Dji phantom 4Pro/Na ryby.

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

pieczyk111
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 16 sty 2018, 22:07
Lokalizacja: St. Raphael

Dji phantom 4Pro/Na ryby.

Post autor: pieczyk111 »

Witam. Jestem nowy na forum, na drona szykowałem się już od dłuższego czasu. Pierwszy cel do którego chce wykorzystać urządzenie to zdjęcia filmy itp który tu pominę.
Ważniejszym punktem dla mnie jest wywożenie woblerów na dalekie odległości. Tu potrzebuje odpowiedzi na moje pytania.

-Czy nocą dron działa identycznie jak w dzień? Potrafi sam wrócić nadal omijając przeszkody?
-Do jak mocnych podmuchów wiatru, tak plus minus (w węzłach lub km/h) pozostaje on nadal wystarczająco stabilny lub loty są możliwe?
-Co jeśli gdy jestem w Łodzi na środku morza i wylecę dronem, polatam, ponagrywam, (5/10min) wiadomo w tym czasie łudź się przemieści o pare ładnych metrów. Jak zareaguje po przyciśnięciu „wróć do domu”? Odnajdzie Łódź czy wpadnie do wody?
-Co gdy zdarzy mu się wodowanie w morzu ? Jest on choć po części wodoszczelny? I czy on tonie? Czy może jest szansa wzniosu z wody?

I tu ostatnie pytanie albo bardziej prośba. Szukam jakiegoś ciekawego, gotowego systemu „DROP Mechanizm” najlepiej na własnym zasilaniu (da się go podpiąć do pilota dji?). Nie bardzo wiem jak to się w pl nazywa i gdzie tego sozukać. Lub może inne ciekawe patenty.
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Dji phantom 4Pro/Na ryby.

Post autor: df2 »

A wiesz jak ryby reagują na lit z baterii dji?

Nie lepsza byłaby łódka "zanętowo-transportująca"?

1. Nocą pływa po wodzie tak jak w dzień, a jak baza będzie miała oświetlenie, a łódka fpv to raczej trafisz po ciemku do bazy.

2. Łódkę możesz zrobić dużą, żeby radziła sobie ze spodziewamymi falami i wiatrem.

3. Łódka rth przypłynie w miejsce startu i poczeka aż ją wysterujesz do siebie. Na jakiej zasadzie dji miałby wyszukać Twoją łódź? Słyszałeś o czymś takim? A może już wiesz jakie problemy ma z trzymaniem wysokości nad wodą?
Nie jest wcale wodoszczelny.
Musiałbyś mu zamontować pływaki i to takie, żeby nie przeszkadzały w locie.



Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Dji phantom 4Pro/Na ryby.

Post autor: Tanner »

Dochodzi kwestia startu z łódki - tzn. uruchomienia i kalibracji na niepłaskiej i ruchomej powierzchni.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Dji phantom 4Pro/Na ryby.

Post autor: maxiiii »

Tanner pisze:kalibracji
Czego kalibracji?
pieczyk111
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 16 sty 2018, 22:07
Lokalizacja: St. Raphael

Re: Dji phantom 4Pro/Na ryby.

Post autor: pieczyk111 »

Łódka odpada, muszę iść na kompromis z moja dziewczyna. Jest fotografem i ona będzie go wykorzystywać w swojej pracy. Bo gdyby tylko do ryb to kupił bym coś tańszego.

Tak zdaje sobie sprawę ze nad woda to nie jak nad nieruchomą powierzchnia. Czytałem już ze należy wyłączyć system pozycjonowania. Te 10m minimum będzie nad powierzchnia jak nie więcej. (Rozmawiamy cały czas o morzu śródziemnym) Dron ma mi wyrzucić woblera 600/700m od brzegu z wysokości 10/15m i wrócić. To ma jakiś wpływ na ryby? Jeśli tak to jaki? Nic o tym nie mogę znaleźć.
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Dji phantom 4Pro/Na ryby.

