Boscam TS832 600mW pomóżcie bo mnie szlag trafi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Boscam TS832 600mW pomóżcie bo mnie szlag trafi

Post autor: maxiiii »

krzyszo,
Wszystkie te nadajniki 600mW stabilnie zaczynają pracować dopiero od 8,5V. 2S to trochę za mał, podłącz 3S i dopiero testuj.
krzyszo
Posty: 118
Rejestracja: piątek 17 lis 2017, 09:33
Lokalizacja: Jawor

Re: Boscam TS832 600mW pomóżcie bo mnie szlag trafi

Post autor: krzyszo »

Verid pisze:Tjaa, bo gapienie jednym okiem przez soczewkę na ekranik mniejszy od znaczka pocztowego to wzrok nie siądzie a gapienie obojgiem oczu przez soczewkę na ekranik wielkości przeciętnego smyrfona to już wzrok zabija. :roll: Ogarnij chłopie co piszesz bo smalisz takie farmazony że od samego czytania wady wzroku można dostać.
Nosisz okulary? ;> Powiesz mi że wszyscy okularnicy noszący szkła przez gapienie się przez soczewkę ślepną? że po 2 latach noszenia okularów ze szkłem zostajesz ślepy?
Bo to działa na takiej samej zasadzie;] Więc.. troszkę w tym temacie poczytaj :P


Ciekawe czy użytkownicy forum maja jakieś gogle fpv na sprzedaż ;]

Trzeba będzie zapytać w dziale.
Na youtube znajdziesz mnie pod
ChrisRC_FPV

Moje latadła; VX210, HEXA F550, 250stka HSKRC freestyle (realnie 240)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Boscam TS832 600mW pomóżcie bo mnie szlag trafi

Post autor: Verid »

krzyszo pisze:Nosisz okulary? ;> Powiesz mi że wszyscy okularnicy noszący szkła przez gapienie się przez soczewkę ślepną? że po 2 latach noszenia okularów ze szkłem zostajesz ślepy?
Bo to działa na takiej samej zasadzie;] Więc.. troszkę w tym temacie poczytaj :P
Ponawiam prośbę - ogarnij się chłopie zamiast błaźnić się durnymi tekścikami o okularnikach i doczytywaniu. Napisałeś:
krzyszo pisze:Duże kubełkowe są dużo tańsze, mają dobrą rozdzielczość ale to jest gapienie się tak jakby w telefon z odległości 20-30cm. Wzrok siądzie;/ A te lepsze soczewkowe
Co jest totalnym idiotyzmem wynikającym z braku elementarnej wiedzy w temacie. I kubły i fatsharkopodobne mają dokładnie TĄ SAMĄ BUDOWĘ. Różnica polega na tym że w kubłach masz jeden ekranik, wydarty z zestawu do kamery cofania czy innego podobnego źródła, oraz dużą soczewkę (akryl a w starszych modelach fresnel) a w fatshark'ach i im podobnych masz dwa malutkie ekraniki, każdy z własną soczewką tyle że umieszczone centymetr od oka.
Więc jak wedle twojej bujnej imaginacji w zielonej salopce kubły mają ci rozwalić wzrok to tak samo zrobią to te wspaniałe i drogie "soczewkowe" jak i te oprawki na telefon, szumnie nazywane VR.
Ten wredny...
krzyszo
Posty: 118
Rejestracja: piątek 17 lis 2017, 09:33
Lokalizacja: Jawor

Re: Boscam TS832 600mW pomóżcie bo mnie szlag trafi

Post autor: krzyszo »

krzyszo pisze:Duże kubełkowe są dużo tańsze, mają dobrą rozdzielczość ale to jest gapienie się tak jakby w telefon z odległości 20-30cm. Wzrok siądzie;/ A te lepsze soczewkowe
Co jest totalnym idiotyzmem wynikającym z braku elementarnej wiedzy w temacie. I kubły i fatsharkopodobne mają dokładnie TĄ SAMĄ BUDOWĘ. Różnica polega na tym że w kubłach masz jeden ekranik, wydarty z zestawu do kamery cofania czy innego podobnego źródła, oraz dużą soczewkę (akryl a w starszych modelach fresnel) a w fatshark'ach i im podobnych masz dwa malutkie ekraniki, każdy z własną soczewką tyle że umieszczone centymetr od oka.
Więc jak wedle twojej bujnej imaginacji w zielonej salopce kubły mają ci rozwalić wzrok to tak samo zrobią to te wspaniałe i drogie "soczewkowe" jak i te oprawki na telefon, szumnie nazywane VR.[/quote]

To kubły mają soczewkę?! ;>
Na youtube znajdziesz mnie pod
ChrisRC_FPV

Moje latadła; VX210, HEXA F550, 250stka HSKRC freestyle (realnie 240)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Boscam TS832 600mW pomóżcie bo mnie szlag trafi

