Xiaomi Mi DRONE

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

iborkim
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 26 gru 2017, 08:11
Lokalizacja: Brzeg

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: iborkim »

marek025 pisze:Rozbierać go czy poczekać az może odpowie typek z fimi? Szczerze nie chciałbym coś zepsuć, a nawet nie wiem na co się trzyma obudowa w dronku i chyba łatwo coś polamac :(
Przypuszczam, że i tak nie będziesz miał wyjścia.
Jeżeli to tylko walnięta karta to po wymianie możliwe, że zajdzie potrzeba wgrania obrazu karty z innego drona (zwykłe formatowanie nie wystarczy jeżeli jest tam ukryta partycja)
W moim dronie jest tylko jedna partycja (zrobiłem jej obraz), ale mam problem z aktualizacją FC(musiałem poprosić o ich wyłączenie), dlatego potrzebuję potwierdzenia ile jest partycji na karcie sd drona 4k.
Załączniki
sd_dron4k.jpg
sd_dron4k.jpg (25.89 KiB) Przejrzano 2182 razy
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: rika2017 »

iborkim pisze:
marek025 pisze:Rozbierać go czy poczekać az może odpowie typek z fimi? Szczerze nie chciałbym coś zepsuć, a nawet nie wiem na co się trzyma obudowa w dronku i chyba łatwo coś polamac :(
Przypuszczam, że i tak nie będziesz miał wyjścia.
Jeżeli to tylko walnięta karta to po wymianie możliwe, że zajdzie potrzeba wgrania obrazu karty z innego drona (zwykłe formatowanie nie wystarczy jeżeli jest tam ukryta partycja)
W moim dronie jest tylko jedna partycja (zrobiłem jej obraz), ale mam problem z aktualizacją FC(musiałem poprosić o ich wyłączenie), dlatego potrzebuję potwierdzenia ile jest partycji na karcie sd drona 4k.
Po co robiłeś obraz karty pamięci? xD przecież tam masz zapisane tylko loty które się odbyły, wszystko możesz wykasowac np przy sprzedaży. Ewentualnie po każdym locie, gdyby jeden lot się nie udał ;]. Nie m żadnej ukrytej partycji, zwykle fat32 dla boxa

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
marek025
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 28 lis 2017, 21:33
Lokalizacja: Białystok

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: marek025 »

Aż się wierzyć nie chce, że nowa karta się popsuła, przecież to ma wylatane 90 minut...... :/ Widziałem na forum fimi też mieli takie błędy to indywidualny soft rozwiązywał problem
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: rika2017 »

Przecież to nie ma nic wspólnego z tą kartą... Karta nowa oczywiście może się zepsuć

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
wilk621
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 02 sty 2014, 20:38
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: wilk621 »

Witam co mam zrobić jeśli moja kamera w dronie 4K podczas nocnego nagrywania nic nie widzę na ekranie telefonu ... Gdy robię zdjęcia są one normalne lecz na ekranie widać ciemność. :-? Mam najnowsze aktualizację , Czy wy tez macie taki problem? Widziałem na zagranicznych forach ze ktoś tez miał taki problem , brak rozwiązania... aktualizowałem ręcznie sterownik nic nie dawało brak sił może macie jakieś pomysły :?:
medof
Posty: 16
Rejestracja: piątek 24 lis 2017, 18:32

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: medof »

Zarzucę kolejnym kuponowym info, jakby ktoś był zainteresowany zakupem nowego drona, to gearbest ma w ofercie drona z wysyłką z EU za 1600 zł.
azizi
Posty: 64
Rejestracja: poniedziałek 27 lis 2017, 12:01
Lokalizacja: Łomża

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: azizi »

Witam. Tak w celu potwierdzenia, nada się ta karta?
https://www.mediaexpert.pl/karty-pamiec ... ,id-905240
Awatar użytkownika
Siwy177
Posty: 25
Rejestracja: piątek 29 gru 2017, 11:43
Lokalizacja: Freren (De)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Siwy177 »

medof pisze:Zarzucę kolejnym kuponowym info, jakby ktoś był zainteresowany zakupem nowego drona, to gearbest ma w ofercie drona z wysyłką z EU za 1600 zł.
ja takowego nie znalazłem :/
JJRC H36 / cekam na Xiaomi Mi DRON
iborkim
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 26 gru 2017, 08:11
Lokalizacja: Brzeg

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: iborkim »

rika2017 pisze:Po co robiłeś obraz karty pamięci? xD przecież tam masz zapisane tylko loty które się odbyły, wszystko możesz wykasowac np przy sprzedaży. Ewentualnie po każdym locie, gdyby jeden lot się nie udał ;]. Nie m żadnej ukrytej partycji, zwykle fat32 dla boxa
Sprawdziłeś to w jakiś sposób ?

znalezione na 4pda.ru FAQ

Kod: Zaznacz cały

Всем у кого версия 1080P и кто мучается с ошибкой "system failed to initialize, please restart aircraft",которая не даёт взлететь. Проверьте, если у вас всё с дроном и камерой в порядке (не считая этой ошибки), то подключите дрон к компьютеру по usb кабелю через разъём, который находится под камерой, на самом дроне. Должен появиться съёмный диск. Если компьютер предлагает отформатировать диск, то следующая инструкция для вас, если откроется диск с папкой "BLACKBOX" то вам моя инструкция не поможет.
1. Дрон должен быть без аккума и винтов.
2. Скачайте и установите http://www.paragon-sof…/br-free/download.html . Но мой образ сделан именно им.
3. Скачайте образ https://yadi.sk/d/d2SMDqBg3LUWdQ и разархивируйте его.
4. Подключите дрон по USB кабелю к компьютеру.
5. Разверните образ на съёмный диск, который появился при подключении дрона. Выберите Restore backup. Укажите программе образ и куда его развернуть. Дождитесь окончания восстановления.
6. Безопасно извлеките диск.
7. Подключите аккум.
8. Включите дрон. Включение будет долгим и сопровождаться писком моторов. 
9. Дайте дрону нормально загрузиться, не отключайте его.
10. Всё! Пользуйтесь.

