Parrot Bebop Drone

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Grzegorz56
Posty: 4
Rejestracja: środa 08 cze 2016, 18:56
Lokalizacja: Legionowo

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Grzegorz56 »

Latamy, ale temperatura skraca czas lotu. Dodatkowo wprowadzanie przez Parrot nowego oprogramowania 5.1.1 powoduje pewne problemy :evil: . Także po testach wróciłem do 4.0.6 oraz FF 4.3.8 - jak na razie najlepszy dla mojego bebopa. :-)
Parrot bebop 2 + skycontroller 1
krzysiek11987
Posty: 27
Rejestracja: sobota 21 sty 2017, 09:54
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: krzysiek11987 »

Grzegorz56 pisze:Latamy, ale temperatura skraca czas lotu. Dodatkowo wprowadzanie przez Parrot nowego oprogramowania 5.1.1 powoduje pewne problemy :evil: . Także po testach wróciłem do 4.0.6 oraz FF 4.3.8 - jak na razie najlepszy dla mojego bebopa. :-)
Jeszcze nie aktualizowalem. O jakich problemach mówisz?

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
Parrot Bebop + Skycontroller
Grzegorz56
Posty: 4
Rejestracja: środa 08 cze 2016, 18:56
Lokalizacja: Legionowo

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Grzegorz56 »

W internecie jest sporo informacji o nagłym rozłączeniu bebopa z aplikacją FF lub wyłączeniu silników (zestaw 4.4.0 i FF 5.1.1). U mnie jak na razie miałem tylko rozłączenie się bebopa z aplikacją - ale sterując skycontrollerem udało mi się szczęśliwie wylądować. I jeszcze jedno od poprawki FF 5.x.x nie mogę zalogować się na swoje konto i zobaczyć swoich lotów a w najnowszej poprawce 5.1.1 wykonane loty nie są przesyłane do bazy Parrota.
Tu znajdziesz lepiej opisane problemy z nowym oprogramowaniem - naturalnie mówimy o bebop 2 oraz aplikacji FF na Androida
https://community.parrot.com/t5/Bebop-2/bd-p/Bebop_2
Parrot bebop 2 + skycontroller 1
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Mojemu Bebopowi 2 same wyłączyły się silniki w trakcie lotu i nastąpił crash. Wtedy był firmware 4.4.0. Przesiadłem się na Sparka.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
Grzegorz56
Posty: 4
Rejestracja: środa 08 cze 2016, 18:56
Lokalizacja: Legionowo

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Grzegorz56 »

dlatego po takich informacjach i własnych doświadczeniach z nowym oprogramowaniem w swoim bebop 2 zmieniłem SW na 4.0.6 oraz aplikację FF 4.3.8 - ten zestaw wydaje się najbezpieczniejszy dla bebop 2 "starszych wersji" - mój bebop był kupiony z zainstalowanym SW 3.0.2 - myślę że nowsze bebop mają inne układy (nowsze) i z tym najnowszym oprogramowaniem nie mają problemów - są też właściciele którzy chwalą sobie nowe oprogramowanie :-)
Parrot bebop 2 + skycontroller 1
jolo747
Posty: 71
Rejestracja: sobota 31 gru 2016, 16:40
Lokalizacja: olkusz

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: jolo747 »

u mnie skurczybyk się rozłącza na samsungach , na sony jest ok, niedługo protestuje sony m2 i iphone ,zobaczymy czy ten problem się pojawi, raz mi się zatrzymał nad morzem , szczęśliwie wrócił ale musiałem go złapać i unieruchomić przewracając na bok

wczoraj kupiłem gopro hero 5 i zastanawiałem się nad gopro Karma , bo konkurencyjny do bebopa jest ,
natomiast opinie i testy nie napawają optymizmem w temacie jakości i funkcjonalności tego urządzenia
Bebop2+SkyBlackEdit+XperiaZ5C/GoProHero5B
/Bebop1/Sky2/Goglefpv/HubsanH107d+/Syma8W/GalaxyS7/GalaxyTab4
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Karma nie ma Vision Positioning System ani ultrasonic sensor, więc na niskich wysokościach (do kilku metrów) i w pomieszczeniach gdzie nie ma GPS dron będzie mało stabilny i wymagał więcej umiejętności w pilotażu.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
jolo747
Posty: 71
Rejestracja: sobota 31 gru 2016, 16:40
Lokalizacja: olkusz