Post autor: Verid »

krzyszo pisze:To kubły mają soczewkę?! ;>
:shock: A ty serio myślałeś że ktoś coś widzi trzymając ekran wielkości komórki w odległości ~15cm od oczu bez żadnych dodatkowych elementów?
Mają, mają. Takie Quanumy V2 Pro nawet kilka w zestawie żebyś sobie mógł dobrać w zależności od wady wzroku tak żebyś nie musiał okularów do środka pchać.
Ten wredny...
krzyszo
Posty: 118
Rejestracja: piątek 17 lis 2017, 09:33
Lokalizacja: Jawor

Re: Boscam TS832 600mW pomóżcie bo mnie szlag trafi

Post autor: krzyszo »

Verid pisze:
krzyszo pisze:To kubły mają soczewkę?! ;>
:shock: A ty serio myślałeś że ktoś coś widzi trzymając ekran wielkości komórki w odległości ~15cm od oczu bez żadnych dodatkowych elementów?
Mają, mają. Takie Quanumy V2 Pro nawet kilka w zestawie żebyś sobie mógł dobrać w zależności od wady wzroku tak żebyś nie musiał okularów do środka pchać.
Jakbyś się naoglądał tylu samoróbek na necie...
Na pierwszy rzut oka nie powiedziałbym że tam coś więcej siedzi..
A co myślisz o SJ-V01 ?
za 540 zł można wyrwać
Na youtube znajdziesz mnie pod
ChrisRC_FPV

Moje latadła; VX210, HEXA F550, 250stka HSKRC freestyle (realnie 240)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Boscam TS832 600mW pomóżcie bo mnie szlag trafi

Post autor: Verid »

Jak to Jagoda kiedyś miał w podpisie - moje zdanie w tym temacie nie odgrywa żadnej roli. Dlaczego? Bo to mają być gogle dla ciebie nie dla mnie. Musisz spojrzeć na to co TOBIE jest potrzebne, na czym ci zależy i czy te gogle rzeczywiście to mają. Co dla mnie będzie bez sensu, dla ciebie może grać pierwsze skrzypce.
Przykładowo - rozdzielczość. Dla mnie - na cholerę taka wysoka skoro typowy link wideo to tylko PAL więc i tak tego nie wykorzystam a cenę podbija. No ale ty może chcesz sobie oprócz latania pograć w tych goglach i tobie ta rozdziałka się przyda. Albo weźmy wbudowany odbiornik - mnie na nic bo poza Phantomem 2 nie mam nic co korzysta z 5,8GHz a jak latam Mydelnicą to wolę ją mieć na oku i używam monitorka, nie gogli. Ale dla kogoś kto śmiga racerami to będzie miły dodatek.
Ten wredny...
krzyszo
Posty: 118
Rejestracja: piątek 17 lis 2017, 09:33
Lokalizacja: Jawor

Re: Boscam TS832 600mW pomóżcie bo mnie szlag trafi

Post autor: krzyszo »

Zamówione ;] Same pozytywne recenzje. Inne sklepy internetowe - ceny około tysiaka.
Na gearbest 780 zł, rozsprzedane. Na banggood wyszły mnie 540zł. O 40 zł przekroczyłem budżet ale sadzę że będę z zakupu zadowolony. Same pozytywne recenzje - dobre filmy na youtube.
Dobry przełączalny odbiornik siedzi w tych goglach fpv. I piszą że stosunkowo lekki.

EDIT - scalenie
Verid pisze:Albo weźmy wbudowany odbiornik - mnie na nic bo poza Phantomem 2 nie mam nic co korzysta z 5,8GHz a jak latam Mydelnicą to wolę ją mieć na oku i używam monitorka, nie gogli. Ale dla kogoś kto śmiga racerami to będzie miły dodatek
Wejście i wyjście AV ;] Tak podaje producent i tak piszą na forach.
Czyli nie będzie problemem przekazać transmisję z odbiornika 1.2 na google poprzez AV.
Dodatkowo wyszły nowe soczewki, dedykowane dla tych googli - zmiatają większość soczewek na rynku. Koszt około 160zł.
Pewnie ktoś mi powie że na siłę reklamuję te gogle, ale powiem tak. Są rozwojowe i dobre;]
No chyba że ktoś nie znosi kubłów. Moje jeszcze w drodze do mnie.
Na youtube znajdziesz mnie pod
ChrisRC_FPV

Moje latadła; VX210, HEXA F550, 250stka HSKRC freestyle (realnie 240)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Boscam TS832 600mW pomóżcie bo mnie szlag trafi

Post autor: Verid »

krzyszo pisze:Pewnie ktoś mi powie że na siłę reklamuję te gogle
Tak. Generalnie pianie peanów na cześć czegoś czego (jeszcze) się nie ma i nie testowało osobiście, opartych jedynie na tym co napisał producent/sprzedawca jest w najlepszym przypadku kwitowane drwiącym uśmieszkiem politowania. O najgorszy przypadek nie pytaj... :mrgreen:
Ten wredny...
krzyszo
Posty: 118
Rejestracja: piątek 17 lis 2017, 09:33
Lokalizacja: Jawor

Re: Boscam TS832 600mW pomóżcie bo mnie szlag trafi

Post autor: krzyszo »

