Kamera Walkera iLook

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Kamera Walkera iLook

Post autor: hornet2 »

Mam do Was pytanie odnośnie danych technicznych kamery iLook . Coś tutaj się nie zgadza . Chyba że ja jestem w błędzie ?

Podają że FPS wynosi 30 . Próbowałem co nieco filmować tą kamerą . Sprawdzając później właściwości - szczegóły tego filmu i szybkość wynosi 60 klatek/s .

Obrazek

To samo zdjęcia . Piszą : Photo 1000000 Pixels .

Obrazek

Wychodzi 12000000 pixeli .

Robiłem zdjęcia telefonem Glaxy J1 . I wyszło mi że przedni aparat ma 2MP a tylny 5MP . Natomiast kamera jest Full HD ( 1920x1080 ) . 30 klatek/s .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Kamera Walkera iLook

Post autor: piwko »

Mobius przy pełnej klatce 1920x1080 i 30 klatkach/s ma szybkość danych ma na poziomie 17000 kb/s. To bardzo przyzwoite bitrate. Te u ciebie jest żałośnie niskie.
Poza tym te 12 milionów pikseli jest pewnie interpolowane z rzeczywistej wielkości matrycy 1,2,3 Megapixeli... Jest taki prosty programik Mediainfo. Może powiedzieć więcej niż ten te tu systemowe właściwości.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Kamera Walkera iLook

Post autor: hornet2 »

Nie wiem ? Przepuściłem to przez ten program . I wyszło coś takiego :

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Sorki ! Przez pomyłkę podałem dane tego filmu przepuszczonego przez program Xilisoft HD Video Converter . To są dane tego samego filmu nagranego bezpośrednio na kartę SD :

Obrazek
Obrazek

I to co teraz widzi laptop :
Obrazek

Czy teraz jest dobrze ? Sprawdzałem tym programem również zdjęcia i wyszło dokładnie 12192768 pixeli .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Kamera Walkera iLook

Post autor: piwko »

Te dane z Mediainfo są okej. Przepływność na poziomi 29 Mb. To bardzo dużo. Prawie 2x więcej niż dla Mobiusa o którym wspominałem. Dźwięk też ok, ale to drugorzędna sprawa przy kamerkach. Poczytałeś co to jest interpolowanie? Nie możesz w swojej "amatorskiej" kamerce mieć matrycy większej niż w aparatach fotograficznych. Podejrzewam, że masz mniej więcej matrycę 800x600, a reszta to piksele wirtualne ;) Pomiędzy dwa rzeczywiste piksele wstawiane są programowo inne. Po co? Bo ludzie jak widzą że mają miliony, miliardy tych pikseli to uważają, że lepiej. No i Chińczyk tych ludzi zadowala :) Ludzkie oko widzi tylko tyle ile widzi a reszta to chłyt marketingowy...
Inaczej mówiąc. To jakie masz "duże" zdjęcie nie oznacza, że taką masz matrycę. Ale tak prawdę mówiąc jeśli twoje oko jest zadowolone, to nie ma znaczenia jakie są cyfry... To tak jakby się czepiać, że gdym na głowie miał 10 włosów więcej, to lepiej by wyglądał :)
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Kamera Walkera iLook

Post autor: hornet2 »

Ale z tym 1MP aparatu fotograficznego kamery to nie jest jakieś przekłamanie ?

Obrazek

Program pokazuje że jest to 12MP . Tyle samo ma kamera Full HD iLook + .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Kamera Walkera iLook

Post autor: piwko »

Program pokazuje OBRAZ, a nie matrycę. Jeszcze raz napiszę. Zastanów się jaki byłby koszt takiej kamerki gdyby wstawiono tam matrycę o rzeczywistych 12 Megapikselach... Wkleję pierwszy lepszy link z sieci. 12 Mpix to matryce montowane w pro lub pół pro apartach Nikona czy Canona. Z czym ty wyskakujesz do porównania? :) Ale w sieci jest więcej o tym. Szukaj i czytaj. Chyba gugli nie odcięło?
https://matipl.pl/2010/09/29/czy-ilosc- ... znaczenie/
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Kamera Walkera iLook

Post autor: hornet2 »

Chodzi mi o to czym właściwie różni się kamera iLook od ILook + poza tym że jedna jest Hd a druga Full HD ? Porównując dane kamery iLook i iLook + . iLook + kosztuje co najmniej jeszcze raz tyle co iLook . Kamera iLook wg. danych w instrukcji obsługi ma 30 klatek/s a kamera iLook + 60 klatek /s . Aparat kamery iLook powinien mieć 1MP a aparat iLook + `12MP . Z tego programu wynika że kamera iLook jest rzeczywiście HD ale są rozbieżności pomiędzy tym jakie podawane są dane techniczne kamery iLook a tym co pokazuje ten program . Bo ilość klatek na sek. w obydwóch kamerach jest taka sama . Jak i aparaty obydwóch kamer mają tyle samo 12MP . I teraz czemu mam wierzyć ? Programowi czy temu co pisze w instrukcji ?
Ostatnio zmieniony piątek 12 sty 2018, 22:09 przez hornet2, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Kamera Walkera iLook