Post autor: Tanner »

maxiiii, miałem na myśli czujniki koptera, nie łódki zanętowej :)

pieczyk111, problem z lataniem nad wodą powoduje barometr - trzymający wysokość, a nie systemy pozycjonowania.
Ostatnio zmieniony czwartek 18 sty 2018, 19:27 przez Tanner, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Dji phantom 4Pro/Na ryby.

Post autor: maxiiii »

Oj chyba oglądałeś wiadomości o zrzucie pontona z drona w Australi:)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Dji phantom 4Pro/Na ryby.

Post autor: Verid »

Tanner pisze:problem z lataniem nad wodą powoduje barometr
A nie ultradźwiękowy czujnik wysokości?
Ten wredny...
pieczyk111
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 16 sty 2018, 22:07
Lokalizacja: St. Raphael

Re: Dji phantom 4Pro/Na ryby.

Post autor: pieczyk111 »

pieczyk111, problem z lataniem nad wodą powoduje barometr - trzymający wysokość, a nie systemy pozycjonowania.[/quote]

Na dużej wysokości tez problem występuje ?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Dji phantom 4Pro/Na ryby.

Post autor: pawelsky »

pieczyk111 pisze:Szukam jakiegoś ciekawego, gotowego systemu „DROP Mechanizm” najlepiej na własnym zasilaniu (da się go podpiąć do pilota dji?).
Np. https://www.ebay.com/itm/DJI-Phantom-3- ... 1873023891
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Dji phantom 4Pro/Na ryby.

Post autor: hornet2 »

To może coś takiego ? Można filmować nad i pod wodą . A jak do nie wpadnie to i tak nic mu się nie stanie ;-) . https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... o-EGwoaEDw
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
pieczyk111
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 16 sty 2018, 22:07
Lokalizacja: St. Raphael

Re: Dji phantom 4Pro/Na ryby.

Post autor: pieczyk111 »

Co trzeba zrobić by phantom 4 pro był stabilny nad woda w takim razie? Na wysokościach 15/20m nadal będą problemy?
I co z powrotem do domu nocą?
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Dji phantom 4Pro/Na ryby.

Post autor: hornet2 »

Ale jak takiego Phantoma przez przypadek utopisz w wodzie to po ptokach ! Co masz na myśli mówiąc powrót do domu nocą ? Pisałeś coś na początku że chciałbyś wypuszczać go z łódki na 600-700m i żeby później sam mógł powrócić na tę łódź . Coś takiego jest niemożliwe . Chyba że ta łódź byłaby zakotwiona w jednym miejscu . Bo jeżeli będzie się przemieszczać to dron powróci w miejsce startu gdzie już jej tam dawno nie będzie .

To o czym pisałem wcześniej to nie żarty ! To jest dron całkowicie wodoszczelny . Może pływać pod wodą i z pod niej lecieć do góry . Więc chyba spełnia twoje wymogi ?
Ostatnio zmieniony czwartek 18 sty 2018, 21:08 przez hornet2, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
pieczyk111
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 16 sty 2018, 22:07
Lokalizacja: St. Raphael

Re: Dji phantom 4Pro/Na ryby.

Post autor: pieczyk111 »

Pełne morze i kilkanaście metrów w powietrzu. Ludzie latają i drony żyją. Przy zachowaniu logicznej bezpiecznosci i odrobinie rozwagi, plus teoria w obsłudze... No myśle ze musiał bym mieć naprawdę wielkie nieszczęście.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Dji phantom 4Pro/Na ryby.

Post autor: hornet2 »

Czy na Morzu Śródziemnym panuje bezwietrzna pogoda ? Musiałbyś drona z powrotem na łódź sprowadzać ręcznie . Taki przykładowo Phantom owszem posiada funkcję autopowrotu czy to z powodu utraty zasięgu łączności z nadajnikiem bądź z powodu niskiego stanu napięcia aku . Można też użyć przycisku autopowrotu . Ale gdzie ma on wylądować ? W wodzie ? Pewnych rzeczy tutaj nie przeskoczysz . ;-) Co byś chciał filmować na środku morza ? Siebie ?
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
ODPOWIEDZ