wbudowaną kamera w tej drugiej?
SZCZooR
Posty: 35
Rejestracja: czwartek 01 lut 2018, 13:39
Lokalizacja: Zamosc

Re: Dron dla żółtodzioba.

Post autor: SZCZooR »

Ja się nie znam.
Według tego co wyglądałem na yt to różnią się wyglądem i silnikami.
3 ma silniki w metalowej obudowie a 6 w plastikowej.
Stąd problemy z silnikami w 6 bo ten plastik się topi.
Ale patrzyłem i można kupić inne mocniejsze silniki. A chyba i z 3 powinny pasować
Do tego akcesoria które są w komplecie.
Do 3 trzeba wszystko osobno kupić.
Do 6 dają kamerkę fpv, gogle i monitor do podgladu.
To tak wywnioskowałam. Zresztą bardziej mi się podoba a możliwości rozwoju są chyba takie same jak w bus 3
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Dron dla żółtodzioba.

Post autor: Adrián »

6 jest do kitu

Sam plastk fantastik.

Nawet dzwonki plastikowe

Mało rozwojowa.
SZCZooR pisze: A chyba i z 3 powinny pasować
Oczywiście, że nie będą.. Tam są większe śmigła, nie bez powodu..
SZCZooR pisze:Do 3 trzeba wszystko osobno kupić.
To jest akurat jej Duży plus, nie minus.
SZCZooR pisze:Do 6 dają kamerkę fpv, gogle i monitor do podgladu.
Która jest delikatnie mówiąc, słaba..

Lepiej kupić coś rozwojowego, co będzie użyteczne w przyszłości, niż później to wyrzucić do kosza, bo nikt tego nie kupi za normalne pieniądze.
Szym3k
Posty: 60
Rejestracja: niedziela 04 lut 2018, 21:59

Re: Dron dla żółtodzioba.

Post autor: Szym3k »

Adrián w takim razie poluje na trójkę. A ewentualnie w tym przedziale cenowym coś innego polecisz co będę mógł również modyfikować? Czy nie kombinować?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Dron dla żółtodzioba.

Post autor: Adrián »

Nie ma nic innego. To jest najtańszy nadający się do czegoś kopter w cenie do 400-500zł bez szczotek. Więc nie ma wyboru.
To i tak bardzo tanio. Jeszcze nie tak dawno, za tyle to się kupowało szczotki z byle jaką kamerą i ludzie byli zadowoleni.
SZCZooR
Posty: 35
Rejestracja: czwartek 01 lut 2018, 13:39
Lokalizacja: Zamosc

Re: Dron dla żółtodzioba.

Post autor: SZCZooR »

O widzisz. To się dowiedziałem. Trochę za późno. Szkoda że nikt mi nie napisał tego wczoraj.
Chyba żebym zmienił jeszcze zamówienie.
A do 3 też da się kamerę fpv łatwo dołożyć i taki monitor z goglami?
Szym3k
Posty: 60
Rejestracja: niedziela 04 lut 2018, 21:59

Re: Dron dla żółtodzioba.

Post autor: Szym3k »

SZCZooR Da się bo nawet na stronie producenta są takie kamery. Wyciąga się tą diodę z przodu i w jej miejsce wstawia kamerę. Pewnie jakby pokombinować to jakąś lepszą, niededykowaną też się tam wstawi.

Adrián 400-500 zł? Ja go chcę wyrwać poniżej 300. Ostatnio był za 80$. Ale wcześniej był jeszcze taniej. Czekam na chiński nowy rok i zobaczymy. Mi się nie śpieszy bo póki co czekam aż dotrze do mnie maleństwo.
SZCZooR
Posty: 35
Rejestracja: czwartek 01 lut 2018, 13:39
Lokalizacja: Zamosc

Re: Dron dla żółtodzioba.

Post autor: SZCZooR »

Hmmm.. kiedy ten chiński nowy rok?
Szym3k
Posty: 60
Rejestracja: niedziela 04 lut 2018, 21:59

Re: Dron dla żółtodzioba.

Post autor: Szym3k »

Zaczyna się 16. lutego i potrwa 2 tygodnie. Tylko przez ten czas paczki z Chin nie będą wychodziły. No i nikt nie powiedział, że akurat będzie taka okazja.
A ewentualnie swoją szóstkę sprzedaj nieużywaną po cenie zakupu i ku trójkę.
SZCZooR
Posty: 35
Rejestracja: czwartek 01 lut 2018, 13:39
Lokalizacja: Zamosc

Re: Dron dla żółtodzioba.

Post autor: SZCZooR »

No właśnie taki plan mi wpadł do głowy.
No okaże się jak to wyjdzie.
Szkoda że nie wiedziałem tego co wiem teraz wczoraj.
U chińskich maj frendow 3 można za 330 zł kupić. Kamerę z goglami i monitorem za 220 mniej więcej chyba. Za 550 zł byłby fajny komplet na początek
ODPOWIEDZ