DJI Spark

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: DJI Spark

Post autor: rika2017 »

To jak nie słychać wentylatora w phantom 4 słychać czujniki, wentylator.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
MiNiO
Posty: 42
Rejestracja: sobota 14 sty 2017, 16:15
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Spark

Post autor: MiNiO »

rika2017 pisze:To jak nie słychać wentylatora w phantom 4 słychać czujniki, wentylator.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Posiadam DJI Phantom 3 Standard :) nic nie słychać
w Sparku słychać właśnie wentylator i to dość głośno.
BYŁ - DJI PHANTOM 3 Standard
JEST - DJI SPARK Combo Green
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: DJI Spark

Post autor: rika2017 »

No bo pracuje, musi chlodzic. Wiec musisz go słyszeć

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Jan-Osik
Posty: 6
Rejestracja: sobota 30 gru 2017, 16:27

Re: DJI Spark

Post autor: Jan-Osik »

Tak, słychać wentylator.
Spark Fly More Combo
Awatar użytkownika
MiNiO
Posty: 42
Rejestracja: sobota 14 sty 2017, 16:15
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Spark

Post autor: MiNiO »

Jan-Osik pisze:Tak, słychać wentylator.

Jeszcze doprecyzowując :) chodzi on dość głośno i szybko? mam wrażenie że ten wentylator pracuje na pełnych obrotach.
BYŁ - DJI PHANTOM 3 Standard
JEST - DJI SPARK Combo Green
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: DJI Spark

Post autor: dragonfly24 »

U mnie też chodzi szybki i głośno. Raczej tak ma być. Im mniejszy wiatrak, tym więcej obrotów musi mieć aby zbić temperaturę.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
Jan-Osik
Posty: 6
Rejestracja: sobota 30 gru 2017, 16:27

Re: DJI Spark

Post autor: Jan-Osik »

Dla każdego może to być inne odczucie. Generalnie chodzi szybko - takie jest moje wrażenie.
Spark Fly More Combo
Awatar użytkownika
MiNiO
Posty: 42
Rejestracja: sobota 14 sty 2017, 16:15
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Spark

Post autor: MiNiO »

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.
Pozdrawiam. ;-)
BYŁ - DJI PHANTOM 3 Standard
JEST - DJI SPARK Combo Green
Awatar użytkownika
arczi79
Posty: 86
Rejestracja: niedziela 24 maja 2015, 23:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: DJI Spark

Post autor: arczi79 »

Miałem ostatnio dziwna przygodę. Musiałem rozładować 3 baterie (naładowane na full ale nie miałem jak polatać ze względu na mocny wiatr i duże ograniczenia w lotach tutaj gdzie chwilowo przebywam) i stwierdziłem że poderwę Sparka niech postoi w zawisie przed domem aż do częściowego rozładowania baterii. Pierwsza bateria ok - Spark pięknie wisiał. Przy drugiej baterii start dokładnie z tego samego miejsca - i bateria ponownie rozładowana zgodnie z moimi oczekiwaniami. Jaja zaczęły się dziać przy trzeciej baterii (start dokładnie z tego samego miejsca) - mianowicie Spark powolutku zaczął obracać się w swoją prawą stronę. Zauważywszy że coś nie gra - od razu wylądowałem. Okazało się że magnetometr pokazuję duże zakłócenia (wskaźnik maksymalnie wjechał na czerwony zakres). Dopiero kalibracja pozwoliła ustabilizować sprawę. Co się mogło stać? Wątpię aby pojawiły się jakieś elementy powodujące tak mocne zakłócenia (w promieniu kilkudziesięciu metrów nic się nie działo - pustka kompletna). czyżby magnetometr zaczął szwankować? Co może mieć wpływ na jego tak dziwne zachowanie (zmianę wskazań w przeciągu 30 minut)?
Awatar użytkownika
MiNiO
Posty: 42
Rejestracja: sobota 14 sty 2017, 16:15
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Spark

Post autor: MiNiO »

Mam pewien problem.
Zakupiłem kabel

Obrazek

I wszystko działa, ale w DJI GO4, nie pojawia się informacja o stanie baterii.
Jak połączę się po WiFi , informacja jest.

Ma ktoś podobny problem?
BYŁ - DJI PHANTOM 3 Standard
JEST - DJI SPARK Combo Green
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: DJI Spark

Post autor: lesz »

taki urok - bo OTG nie jest w pelni wspierane oficjalnie.. kiedys dzialalo, potem nie, teraz ostatnia wersja chyba znowu dziala :) ale z takimi urokami..
na IOS chyba caly czas placze "weak signal" jak ma kabel podlaczony :D
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
MiNiO
Posty: 42
Rejestracja: sobota 14 sty 2017, 16:15
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Spark

Post autor: MiNiO »

Już poczytałem, ze działa do wersji DJI GO4 4.1.15
a potem już nie :(
BYŁ - DJI PHANTOM 3 Standard
JEST - DJI SPARK Combo Green
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Spark

Post autor: potrek »

arczi79 pisze:Miałem ostatnio dziwna przygodę. Musiałem rozładować 3 baterie (naładowane na full ale nie miałem jak polatać ze względu na mocny wiatr i duże ograniczenia w lotach tutaj gdzie chwilowo przebywam) i stwierdziłem że poderwę Sparka niech postoi w zawisie przed domem aż do częściowego rozładowania baterii. Pierwsza bateria ok - Spark pięknie wisiał. Przy drugiej baterii start dokładnie z tego samego miejsca - i bateria ponownie rozładowana zgodnie z moimi oczekiwaniami. Jaja zaczęły się dziać przy trzeciej baterii (start dokładnie z tego samego miejsca) - mianowicie Spark powolutku zaczął obracać się w swoją prawą stronę. Zauważywszy że coś nie gra - od razu wylądowałem. Okazało się że magnetometr pokazuję duże zakłócenia (wskaźnik maksymalnie wjechał na czerwony zakres). Dopiero kalibracja pozwoliła ustabilizować sprawę. Co się mogło stać? Wątpię aby pojawiły się jakieś elementy powodujące tak mocne zakłócenia (w promieniu kilkudziesięciu metrów nic się nie działo - pustka kompletna). czyżby magnetometr zaczął szwankować? Co może mieć wpływ na jego tak dziwne zachowanie (zmianę wskazań w przeciągu 30 minut)?
Mavic, tym bardziej spark ma bardzo czuły kompas. Niewielkie zakłócenia sprawiają ze kopter świruje.
Jak najczęściej należy go kalibrować, no i być czujnym podczas każdego lotu. Dlatego warto latać w zasięgu wzroku...aby nie stracic zabawki.
danielc
Posty: 1
Rejestracja: sobota 03 lut 2018, 21:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: DJI Spark

Post autor: danielc »

Dziś na sporej odległości zawadziłem o gałąź, zakładam uszkodzenie śmigła i dron uderzył w ziemie. Efekt złamane ramię, nie chcę sam tego robić, czy możecie polecić Panowie serwis dronvista? Jeśli nie proszę polecić jakiś inny. Z góry dziękuję (tak naprawdę to z dołu, bo mój Spark połamany).
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: DJI Spark

Post autor: rika2017 »

Cyber shop mogę Ci polecić.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