Gogle doszły, bez Vat'u się nie obeszło, ale.. nałożony od deklarowanej kwoty zawartości (49zł). Tak że 100 zł w kieszeni;] Najlepsze jest to że łacznie zapłaciłem 68 zł gdzie prawie 20 zł to hajs zabrany za czynności oclena, przełożenia świstka i zainkasowania - czyli z dupy kasa wzięta.
Wracając już do googli - któś może mi doradzić w sprawie anteny kierunkowej - chciałbym rozbudować google.
Znalazłem coś takiego;

https://www.banggood.com/Aomway-5_8G-13 ... rehouse=CN

https://www.banggood.com/Aomway-ANT018- ... rehouse=CN

https://www.banggood.com/Aomway-5_8GHz- ... mds=search
Ostatnio zmieniony niedziela 25 lut 2018, 13:19 przez krzyszo, łącznie zmieniany 1 raz.
Na youtube znajdziesz mnie pod
ChrisRC_FPV

Moje latadła; VX210, HEXA F550, 250stka HSKRC freestyle (realnie 240)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Boscam TS832 600mW pomóżcie bo mnie szlag trafi

Post autor: Verid »

krzyszo pisze:Google
To są gogle. Google to firma.
krzyszo pisze:któś może mi doradzić w sprawie anteny kierunkowej
Kkacper albo actuna.pl Nie mam zaufania do tych chińskich wynalazków.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Boscam TS832 600mW pomóżcie bo mnie szlag trafi

Post autor: Adrián »

Helikal 3,5zwoi od https://shop.prodrone.pl/pl/c/Anteny-na-5.8GHz/27 , ale na Boga, zamów przez sklep, nie @.
Bo później będzie płacz, że nie wysyłają.
Jak jest, to weź za pobraniem, jeśli nie, to dopłać do PayPal.

Dookolne, pagody z actuna lub prodrone
krzyszo
Posty: 118
Rejestracja: piątek 17 lis 2017, 09:33
Lokalizacja: Jawor

Re: Boscam TS832 600mW pomóżcie bo mnie szlag trafi

Post autor: krzyszo »

Adrián pisze:Helikal 3,5zwoi od https://shop.prodrone.pl/pl/c/Anteny-na-5.8GHz/27 , ale na Boga, zamów przez sklep, nie @.
Bo później będzie płacz, że nie wysyłają.
Jak jest, to weź za pobraniem, jeśli nie, to dopłać do PayPal.

Dookolne, pagody z actuna lub prodrone
A mogę na przykład zastosować większą ilość zwoi? ;>
Uzyskam m.in większe wzmocnienie. Ciekawe jak zachowa się wówczas odbiornik.
Na youtube znajdziesz mnie pod
ChrisRC_FPV

Moje latadła; VX210, HEXA F550, 250stka HSKRC freestyle (realnie 240)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Boscam TS832 600mW pomóżcie bo mnie szlag trafi

Post autor: Verid »

krzyszo pisze:A mogę na przykład zastosować większą ilość zwoi? ;>
Mogę.
krzyszo pisze:Uzyskam m.in większe wzmocnienie.
I większą kierunkowość.
krzyszo pisze:Ciekawe jak zachowa się wówczas odbiornik.
A jak niby ma się zachować...?
Ten wredny...
krzyszo
Posty: 118
Rejestracja: piątek 17 lis 2017, 09:33
Lokalizacja: Jawor

Re: Boscam TS832 600mW pomóżcie bo mnie szlag trafi

Post autor: krzyszo »

Dziękuję za odpowiedź, Verid.
Mam pewien problem, dotyczy to jakości wideo na kamerce.
Jeden z dronów zasilany z 2s ma podpięty step up, z którego zasilam nadajnik ImerssionRC 5.8 wraz z kamerką foxeer.
Po przylutowaniu mikro gniazda (jeden koniec przewodu z kamerki) i wtyczki (drugi koniec przewodu regulator step up) na obwodzie step up, wideo -> mam kropki - paski.
Kiedy zbliżę i ścisnę paluchami gnd oraz plusa kabla zasilającego kamerkę szum ustaje. Kiedy puszczę luzem ten przewód efekt znowu się pojawia.

Sprawdzałem to na drugim dronie, demontując z niego Caddx SDR1 i eachline'a i w te miejsce wrzucając foxeer'a oraz imerssionRC. Efektu takiego nie ma.
Drugi dron to mini quad, z PDB zasilany z 4s. Zestawy Matek'a.

I moje pytanie w związku z tym, co to za magia? Czy łąpiąc palcami i zbliżając plusa i minusa ściągam zakłócenia? I najlepsze jest to, że dotyczy to przewodu zasilającego kamerkę foxeer v2. Czy muszę zastosować ekranowany przewód zasilający? Czy winą jest lutowanie przewodów? Jaką operację zastosować aby uzyskać czysty obraz?
Na youtube znajdziesz mnie pod
ChrisRC_FPV

Moje latadła; VX210, HEXA F550, 250stka HSKRC freestyle (realnie 240)
ODPOWIEDZ