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: jolo747 »

dragon , lepszy bebop2 czy spark ?
Bebop2+SkyBlackEdit+XperiaZ5C/GoProHero5B
/Bebop1/Sky2/Goglefpv/HubsanH107d+/Syma8W/GalaxyS7/GalaxyTab4
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Zdecydowanie spark. Ostatnio miał premierę Mavic Air. 430g, 3osiowy gimbal. 4k. Moim zdaniem to jest w tym momencie najlepszy wybór.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
jolo747
Posty: 71
Rejestracja: sobota 31 gru 2016, 16:40
Lokalizacja: olkusz

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: jolo747 »

własnie o nim myślałem czekam aż będzie dostępny w Polsce , a bebop , powoli tzreba się z nim żegnać , do nauki latania i jako przygotowanie do sprzętu droższego nadaje się idealnie
Bebop2+SkyBlackEdit+XperiaZ5C/GoProHero5B
/Bebop1/Sky2/Goglefpv/HubsanH107d+/Syma8W/GalaxyS7/GalaxyTab4
karolnomad
Posty: 33
Rejestracja: środa 22 mar 2017, 11:13
Lokalizacja: Podlasie

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: karolnomad »

Witam, mam pytanie, który skycontroller jest lepszy 1 czy 2? obydwa mają zasięg identyczny? Da się jakoś zwiększyć ich zasięg?
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Obydwa mają podobne zasięgi, ale SC1 trochę większy.
SC1 łączy się z telefonem po wifi, a SC2 po kablu usb.
SC2 nie obsługuje 5Ghz.
SC1 ma wyjście HDMI, SC2 nie ma, ale można dodatkowo przesyłać obraz po kablu ethernet przez podłączoną kartę sieciową usb (tylko 2 modele są kompatybilne). Ja użyłem dodatkowo huba usb aby podłączyć jednocześnie telefon i kartę sieciową. Często korzystałem z tego na pokazach, ale dla większości ta funkcja jest pewnie niepotrzebna.
Rozmiar oczywiście na korzyść SC2.
Widziałem mody anteny SC1. Sam nie korzystałem.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
jolo747
Posty: 71
Rejestracja: sobota 31 gru 2016, 16:40
Lokalizacja: olkusz

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: jolo747 »

dla mnie sc 2 lepszy , nie rwie połączenia, nie restartuje mi galaxy s7 , mały poręczny , wytrzymała bateria i moim zdanie sporo lepszy zasięg niż sc1 , pewnie dla tego że wifi telefon-kontroler nie sieje po wifi controler-dron
Bebop2+SkyBlackEdit+XperiaZ5C/GoProHero5B
/Bebop1/Sky2/Goglefpv/HubsanH107d+/Syma8W/GalaxyS7/GalaxyTab4
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Przy wybieraniu kanałów dobrze jest aby kanały z obydwu sieci były od siebie oddalone o co najmniej 2. Wifi dron-kontroler najłatwiej, bo z poziomu aplikacji. Kanał SC1-smartfon trzeba wybierać po podłączeniu SC1 przez HDMI do TV/monitora.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
karolnomad
Posty: 33
Rejestracja: środa 22 mar 2017, 11:13
Lokalizacja: Podlasie

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: karolnomad »

Jak się steruje kamerą na boki w bebop 2 przy użyciu sc2 i do czego są te dwa "spusty" z lewej i prawej strony? Kamerą góra/dół steruje się pokrętłem z lewej, a prawe do czego jest?
ODPOWIEDZ