Post autor: piwko »

Niczemu masz nie wierzyć. Wiara jest dobra w kościele... Już pisałem to są chłyty marketingowe. Jak sam zauważyłeś ktoś chce 2x tyle co kosztowało wcześniej raz tyle. W jednej kamerce piszą o rzeczywistej matrycy, a w drugiej o wirtualnym obrazie... Nie tak dawno widziałem fajny mem. 2+2=5 Dlaczego ktoś się pyta. Bo w telewizji tak powiedzieli ;)
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Kamera Walkera iLook

Post autor: hornet2 »

Czyli jak to rozumieć ? W iLook + jest rzeczywiście te 12MP a iLook ma sztucznie "podbite" te 12MP ? Ale gdyby rzeczywiście miała tylko te 1MP to zdjęcia powinny być " kichowate " ? Aparat telefonu komórkowego Galaxy J1 ma chyba 5MP ? Zrobiłem zdjęcie telefonem i kamerką . Zdjęcie kamerką jest nieco bardziej wyraziste i gładsze .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Kamera Walkera iLook

Post autor: piwko »

Nie wiem co ty masz. Ja nie wypowiadam się o tym co i jak robisz. Czy to jest dobre czy złe? Nie napisałeś słowem, że coś nie zgadza się z twoim widzeniem. Tylko, że w jakimiś programami pokazują co chcą i co w związku z tym? ;) Kiedy zrozumiesz, że to co widzi ludzkie oko, nie ma żadnego znaczenia z rzeczywistością? Iluzjoniście nie istnieliby na świecie. To co widzisz w oprogramowaniu to też nie rzeczywistość, a chęć pokazania przez producenta, że muł jest koniem.... Pamiętam jakim dla ciebie problemem były 2 setne Volta w imaxb6.. Czyli żaden problem. Teraz nakręcasz kolejny. Powidz jasno o co chodzi? Masz za małą matrycę, za dużo pixeli? Zła jakość? Bo jak widzę drążysz ten sam bezsensowny temat jak Imaxem...
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Kamera Walkera iLook

Post autor: Z.W15 »

piwko pisze:Nie wiem co ty masz. Ja nie wypowiadam się o tym co i jak robisz. Czy to jest dobre czy złe? Nie napisałeś słowem, że coś nie zgadza się z twoim widzeniem. Tylko, że w jakimiś programami pokazują co chcą i co w związku z tym? ;) Kiedy zrozumiesz, że to co widzi ludzkie oko, nie ma żadnego znaczenia z rzeczywistością? Iluzjoniście nie istnieliby na świecie. To co widzisz w oprogramowaniu to też nie rzeczywistość, a chęć pokazania przez producenta, że muł jest koniem.... Pamiętam jakim dla ciebie problemem były 2 setne Volta w imaxb6.. Czyli żaden problem. Teraz nakręcasz kolejny. Powidz jasno o co chodzi? Masz za małą matrycę, za dużo pixeli? Zła jakość? Bo jak widzę drążysz ten sam bezsensowny temat jak Imaxem...

dobre :-D
to pewnie ma tak z radosci :lol: ze zaplacil za 1MP a przyslali mu z matryca 12 MP
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Kamera Walkera iLook

Post autor: piwko »

No właśnie o to chodzi. Gość zapłacił za za matrycę 1 Mp, ale go oszukali i przysłali mu 12 Mp i on się gniewa :)
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Kamera Walkera iLook

Post autor: hornet2 »

Ja z wami na poważnie a Wy ze mną na niepoważnie ! Pytałem czy to możliwe żeby aparat tej kamery miał 12MP ? A nie jak podaje instrukcja tylko 1MP . Bo zarówno komputer jak i program Media Info pokazują inną rozdzielczość . Sprawdzałem też zdjęcia robione komórką i rozdzielczość się zgadza ze specyfikacja tego telefonu . Czyli ani komputer ani ten program nie przekłamują .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
Mobrus
Posty: 55
Rejestracja: sobota 23 gru 2017, 16:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kamera Walkera iLook

Post autor: Mobrus »

Zapewne wiesz co to jest (był) magnetowid i kasety VHS. Jeśli wyświetlisz stary film z kasety na telewizorze UHD 4k to bedziesz miał duuuuużą rozdzielczość, prawda? Nie zmienia to faktu, że źródło daje obraz PAL. Tak samo jest w tej kamerze. Z matrycy obraz wychodzi 1M a oprogramowanie zapisuje go 10M. Może robi też jakiś upscaling.
Inny przykład to obraz czarno biały ogladany na tv kolorowym.

Odpowiedź jest więc taka, że matryca nie musi mieć 10M.
Ostatnio zmieniony sobota 13 sty 2018, 20:28 przez Mobrus, łącznie zmieniany 1 raz.
----------------------------------------------------
http://www.siepomaga.pl/tomek-obrusiewicz/
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Kamera Walkera iLook

Post autor: hornet2 »

No dobrze . A jak sprawa może wyglądać z kamerą Full HD iLook + ? Te 12MP faktyczne ? Czy też kombinowane ? Z początku miałem zamiar kupić tę Full HD . Ale jest ona dużo droższa od HD .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
ODPOWIEDZ