bardzo proszę o pomoc w wyborze

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: bardzo proszę o pomoc w wyborze

Post autor: kuczy »

adamku, kurcze, bardzo współczuję - tak pisałeś o problemie z drazkiem, ale nie zapamiętałem tej informacji, sory.
No w takim wypadku pozostaje albo jak ktos wspominał - ustalenie trasy na tablecie/kompurerze i lot autonomiczny, albo tak jak maja chyba Phantomy - "tap-fly":

https://youtu.be/05CpebgUS2k
adamku
Posty: 16
Rejestracja: sobota 30 gru 2017, 20:40

Re: bardzo proszę o pomoc w wyborze

Post autor: adamku »

kiedyś na jutubie widziałem fajny prototyp drona chyba z korei, był idealny dla mnie ale nie pamiętam nazwy :(
waldek72
Posty: 223
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 16:16
Lokalizacja: Ostrów

Re: bardzo proszę o pomoc w wyborze

Post autor: waldek72 »

Problem jest poważny bo w Twoim przypadku nie wchodzi w grę awaryjne przejęcie kontroli nad kopterem w razie problemów z gps.
Nie wiem jak u Ciebie z możliwościami budowy ale to wydaje mi się najbardziej rozsądne wyjście.
Zrobić samemu lekkiego koptera np na inav do tego EZ-GUI i można latać autonomiczne i dość bezpiecznie.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: bardzo proszę o pomoc w wyborze

Post autor: Verid »

waldek72 pisze:Nie wiem jak u Ciebie z możliwościami budowy
Biorąc pod uwagę że kolega ma do dyspozycji tylko jedną rękę i do tego nie w pełni sprawną (skoro problem z obsługą zwykłego joystick'a) to nie jestem pewien czy to dobra sugestia.
Prędzej budowa na zlecenie pod konkretne wymagania jeżeli już.
Ten wredny...
waldek72
Posty: 223
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 16:16
Lokalizacja: Ostrów

Re: bardzo proszę o pomoc w wyborze

Post autor: waldek72 »

Verid pisze:Prędzej budowa na zlecenie pod konkretne wymagania jeżeli już.
Można, ale budowe można potraktować jako trudna rehabilitację (i zapewnić sobie pomóc brata, ojca... Czy kogoś innego).
Przyszło mi do głowy jeszcze coś - jak nogi są sprawne to może to jest droga do sterowania?

Gdyby tak się nie dalo to można jeszcze tak :
Kciukiem obsługa pochłania i przechylania a odpowiednio skonfigurowany head tracker obsługuje gaz i obracanie.
adamku
Posty: 16
Rejestracja: sobota 30 gru 2017, 20:40

Re: bardzo proszę o pomoc w wyborze

Post autor: adamku »

niestety nogi też odpadają, pomęczę się chyba z tym dronem https://www.gearbest.com/rc-quadcopters ... d=12107571
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: bardzo proszę o pomoc w wyborze

Post autor: kuczy »

adamku pisze: pomęczę się chyba z tym dronem
Spróbuj - tani jest, więc nawet jak się coś stanie (rozwali się) albo jak stwierdzisz, że to nie to
- to mała strata. ;) - A jak złapiesz bakcyka to już będziesz wiedział na co możesz sobie pozwolić i w która strone iśc dalej
adamku
Posty: 16
Rejestracja: sobota 30 gru 2017, 20:40

Re: bardzo proszę o pomoc w wyborze

Post autor: adamku »

ale jakby komuś wpadł jakiś pomysł to proszę piszcie
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: bardzo proszę o pomoc w wyborze

Post autor: lesz »

a jak daleko od siebie chcesz latac? licze, ze stawiajac sterowanie z telefonu jako koniecznosc - to akceptujesz kompromis takze w lekko mulowatym sterowaniu i ograniczonym zasiegu.
wg. mnie taki Spark spelni tutaj oczekiwania. start z ekranu tel.- jest. obsluga 1 reka polega na raz sterowaniu wysokoscia i obrotem (1szy wirtualny krzyzak) a raz na lataniu na okreslonej wysokosci (przod/tyl/lewo/prawo drugi wirt. krzyzak)- jest, osobno masz tez z ekranu sterowanie gimbalem (suwak).

owszem, mulowato i zasieg tak naprawde limitowany przez wifi tel-dron, ale lata i pozwala robic w miare przyzwoite zdjecia i filmy.

czy to musi byc DJI - absolutnie nie.Wystarczy cos co ma utrzymanie pozycji gps i obsluge telefonem. By jak puscisz ekran i wieje lekki wiatr "latajacy przyjaciel" nie poszedl w sina dal. podobnie wazne jest autoRTH. czy jakis inny dron pozwoli na obsluge samym tel. majac przy tym gps - na szybko nic nie przychodzi mi do glowy. Xiaomi, ph3 wsio musi miec aparature dodatkowo.
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
adamku
Posty: 16
Rejestracja: sobota 30 gru 2017, 20:40

Re: bardzo proszę o pomoc w wyborze

Post autor: adamku »

tak jestem świadomy niedoskonałości i bliskim locie... ważne żebym mógł cyknąć przyzwoitą fotkę

co polecasz konkretnie? jakie modele?
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: bardzo proszę o pomoc w wyborze

Post autor: lesz »

przywolany DJI Spark, bo male, bez zezwolen prawie wszedzie :) no i ma to co potrzeba
fajne jest tez dji care (ubezpieczenie DJI na rok)- nawet jak ze swojej winy rozwalisz drona, to za mala oplata (jesli dostarczysz resztki poprzedniego ;) daja nastepna sztuke. nawet 2 razy mozesz sie rozbic ;)
rzuc okiem na Youtuba, a najlepiej to podac chociaz ogolnikowoo skad jestes, moze ktos w okolicy dysponuje sprzetem do sprobowania.
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
adamku
Posty: 16
Rejestracja: sobota 30 gru 2017, 20:40

Re: bardzo proszę o pomoc w wyborze

Post autor: adamku »

okolice Bielska-Białej
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: bardzo proszę o pomoc w wyborze

Post autor: lesz »

to ja niestety nie pomoge, bo tutaj to okolice krainy ziemnej bulwy :) ale moze ktos inny sie znajdzie
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
adamku
Posty: 16
Rejestracja: sobota 30 gru 2017, 20:40

Re: bardzo proszę o pomoc w wyborze

Post autor: adamku »

Spark to nie moja półka $
Sashka
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 07 wrz 2017, 11:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: bardzo proszę o pomoc w wyborze

Post autor: Sashka »

Może głupota ale akurat według mnie można spokojnie do pana celów wykorzystać tylko jeden drążęk do robienia prostyk zdjęć, na zasadzie użycia od początku używając tylko lewego (mode 2) czyli Throttle i Yaw, do tego utrzymania pozycji przy pomocy GPS i barometru. Cala czynnosc polegala by na wlaczeniu modelu, wlaczeniu trybu utrzymania pozycji po GPS, oraz wzniesienia konstrukcji na pewna wysokosc z ktorej mozna wykonac odpowiednie zdjecie i nastepnie wyladowac, za pomoca jednego drazka dalo by rade takowa funkcje wykonac, ale sa 2 problemy: brak awaryjnego przejecia sterowania jak ktos wyzej pisal i koszt takowej konstrukcji. To jest moje skromne zdanie :)
ZMR 250 (RIP), jumper x86, S500, Realacc 215, Realacc 90
ODPOWIEDZ