Dji phantom 4Pro/Na ryby.

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

pieczyk111
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 16 sty 2018, 22:07
Lokalizacja: St. Raphael

Re: Dji phantom 4Pro/Na ryby.

Post autor: pieczyk111 »

Jesli chodzi o łódkę to tylko pytam, pytam jak się zachowa dron. Zdążą mi się łowić z Łodzi ale to bardziej rekreacyjnie i rzadko. Stad to pytanie, bo napewno wezmę kiedy drona by fajnie sfilmować się do okola lub jak wyciągam sporego tuńczyka.

Głównie lowie z brzegu. Plaża, port, skaly itp. W większości przypadków mam zawsze obok miejsce płaskie z betonu lub skaly np na lądowisko. Lazurowe wybrze, pełne morze.

Co do wiatru to oczywiście sa wiatry, ale tu wspomniałem o logicznym myśleniu. Nie wznosić drona zbyt wysoko bo tam warunki sa inne, nie latać gdy wieje zbyt silnie. Mając trochę rozumu w głowie mniej więcej można określić kiedy mogę sobie na to pozwolić. Noce często so bardzo spokojne

A powrót do domu, chodzi mi o to czy po przyciśnięciu guzika w nocy po ciemku dron sam wróci w miejsce startu, tak jak w dzień.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Dji phantom 4Pro/Na ryby.

Post autor: Jagoda »

pieczyk111 pisze:Pełne morze i kilkanaście metrów w powietrzu. Ludzie latają i drony żyją. Przy zachowaniu logicznej bezpiecznosci i odrobinie rozwagi, plus teoria w obsłudze... No myśle ze musiał bym mieć naprawdę wielkie nieszczęście.
Dużo latam nad wodą.
Nisko też ale wtedy raczej blisko (była już gadka na temat czujników ultradźwiękowych).Obiektyw fajtoma jest szeroki-z doświadczenia: na podglądzie wyglądało, że jeszcze daleko do wody a w realu kapkę poniżej 50 cm
Na wysokości kilkunastu metrów jest OK.
Startowałem też z łodzi na Zalewie Szcz.Powrót obowiązkowo ręczny.
Edit:
Zapomnij przy starcie z łodzi o automatycznym powrocie (RTH) czy w dzień czy w nocy.Chyba, że przycumowana.

hornet2 Mariner ma jeden mankamencik - brak FPV :-(
Pozdrawiam. :), :)
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Dji phantom 4Pro/Na ryby.

Post autor: hornet2 »

pieczyk111 pisze:Jesli chodzi o łódkę to tylko pytam, pytam jak się zachowa dron. Zdążą mi się łowić z Łodzi ale to bardziej rekreacyjnie i rzadko. Stad to pytanie, bo napewno wezmę kiedy drona by fajnie sfilmować się do okola lub jak wyciągam sporego tuńczyka.

Głównie lowie z brzegu. Plaża, port, skaly itp. W większości przypadków mam zawsze obok miejsce płaskie z betonu lub skaly np na lądowisko. Lazurowe wybrze, pełne morze.

Co do wiatru to oczywiście sa wiatry, ale tu wspomniałem o logicznym myśleniu. Nie wznosić drona zbyt wysoko bo tam warunki sa inne, nie latać gdy wieje zbyt silnie. Mając trochę rozumu w głowie mniej więcej można określić kiedy mogę sobie na to pozwolić. Noce często so bardzo spokojne

A powrót do domu, chodzi mi o to czy po przyciśnięciu guzika w nocy po ciemku dron sam wróci w miejsce startu, tak jak w dzień.
A jakie znaczenie ma dla drona noc ? Bo tego nie rozumiem . Przecież GPS działa tak samo w dzień jak i w nocy . :-D Z tym powrotem do domu . Nie zawsze dron chce powrócić do tego domu . :mrgreen:
Jagoda pisze:"Zapomnij przy starcie z łodzi o automatycznym powrocie (RTH) czy w dzień czy w nocy.Chyba, że przycumowana".
Właśnie o tym pisałem .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Dji phantom 4Pro/Na ryby.

Post autor: Jagoda »

hornet2 pisze:[

Właśnie o tym pisałem .
Wiem.
Ale pieczyk z uporem powtórzył pytanie ;-)
Pozdrawiam. :), :)
pieczyk111
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 16 sty 2018, 22:07
Lokalizacja: St. Raphael

Re: Dji phantom 4Pro/Na ryby.

Post autor: pieczyk111 »

OK wszystko już wiem co chciałem. Dzięki za odpowiedzi. Przydał by się tylko jakiś link do pomocy w ustawieniach przy lataniu nad woda.
I takie pytanie, sa plany może na nowego phantoma? Lub może zbliżająca się premiera, to wstrzymał bym się jeszcze z miesiąc lub dwa z zakupem.
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: Dji phantom 4Pro/Na ryby.

Post autor: kaktus »

A jak ten fajtom miałby ci wypuścić tego woblera do tego to raczej dron budowany pod siebie z radiowym wyzwalaniem wyrzucania i czy dron sie nie wywróci targając żyłkę ? która zresztą się wplącze w śmigła jak wiatr powieje nie tak . Jak dla mnie nie przejdzie ten pomysł bo sama żyłka na wietrze już będzie niezłym żaglem na kilkudziesięciu metrach .
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
pieczyk111
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 16 sty 2018, 22:07
Lokalizacja: St. Raphael

Re: Dji phantom 4Pro/Na ryby.

Post autor: pieczyk111 »




Ja znalazłem jeszcze prostszy sposób gdzie zawieszam sam haczyk, wylatuje on gdy obracam drona o 180 stopniowo.
pieczyk111
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 16 sty 2018, 22:07
Lokalizacja: St. Raphael

Re: Dji phantom 4Pro/Na ryby.

Post autor: pieczyk111 »

https://dronefishing.com/product/phanto ... t-release/

Dostanę coś takiego w w Europie?

I prosił bym o wytłumaczenie jak dokładnie dron zachowuje się nad woda? Chodzi o to jakie sensory to widza, jak to widza, czy ma szanse zawisnąć w powietrzu np metr/półtora nad woda itd. Czy może coś wyłączyć, jakaś opcje? W 4 pro by działał lepiej? Albo przydałby by się linki z odsyłaczami bo niewiele udało mi się znaleźć.
ODPOWIEDZ