Всё это скорее всего сработает и на версии 4K, но у меня её под рукой нет. Надеюсь кто нибудь сделает и скинет в тему образ карты для версии 4K, хотя сомневаюсь что они отличаются.
Сама ошибка возникает из за того, что портиться скрытый раздел на карте. Простое форматирование карты не поможет, да оно и не пойдёт, я пробовал :-)
Google translate
Wszystkim, którzy mają wersję 1080P i którzy cierpią z powodu błędu "system się nie zainicjował, proszę zrestartuj samolot", co nie pozwala na start. Sprawdź, czy masz wszystko z dronami i kamerą w kolejności (oprócz tego błędu), a następnie podłącz drona do komputera za pomocą kabla USB przez złącze znajdujące się pod kamerą, na samym dronie. Powinien pojawić się dysk wymienny. Jeśli komputer oferuje formatowanie dysku, poniższa instrukcja jest dla Ciebie, jeśli dysk z folderem "BLACKBOX" jest otwarty, to moja instrukcja nie pomoże.
1. Dron musi być bez akumulatora i śrub.
2. Pobierz i zainstaluj http: //www.paragon-sof.../br-free/download.html . Ale mój obraz został przez niego stworzony.
3. Pobierz obraz https://yadi.sk/d/d2SMDqBg3LUWdQ i rozpakuj go.
4. Podłącz drona przez kabel USB do komputera.
5. Rozwiń obraz na dysk wymienny, który pojawił się podczas podłączania drona. Wybierz Przywróć kopię zapasową. Określ obraz i miejsce jego rozmieszczenia. Poczekaj na zakończenie przywracania.
6. Bezpiecznie wyjmij dysk.
7. Podłącz baterię.
8. Włącz drona. Inkluzja będzie długa i towarzyszy jej piskliwy silnik.
9. Oddaj dronowi normalny rozruch, nie odłączaj go.
10. Wszystko! Użyj go.

Wszystko to prawdopodobnie będzie działać również w wersji 4K, ale nie mam jej pod ręką. Mam nadzieję, że ktoś zrobi i zrzuci motyw obrazu mapy dla wersji 4K, choć wątpię, by były inne.
Sam błąd wynika z faktu, że ukryta sekcja jest uszkodzona na mapie. Proste formatowanie karty nie pomaga i nie zadziała, próbowałem :-)
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: rika2017 »

Windows i acronis nic nie pokazuje. No chyba że trzeba pod linuxem. Lecz z tego co widzę po wielkości karty pamięci, nie wygląda żeby mogło coś tam być jeszcze

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
debos1
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 24 paź 2017, 13:45

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: debos1 »

Zamówiłem 2 drony jeden 24 a drugi 27 listopada. Czy to jest normalne że ten 27 dziś do mnie dojdzie bo dpd wysłali mi sms a ten 24 jeszcze nawet do uk nie doszedł? U was co zamawiał w czarny piątek też nie doszedł do uk?
azizi
Posty: 64
Rejestracja: poniedziałek 27 lis 2017, 12:01
Lokalizacja: Łomża

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: azizi »

Są jakieś dobre ceny na karty do drona w obecnej chwili? Ktoś coś kupował może na dniach? Chodzi mi o rodzime zakupu, aby szybko dotarło.
Awatar użytkownika
Diensdale
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 28 gru 2017, 14:51
Lokalizacja: Poznań

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Diensdale »

debos1 pisze:Zamówiłem 2 drony jeden 24 a drugi 27 listopada. Czy to jest normalne że ten 27 dziś do mnie dojdzie bo dpd wysłali mi sms a ten 24 jeszcze nawet do uk nie doszedł? U was co zamawiał w czarny piątek też nie doszedł do uk?
To wszystko jest możliwe. Mają straszny bałagan bo za dużo im się towaru sprzedało. Służby celne się też do tego zaczęły czepiać.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Matt24
Posty: 38
Rejestracja: sobota 08 paź 2016, 19:46
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Matt24 »

Niezly bajzel tam maja moj wyslany 29 listopada wyjechal z pragi miesiac pozniej i sladu po nim nie ma tylko status Shipment transiting to next station [] ma ktos jeszcze takie cos
azizi
Posty: 64
Rejestracja: poniedziałek 27 lis 2017, 12:01
Lokalizacja: Łomża

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: azizi »

Info dla czekających. Sprzęt zakupiony w cyber mondey dotarł dziś. Wcześniej jednak pisałem do GB z zapytaniem czemu się to w czasie przeciąga i nie wiem czy coś pośpieszyli bo 2-3dni po zgłoszeniu na trakingu paczki zrobił się ruch (wcześniej wszytko stało w miejscu).
ODPOWIEDZ